Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Seat Kasko Sigortası

30 Aralık 2021

Trafik her an gerçekleşebilecek türlü riskler içerir. Bu risklerin çoğu herkes tarafından bilinir. Dikkatli ve tecrübeli olmak bu riskleri azaltabilir ama asla tamamen yok etmez. Zira seyir halindeyken sadece kişiden kaynaklı değil, üçüncü şahıslar sebebiyle de kazaya karışma ihtimali hayli yüksektir. Yol durumu, açık bırakılmış bir çukur, bozuk satıh, ani bastıran kar, yolun kayganlaşması gibi bir çok faktör bu risklere eklenebilir. Riskleri tamamen bertaraf etmek mümkün değildir.

Kasko Sigortası Sizi Teminat Altına Alır

Trafikteki riskler ve çevre koşulları olumsuz etkiler ve zararlar yaratır. Kasko bunlardan korunma yollarının en önemlisidir. Kasko riskleri yok etmez elbette. Ama bunlara karşı bir güvence sağlar. Oluşabilecek zararlara hazırlıklı olmak kasko poliçesi satın almakla mümkündür. Zira bütçeleri aşacak bir zarar oluşması durumunda tüm hasar kasko ürünü tarafından karşılanır. Bu sürücüler için son derece güven içinde hissettiren bir plandır. Sadece kusursuz olma durumunda değil, kusur oranına ve kusurun kimde olduğuna bakmadan hasar bedeli ödenir, araç tamir edilir ve hatta böyle bir durumda çeşitli ek hizmetlerden faydalanılarak zor bir sürecin en kolay şekilde atlatılması sağlanabilir. Ayrıca kasko çalınma, park halinde araca zarar verilmesi gibi durumlar için de geçerlidir.

Yetkili Servisler ile Maksimum Hizmet

Seat araç sahiplerine özel geliştirilen bir hizmet olan Seat Kasko Sigortası oluşabilecek zararlar karşısında kişileri teminat altına alır. Özel olarak, titizlikle hazırlanmış bu poliçede birçok avantajlı özelliğin yanında araç tamirlerinin Seat Yetkili Servisleri aracılığı ile yapılması sağlanır. Hasarlı araçlar Seat marka araçları çok iyi tanıyan, yapılması gerekenleri çok iyi bilen uzmanlarca onarılır.  Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan yetkili servislerde orijinal parça kullanılır. Bu yüzden araçlar ekonomik değerlerini korur. Kullanılan parçalar yetkili servisin garantisindedir. 

Bedelsiz Mini Onarım Avantajı

Hasar onarımlarında cam hasarları da ödenir. Mini onarımlar ve yılda bir kez yapılan cam değişimleri kasko poliçelerinin hasarsızlık indirimlerini etkilemez. Bu onarımlar bedelsiz olarak yetkili servislerde yaptırılabilir. Seat araçların çalınması durumunda araç sahibinin mağduriyeti karşılanırken, araç anahtarının çalınması veya kaybedilmesi sonucu gerçekleşen hırsızlık olaylarında da kasko, limitler dahilinde teminat sunar. Herhangi bir kaza sonrasında araç yetkili olmayan kişilerce çekilirse ve bu durum bir hasara sebep verirse bu tür hasarlar da kasko ile karşılanır. Ayrıca sigara yanığı, sel, deprem gibi riskler de göz ardı edilmemiştir. 

Geçici Araç Hizmeti

Hasar gören araç 24 saat içinde tamir edilmezse araç sahibi geçici araç hizmetinden faydalanabilir. Lastik patlaması, benzin bitmesi, araç arızası, akü boşalması gibi durumlar karşısında yol yardım hizmetinden faydalanılabilir. Ayrıca kaza anında müşteri temsilcilerinden yardım talep edilebilir ve gerekli işlemler doğru yönlendirmelerle kolaylıkla yapılabilir. Seat araç sahiplerine özel bu kasko planı ile çeşitli sebeplerle oluşabilecek zararların en hafif biçimde atlatılabilmesi hedeflenmiştir. Belli limitler arasındaki hasarlarda eksper beklenmeden işlemler yapılabilir. Böylelikle daha hızlı hizmet alınabilir. 10 yaşa kadar olan Seat marka araçları kapsayan bu kasko sigortasında yetkili olmayan servislerden de hizmet alınabilir. Ancak bu gibi durumlarda hasar bedelinin belli bir yüzdesi sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Seat Kullanıcılarına Özel Kasko

Halk hareketleri, yangın gibi durumlara karşı da teminat sunan Seat kasko, hasarsızlık indirimi ile de kasko satın alan Seat kullanıcılarına büyük avantajlar da sağlıyor. Ayrıca bir kaza sonucunda %100 karşı taraf hatalıysa hasarsızlık indirimi hakkı korunuyor. Böylelikle kazaya karışan kasko sahipleri avantajlardan yararlanmaya devam ediyor. Seat sahibi olanlar kendilerine özel bu kasko planına sahip olarak endişelerden kurtuluyor ve huzur içinde araç kullanmanın keyfine varıyor.

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;