11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Özel Sağlık Sigortası: Ayakta Tedavi

Yaşam kalitenizi koruyabilmenin en kolay yollarından biri sağlık sigortası yaptırmaktır. Sağlık sigortaları da diğer sigorta ürünlerinde olduğu gibi çeşitli türlere ayrılır. Ciddi boyutlardaki hastalıklara yönelik olarak yatarak tedavi sigortası bulunur. Ayakta tedavi ile çözülebilen sıkıntıları karşılayan sigorta türü ise bir başka önemli seçenektir. Hayat boyunca bu şekilde tedavi edilmesi mümkün olan hastalıklar her an meydana gelebildiğinden, böyle bir pakete sahip olmak geleceğiniz için iyi bir yatırımdır. Ancak yatarak tedavi sigortası tek başına alınabilirken ayakta tedavi seçeneği için her iki tedavi türünü de kapsayan bir sigortayı yaptırma şartı vardır.

Ayakta Tedavi İçin Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Hastaneye giderek tedavi olmak isteyenlerin ortak beklentileri kaliteli ve iyi koşullar, fazla sıra beklemeden hızlı biçimde doktorla görüşmek ve iyi hizmet almak şeklinde açıklanabilir. Özel sağlık sigortası paketi satın alanlar bu isteklerini ve ihtiyaçlarını kolaylıkla elde edebilirler. Ayakta tedavi konusunda özel sağlık sigortası hizmeti veren şirketler önde gelen hastaneler ve sağlık kurumları ile anlaşma içindedirler. Poliçeniz doğrultusunda size sunulan listedeki kuruluşlardan istediğinizi seçerek orada tedavi olabilirsiniz. Hastanede yatmaya ihtiyaç duyulmadan karşılanmakta olan tedavileri içeren pakete bu isim verilmiştir. 

Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları Nelerdir?

Ayakta tedavi teminatları geniş bir alanı kapsar. Birçok sağlık sorunuyla ilgili olarak bu sigortadan faydalanabilirsiniz. Hastaneye gidildiğinde doktorla yapılan görüşme masraflarını karşılaması sigortanın ilk akla gelen yararlı yönüdür. Doktor ile yapılan görüşmelere ek olarak hastanede tamamlanması gereken işlemler vardır. Sigortanız yardımıyla bu işlemlerin masrafları da karşılanır. Röntgen çekilmesi, MR, tomografi gibi işlemler hastalığın nelerden kaynaklandığını doktorun anlaması açısından önemlidir. Ayakta tedavi sigortası teminatları içinde bu işlemler de yer alır. Belirli yaşlardaki çocukların hastalıklardan korunmaları için mutlaka düzeni olarak aşı yaptırılmaları gereklidir. Ayakta tedavi sigortasıyla çocuklarınızın aşılarını da ihmal etmeden yaptırabilirsiniz. Bedensel sıkıntılara yönelik olarak hastanelerde fizik tedavi görmeniz gerekebilir. Böyle durumlar için de sağlık sigortanız en büyük destekçinizdir. 

Doktorunuzun yaptığı tedavi sonrasında kullanmanızı gerekli gördüğü ilaçlar reçetede yer alır. Sigortanız aracılığıyla reçeteye yazılmış olan ilaçları da fazla masraf yapmadan satın alabilirsiniz. Herhangi bir sağlık sorunu veya sıkıntısı yaşamıyor olsanız bile belirli aralıklar ile doktorları ziyaret etme ve kontrol yaptırma ihtiyacı duyabilirsiniz. Özellikle doğum sürecinde olan hamile kişiler için bu durum söz konusudur. Böyle anlar için de ayakta tedavi özel sağlık sigortası her zaman yanınızdadır. Ayakta tedavi özel sağlık sigortası söz konusu olduğu zaman genellikle şirketler masrafların belirli bir bölümünü öderler. Sigorta şirketleri genelde masrafların yüzde 80'lik bölümünü karşılar. Sigortayı yaptırdığınız şirkete ve poliçenin içeriğine göre bu oran değişiklik gösterebilir.

Ayakta Tedavi Özel Sağlık Sigortası ile Elde Edeceğiniz Önemli Avantajlar Nelerdir?

Sağlık sigortasını ne kadar erken yaptırırsanız o kadar fazla avantaj elde edeceğinizi söylemek doğru olur. Böylelikle aldığınız hizmetlerin kapsamı genişler ve ödemeniz gereken primler azalır. Yaşamınızı devam ettirmek açısından en önemli unsur olan sağlığınızı tehdit eden hastalıklar her an başınıza gelebilir. Beklenmedik kazalar sebebiyle de hastaneye gitmeniz ve tedavi olmanız gerekebilir. Tüm bu durumları göz önüne alarak sigorta yaptırmanız hayatınıza katkı sağlar. Üstelik özel sağlık sigortası sadece sizin için değil, tüm aileniz için yararlı bir sigorta paketidir. Gerektiği zamanlarda ailenizdeki bireyler de sigortanın kapsamından yararlanabilirler. Tabii ki bu şartın poliçe hazırlanırken sözleşmeye eklenmesini belirtmeniz önemlidir. 

Siz de Sigortaladim.com üzerinden farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini alabilir, mevcut sağlık sigortanızı genişletebilir, profesyonel sigorta uzmanları ile avantajlarınızı değerlendirerek alternatifler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Dakikalar içinde poliçelerinizi güncelleyebilirsiniz

İLGİLİ BLOG YAZILARI