26 Ağustos 2020 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Online Sigorta Almanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde teknolojik yeniliklerin her geçen gün devam etmesi, sigortacılık sektörüne de büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak pek çok kişi internet ortamından daha çok sigorta bilgisi almak için faydalanıyor. Halbuki online platformlardan, bilgi alabilmenin yanı sıra güvenli şekilde sigorta başvurusu yapabilme imkanınız da bulunuyor. Dolayısıyla artık sigorta satın almak veya poliçe yenilemek istediğinizde online ortamdan dakikalar içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilir ve güvence sahibi olmanın ayrıcalığını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Pek Çok Sigorta Teklifinin Bir Arada Sunulması

Aslında online sigorta almanın avantajları nelerdir sorusunun en açık cevabı şüphesiz birden fazla alınan teklifler. Çünkü İnternet üzerinden sigorta almak istediğinizde, karşınıza sadece tek bir firmanın değil birden fazla sigorta şirketinin teklifi çıkıyor. Böylelikle şirketlerden tek tek teklif alma zorluğu ortadan kalkarak, kolayca seçim yapabilmeniz mümkün hale geliyor. Üstelik tüm sunulan teklifler, detaylı şekilde araştırılarak kendi ihtiyaçlarınıza yönelik olarak belirleniyor.

Hızlı Bir Teklif Arayüzü

İnternet üzerinden online sigorta yapmak istediğinizde, Kasko, araç değer koruma veya trafik sigortası fark etmeksizin, poliçe seçenekleri için hızlı bir şekilde teklif sunuluyor. Tabi ilgili başvuru sayfasına gireceğiniz bilgiler, sigorta türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak sadece ve sadece birkaç basit soruya cevap vermeniz yeterli oluyor. Örneğin: Kaskoda veya trafik sigortasında, poliçe yaptıracak kişinin ruhsat ve araç bilgilerine gereksinim duyulurken, özel sağlık sigortasında ailenize veya kendinize ait bazı sorulara yanıt vermeniz gerekebiliyor. Ardından verilen bilgiler dahilinde araştırma yapılarak en uygun teklifler karşınıza listeleniyor. Bu sayede de tüm müşteriler, tercihleri ve bütçeleri doğrultusunda hazırlanmış bir poliçe ürününden pratik şekilde faydalanabiliyor. 

Poliçe ve Pirim Takibinin Kolay Olması

Online sigorta teklifi aldığınızda, poliçeye dair tüm bilgiler, detaylı şekilde sizlere iletiliyor. Yani başvurunuzun hemen ardından ilgili poliçe ürününüzün teminat seçeneklerinden ödemesine kadar her ayrıntısı hakkında bilgilendiriliyorsunuz. Sormak istediğiniz soruları sigorta şirketinizin müşteri hizmetleri kısmına ileterek de öğrenebilirsiniz. Poliçenin yenilenme süresinden de her daim haberdar olabilirsiniz. Çünkü tüm şirket temsilcileri, yıl bitimine doğru müşterilerine poliçenin vadesi hakkında bilgilendirme yapıyor ve yeni teklifler sunuyor. Böylelikle vaktinde hareket edebilir ve güvencenizin kesintisiz devam etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yenileme işlemi otomatik olmaktan ziyade müşteri onayı sonrası gerçekleştiriliyor. Poliçeyi yenilemek isteyen kişi, sunulan teklifleri değerlendirerek yeni bir firma ile güvencesini devam ettirebilirken, isteyen kişi de sözleşme bitiminde poliçesine son verebiliyor.

Güvenli ve Kampanyalı Ödeme Seçenekleri

Günümüzde pek çok kişi online ortamda sigorta almanın güvenli olmadığını düşünerek bu sigortacılık hizmetine sıcak bakmayabiliyor. Halbuki online sigortacılık da internet mağazaları veya internet bankacılıkları kadar güvenli bulunuyor. Çünkü her daim sigorta platformları üzerinde güncellemeler yapılarak, daha güvenilir teknolojik yenilikler benimseniyor ve böylelikle müşterilerin olası mağduriyet durumları ile karşılaşmasının önüne geçilmiş olunuyor. Ayrıca SET ve SSL protokolü ile korunan bilgilerinizin kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılma gibi bir durumu söz konusu olmuyor. Dolayısıyla güven içerisinde kişisel bilgilerinizi girerek dilediğiniz güvenceden yararlanabilirsiniz.

Online sigorta faydaları arasında yer alan bir diğer husus da fiyat seçenekleri oluyor. Sigorta başvurunuz esnasında karşınıza pek çok sayıdaki sigorta teklifinin sıralanması, sizlere fiyat açısından da dilediğiniz tercihte bulunabilmenize imkanı veriyor. Yani teminatların yanı sıra fiyat bazında da karşılaştırma yaparak bütçeniz oranında poliçe alabilmenize destek olunuyor.

Varlıklarınızı, sevdiklerinizi ve kendinizi koruma altına alacak sigorta ürünleri ile tanışmak ve güvenilir yarınlara adım atmak istiyorsanız Sigortaladim.com'dan poliçenizi satın alabilir veya 444 9 832’yi arayarak da kolayca sigorta başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI