MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yurt içi ve yurt dışı yolculuklar için uygulanabilen seyahat sigortası, yolculuk esnasında başınıza gelebilecek hastalık, valiz kaybı ve kaza risklerine karşı koruma sağlıyor. Daha güvenli bir yolculuk ve tatil sürdürmenizi amaçlayan sigorta poliçesinde bilinmesi gereken en önemli hususlardan biri de fiyat konusu oluyor. Çünkü ödenmesi gereken limitler, hazırlanan her seyahat sigortası poliçesinde belirli kriterlere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor.

Öncelikle fiyat üzerinde poliçeye eklenen teminat seçeneklerinin türü ve sayısı belirleyici etken oluyor. Tedavi masrafları, ayakta tedavi kapsamındaki muayene ücretleri, sigortalının nakli, ölüm neticesindeki defin işlemleri ve asistanlık hizmetleri, fiyata etki eden teminatlara örnek oluşturuyor. Dolayısıyla seyahat sigortası kapsamı genişledikçe, yapılan fiyatlandırmalar da değişikliğe uğruyor. Yolculuğun süresi, gidilen şehrin özelliği, tercih edilen teminat seçenekleri, ödemeniz gereken tutarı direkt olarak etkiliyor. Seyahat sigortası primleri belirlenirken teminat süresi de mutlaka dikkate alınıyor. Örneğin, 100 gün ile sınırlandırılmış olan poliçe ile limitsiz olarak belirlenmiş olan poliçe arasında belirli bir ücret farkı görebilirsiniz.

Yaş kriteri ise seyahat sigortası ücretleri üzerinde belirleyici olan bir diğer önemli noktayı işaret ediyor. 65 yaş ve altı olan kişilerin prim tutarları daha düşük meblağlarda olabilirken, 65 yaş ve üzeri olan kişilerin ödemeleri daha yüksek oranlarda gözlenebiliyor. Seyahat edilecek ülke, gidilecek ülkenin vize durumu, hazırlanan poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi, seyahat edecek kişilerin sayısı ve cinsiyetleri, seyahat sigortasının ücretlendirmesi noktasında göz önünde bulundurulan diğer hususlara örnek oluşturuyor. Seyahat sigortası fiyatları her ne kadar belirli kriterlere bağlı olarak değişse de genellikle her müşterinin ulaşabileceği aralıklarda düzenleniyor. Kısa süreli bir sigorta poliçesi olduğu için prim tutarları, her yıl aynı düzeyde tutulmaya çalışıyor. Siz de cazip aralıklarda seyreden seyahat sigortası avantajlarından yararlanabilir ve böylelikle daha güvenli ve keyifli bir tatil geçirme şansı yakalayabilirsiniz.

Seyahat sigortası fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek ve kendinize uygun bulduğunuz ürün paketini satın almak için sigortaladım.com üzerinden hemen başvurabilir ya da daha ayrıntılı bilgi almak için 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI