Whatsapp'dan yaz
blog blog

Sıfır Hasarlı Araçlar İçin Trafik Sigortası Seçenekleri Neler?

08 Eylül 2023
Yazar: Ayşe Yeşil
Ayşe Yeşil Bankacılık ve Sigortacılık mezuniyetinin ardından, 10 yıllık iş hayatı tecrübesinin tamamını sigorta sektöründe çalışarak geçirmiştir. 
Farklı şirketlerde satış, pazarlama ve ürün yöneticisi görevlerinde çalışan Ayşe, sigortaladım.com markasında da oto ürün yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir. 
 
Sektörde oto ürünleri branşında uzmanlaşarak bu konuda müşterilere doğru ürünü, doğru ihtiyaçlara yönelik konumlandırılmasında aktif bir rol almaktadır. Sektör ve müşterilerde yaratmış olduğu katma değerli çalışmaları ile oto ürünleri kategorisindeki çalışmaları devam etmektedir
 

Sıfır hasarlı araçlar için trafik sigortası seçenekleri, tercihlerinize ve beklentilerinize göre değerlendirebileceğiniz birden fazla alternatifi içerir. Trafik sigortası, bilineceği üzere her araç için zorunludur. 

İlgili yasa hükümlerince araç sahiplerinin yükümlü kılındığı trafik sigortası, kaza gibi istenmeyen durumlarda diğer araç ve kişilerde oluşabilecek olası zararları gidermeyi kapsar. Bununla birlikte sıfır hasarlı araçlarda trafik sigortası yaptırılmasına ilişkin önemli tartışmalar bulunur. 

Özellikle son dönemde sigorta firmaları, ilk kez trafiğe çıkacak ya da daha önce herhangi bir hasar kaydı bulunmayan araçlar için cazip trafik sigortası seçenekleri sunar. Bu seçenekler içerisinde ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz trafik sigortaları, genişletilmiş trafik sigortası ve hasarsızlık indirimi gibi cazip avantajları içeren alternatifler de yer alır. 

Sigorta Şirketleri Tarafından Sunulan Hasarsızlık İndirimlerinin Kapsamı ve Avantajları

Sigorta şirketleri tarafından sunulan hasarsızlık indirimlerinin kapsamı birden fazla başlık altında incelenir. Ayrıca bu program, sürücüler için birçok avantajı da beraberinde getirir. Hiç şüphesiz bu avantajlardan en önemlisi sigorta primi ödemelerinin hasar kayıtlı araçlara göre çok daha düşük olmasıdır. 

Sıfır hasarlı araçlar için trafik sigortası seçenekleri arasında yer alan hasarsızlık indiriminin kapsamı şu şekildedir: 

  • Hasarsızlık Yılları: Hasarsızlık yıllarının süregelen ölçüde devam etmesi halinde trafik sigortası primi de azalır. 

  • Kasko: Söz konusu indirimler trafik sigortasını kapsadığı gibi aynı zamanda kaskoyu da kapsayabilir. 

Bunların dışında her sigorta şirketinin hasarsızlık indirimi kapsamında farklı politikalara sahip olduğunu söylemek de mümkündür. Yani, farklı sigorta şirketleri bazı özel avantaj ve indirimler de sunabilir. 

 

Kasko Sigortası

Hemen Kasko Teklifi Al

Trafik Sigortası

Hemen Trafik Teklifi Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam