Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Online Kasko Sigortası Teklifi Alırken Bilmeniz Gerekenler

17 Şubat 2023

Kasko sigortaları hak sahibini; kaza, çalınma, çarpışma, yanma başta olmak üzere pek çok konuda maddi teminat sağlamaktadır. Sıfır ve ikinci el araçlar için yapılabilen kasko sigortaları trafik kazalarına ve bununla birlikte yaşanan maddi kaynaklarda yalnızca sigortalıyı değil, karşı tarafı da güvence altına almaktadır. Kaza durumuna bağlı olarak değişiklik gösteren hasarlarda online kasko imkanından yararlanarak yüksek meblağlar karşılanabilmektedir. Meydana gelen trafik kazalarının önemli bir kısmı ölüm veya ağır yaralanma gibi problemler oluşturabilirken, bir kısmıysa yaralı ve araç hasarı meydana getirebilmektedir. Online kasko teklifi alarak kaza risklerine karşı güvence alarak hem sigortalı hem de sigortalının yakınları olası tehlikelere karşı korunmuş olur. Kasko sigortalarını maddi hasarlar, ağır yaralı veya ölümle sonuçlanan kazalara karşı yaptırabilir ve poliçede bulunan teminatlara bağlı olmak suretiyle araçta oluşabilecek zararlar kasko sigortasıyla sıfır maliyetle karşılanabilmektedir.

Online Kasko Sigortası Nedir?

Trafikte bulunan araç ve insanların tamamı kaza tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Söz konusu riskler pek çok farklı alt başlık altında incelenmekte ve buna bağlı olarak oluşabilecek hasarlar kasko sigortası ile karşılanmaktadır. Online kasko teklifi al seçeneğiyle kasko teklifleri görüntülenebilir ve tekliflerle aracın değeri korunabilmektedir. Özellikle de araç trafiğinin çok yüksek olduğu şehirlerde ikamet eden kişiler park sorunu, yanlış durma veya üçüncü kişiler tarafından yapılan hatalar yüksek maliyetlerle karşılanabilir. Aracınızı kullanırken her daim güvence altında hissedebileceğiniz online trafik kasko ile işlemler yalnızca birkaç adımda tamamlanabilmektedir. Kullanıcının sahip olduğu aracın teknik özelliklerine ve müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak şekillenebilen kasko sigortası arasından seçim yapabilme olanağı tanınmaktadır. Kasko sigortaları maddi anlamda birçok avantajı kullanıcıyla buluşturmaktadır. Artan araç maliyetleriyle olası kaza durumlarında ödenmesi gereken tutarlar da yüksek meblağlara ulaşabilmektedir. Kasko sigortasıyla kaza risklerine karşı hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Online Kasko Sigortası Genel Şartları

Kasko hesaplamalarında pek çok parametre göz önünde bulundurulmaktadır. Buna göre online kasko teklif alma konusunda sigorta kapsamı, hasar ve tazminat başta olmak üzere pek çok farklı hüküm bulunmaktadır. Kasko sigortaları kullanıcı talebine bağlı olarak yapılmakta ve teminatlarda dikkat edilen parametrelerde; araç bedeli, model ve yıl başta olmak üzere pek çok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. Kasko sigortaları, karayolunda gidiş izni bulunan motorlu ve motorsuz taşıtları kapsama alanına almaktadır. Olası kaza durumlarında yalnızca kasko sahibin değil, karşı tarafta meydana gelen hasarlar da karşılanabilmektedir. Buna ek olarak kaskoda orijinal cam, servis seçeneği ve ikamet araç gibi birçok alternatif hizmet de sunulmaktadır. Online kasko hesaplama işlemleri sigortaladım.com ile yalnızca birkaç tuşlama ile tamamlanabilmektedir. Aracınız için en uygun kasko alternatifleri arasında incelemeler yapılabileceği gibi, sıfır ve ikinci el araçlar için hesaplamalar yapılabilmektedir.

Online Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko sigortalarında; çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma gibi ana teminatlara yer verilmektedir. Oluşabilecek diğer riskler de ek teminatlarla güvence altına alınabilmektedir. Bir kaza söz konusu olduğunda siz veya karşınızdaki kişiler zarar gördüğünde ortaya çıkan zararın karşılanması gerekmektedir. İhtiyati mesuliyet teminat bedelini buna uygun olarak belirleyen kaskoluların maliyetleri sigorta şirketi tarafından karşılanır. Hak sahibi yalnızca çarpışma risklerine karşı değil, doğal afet riskine karşı da teminat alabilmektedir. Deprem sonucunda araçta bulunan yolcuların yaşamını yitirmesi halinde, kanuni varislere ve kalıcı sakat halindeyse hak sigortalıya tazminat ödenmektedir. Online kasko sorgulama işlemleri için sigortaladım.com adresinde bulunan işaret çubuğundan yararlanabilir, yalnızca birkaç tuşlamayla gerekli işlemleri kolayca tamamlayabilirsiniz.

Online Kasko Sigortası Hesaplama

Kasko sigortalarında hesaplama işlemlerinin tamamlanabilmesi için aracın plakası, vergi numarası, ruhsat sahibi bilgileri gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Aracınızda herhangi bir hasar meydana gelmemişse, hasarsızlık indirimi seçenekleriyle sigorta ihtiyacınızı çok daha düşük maliyetlerle karşılayabilmek mümkündür. Online kasko sorgulama işlemlerinde dijital altyapı olanaklarının kolaylıklarından sigortaladım.com aracılığıyla yararlanabilirsiniz.

Sigortaladım.com, yeni teknolojik anlayışla hizmet verme potansiyeliyle kullanıcılarına ekstra kolay hizmet olanakları sağlıyor. 444 98 32 telefon numarasıyla 7/24 iletişim kurabilir veya görüşmeye gerek kalmadan internet sayfasından profesyonel destek alabilirsiniz. Trafikte karşı karşıya kalabileceğiniz tehlikelere karşı aracınızı, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabileceğiniz sigortaladım.com ile en uygun kasko paketlerinden faydalanabilirsiniz. Siz de aracınızın kaskosunu sigortaladım.com ile yaparak yol güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyabilir, aracınızın değerini koruma altına alabilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Konut Poliçesinde Elektronik Cihaz Hasarı Oluştuğunda Ne Yapılmalıdır?
Kasko Yurt Dışı Teminatı Nedir?
Mini Onarım Teminatı Nedir ve Avantajları Nelerdir?
Deprem Hasarı İhbarı Ve Tazminat Ödeme Süreleri
Aracıma Vurup Kaçtılar Ne Yapmalıyım?
Konut Poliçesi Kapsamında Hasar Oluştuğunda Ne Yapılmalıdır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam