11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Özel Sağlık Sigortası: Yatarak Tedavi

Özel sağlık sigortası türlerinden biri olan yatarak tedavi sigortası ile birçok yönden büyük avantajlar yakalayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz poliçenin size sağladığı yatarak tedavi teminatları şirketlere göre farklı olsa da söz konusu sigortanın ortak teminat özellikleri vardır.

Öncelikle isminden de anlaşıldığı gibi bu sigorta türünün yatarak tedavi gerektiren ciddi hastalıklara yönelik olduğunu belirtmek gerekir. Tedavi sürecinin en az 24 saat sürmesi diğer bir kuraldır. Sigorta; hasta olan kişinin hastanede yatması, tedavi masrafları ve acil durumları kapsar. Sigortanın süresi içinde bünyenizde herhangi bir hastalık meydana gelmezse poliçeyi yenileme şansınız vardır. Yenilenmiş olan poliçede indirim uygulanır ve ilk sözleşmeye kıyasla daha az bir bedel ödenebilir. Özel sağlık sigortası yatarak tedavi primleri hesaplanırken kişinin cinsiyeti, yaşı ve sağlık durumu ve eskiden yaşadığı hastalıklar göz önüne alınır. 

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

"Yatarak tedavi teminatları nelerdir" sorusu sigortayı yaptırmadan önce mutlaka aklınıza takılabilir. Yatarak tedavi sigortasının teminat kapsamının geniş olduğu söylenebilir. Kalınan hastane odasındaki yeme içme masrafları, ameliyat masrafları ve tedavi için lazım olan ilaçların karşılanması bunlardan başlıcalarıdır.

Sağlık sigortası söz konusu olduğunda çeşitli ek unsurlar vardır. Acil rahatsızlanmalar yaşanırsa ambulans masrafları, röntgen ve tahlil gibi hastane hizmetleri, cihaz masrafları ve yoğun bakım tedavisindeki masraflar bu unsurlara dahildir. Yatarak tedavi esnasında iyi bir doktorun bulunması ve size bakmakla görevli olan hemşireler kuşkusuz ki tedavinin başarılı olması yolunda dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu sigortayı yaptırmanız durumunda hemşire ve doktor masraflarınız da karşılanır.

Sigorta Paketine Dahil Olan Tedavi Giderleri Nelerdir?

Ortopedik işlemlerle ilgili giderler, müdahaleleri destekleyen enjeksiyon, sargı, pansuman, bandaj gibi malzemeler sigortanın içeriğine dahildir. Anestezi ve benzeri tedaviler için gerekli olan masraflar da sigorta paketine eklenmiştir. Sigorta paketine sahip olan kişi ameliyatsız yataklı tedaviler veya yatmadan yapılan uygulamalar için de bu hizmetten faydalanabilir. Özel sağlık sigortasının yataklı tedavi seçeneğini yaptırmak daha iyi koşullarda tedavi görme imkanını da sizlere verir. Yataklı tedaviler genellikle yüksek düzeyde masrafa neden oldukları için böyle bir sigortayı yaptırmanız sizlere geleceğiniz açısından büyük katkı sağlar. 

Siz de Sigortaladim.com üzerinden farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini alabilir, mevcut sağlık sigortanızı genişletebilir, profesyonel sigorta uzmanları ile avantajlarınızı değerlendirerek alternatifler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Dakikalar içinde poliçelerinizi güncelleyebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI