11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Prestij Kasko Sigortası Nedir?

Herhangi bir şekilde yasal zorunluluğu olmayan kasko, trafik sigortasına oranla çok daha geniş kapsamlıdır. Yolculuğunuz esnasında ve sonrasında oluşabilecek maddi kayıpları önleyen kasko sigortası, bu bağlamda sizi ve sevdiklerinizi korur. Aracınıza gelebilecek olan zararlar karşısında büyük bir maddi yük altına girmenizi önleyen kasko ile daha rahat bir sürüş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Trafik sigortası genellikle belirli bir zararı karşılarken kasko ile bu zararın ölçülerini genişletmeniz mümkündür.

Sadece yolculuk esnasında ya da trafik içerisinde oluşabilecek maddi hasarları karşılamakla kalmayan kasko, aracınız park halindeyken doğan kayıpların da ödenmesini mümkün hale getirir. Yangın, hırsızlık, çalınmaya teşebbüs ya da park halinde kaza gibi durumlar, kasko poliçeniz içerisinde değerlendirilebilir. Böylelikle aracınızı park ettiğinizde dahi koruyabilirsiniz. Standart bir kaskonun yanı sıra ekstra avantajlar sunan kaskolar da günümüzde sıkça tercih edilir. Prestij kaskosu olarak değerlendirilen bu tür korumalar, aracınızın daha geniş ölçekte korunmasına yardımcı olur.

Otomobilinizin İçin Ekstra Avantaj

Prestij kaskosu satın alarak standart bir kaskonun sunduğu korumadan çok daha fazlasını elde etmeniz mümkündür. Genellikle bu tür ek kasko teminatları içerisinde yanlış akaryakıt dolumu, hukuksal koruma, mini onarım, anahtar / kilit değiştirme masrafları ve yolcu / sürücü ferdi kaza gibi ekstra avantajlar bulunur. Aracınızı ve sizi daha fazla koruyan prestij kasko, bunlara ek olarak yol hizmeti almayı da sağlar. Gönül rahatlığı ile trafiğe çıkmanıza yardımcı olan ekstra kasko neticesinde aracınızı neredeyse beklenmedik tüm olumsuz durumlara karşı korunmanız mümkün hale gelir.

Üstelik sadece belli başlı ekstra korumalar ile sınırlı kalmanıza da gerek yoktur. Prestij kasko hizmetleri çerçevesinde satın alacağınız kaskonun neleri içereceğini belirlemeniz mümkündür. Örneğin asistan yardımı, kişisel eşyaların korunması, LPG tesisatı, ses ve görüntü cihazı koruması gibi daha pek çok kişisel koruma maddesini de kaskoya dahil edebilirsiniz. Sizi ve eşyalarınızı koruyan prestij kasko, ayrıca her daim yardım almanız hususunda da avantaj sağlar. Piyasa değer farkı ve kişisel eşyalar teminatı ile zarara uğramanız engellenir. Bu sayede farklı bir bölgeye seyahat ederken gönül rahatlığı ile tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ekstra Güvenlik Önlemleri

Toplu grev veya sokak hareketi gibi toplumsal eylem, üçüncü kişiler tarafından verilen kasti zarar, sigara ya da benzeri kaynaklar dışında oluşan yangın ve hayvanların zarar vermesi gibi durumlarında tümünde devreye giren prestij kasko, ekstra teminatlar sunar. Üstelik sadece bu tarz maddeler ile sınırlı kalmanıza da gerek yoktur. Anlaşmanız gereği çok daha fazla hizmet satın almanız mümkün. Ekstra kasko çerçevesinde doğal afetler karşısında da maddi kayıp yaşamanız önlenir. Sel, su baskını ya da benzeri afet durumlarında araca gelebilecek olan zararı karşılayan kasko; toprak kayması, fırtına ya da dolu gibi afet anlarında da yanınızda olur.

İLGİLİ BLOG YAZILARI