MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Seyahat Sigortası İptal Edilir mi?
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Seyahat Sigortası İptal Edilir mi?

Seyahat sağlık sigortası yurt içinde ve yurt dışında acil sağlık sorunlarına anında müdahale edilebilmesi için sıklıkla tercih ediliyor. Seyahat sigortası yaptırmadan önce merak edilen en önemli sorulardan bir tanesi "Seyahat sigortası nasıl iptal edilir?" oluyor. Satın alınan seyahat sağlık sigortasının, seyahate çıkmadan önce herhangi bir sebepten dolayı kullanılamayacak olması durumunda, en az 24 saat öncesinden ilgili sigorta şirketine poliçenin iade edilmesi sureti ile ücretsiz olarak iptali gerçekleştirilebiliyor. Sigortanın kullanılamayacağı durumlarda en az 24 saat öncesinden sigorta şirketi bilgilendirildiğinde prim iadesi kolaylıkla alınabiliyor. Fakat seyahate başladığınız andan itibaren, seyahat süresinden önce geri dönüş yapsanız dahi sigortayı iptal ettirmek mümkün olmuyor.

Türkiye sınırlarından çıkış yapıldığı an itibari ile başlayan sağlık ve seyahat sigortasında yer alan teminatlar, poliçenin ekstra süresi olsa dahi, Türkiye sınırlarından içeri giriş yapıldığı andan itibaren geçerliliğini kaybediyor. Örneğin 1 senelik seyahat sigortası poliçeniz, 3 aylık yurt dışı gezinizin tamamlanmasının ardından otomatik olarak sona eriyor. Geriye kalan 9 aylık sigorta bedeli veya ücreti iptal ettirilemiyor. Oldukça makul bir bedel karşılığında yaptırabileceğiniz yurt dışı seyahat sigortasının aylık ücreti ile yıllık ücreti arasında ise kayda değer bir fiyat farkı bulunmuyor.

Seyahat sigortası, yaralanma ve hastalığa bağlı olarak tedavi, kişinin bir yerden başka bir yere nakli ya da vefat eden sigortalının vatandaşlığının bulunduğu ülkeye nakli gibi hassas sağlık durumlarına karşı kendinizi güvence altına alabilmenize yardımcı oluyor. Seyahat için kullandığınız tarifeli bagajın taşıma esnasında kaybolması, çalınması ya da hasar görmesi halinde, bagajın bulunması, alıcıya teslim edilmesi veya maddi kayıpların karşılanması hizmeti de seyahat sigortası kapsamı içinde bulunuyor. Hem olası sağlık sorunlarının, hem de maddi risklerin kolaylıkla bertaraf edilebilmesi için gezi sürenize uygun bir seyahat sigortası yaptırmak, işinizi önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Siz de 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak seyahat sağlık sigortası detayları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilir, sigortaladim.com avantajları ve en uygun fiyat seçenekleri ile sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI