21 Mayıs 2020 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalısınız?

Ferdi kaza sigortası, isteğe bağlı sigorta türleri arasında en çok bilinen ve tercih edilenlerden biri olsa da gerekliliğiyle ilgili hala akıllarda soru işareti bırakabilmektedir. Kaza sigortası ile ilgili zorunlu olmaması dışında bilinmesi gereken en önemli detaylardan bir diğeri de bireyler tarafından yaptırılabileceği gibi kurumlar tarafından da yaptırılabileceğidir. Bu nedenle kendinizi ve sevdiklerinizi düşünerek bu sigorta türünden yararlanabileceğiniz gibi firmalar da çalışanlarını düşünerek bu sigorta türünden yararlanabilmektedirler. Bu temel bilgiler doğrultusunda "Neden ferdi kaza sigortası yaptırmalısınız?" sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmanın Avantajları: 

- Kazalar her yerde, her zaman sizi ve sevdiklerinizi etkileyebilecek, telafisi güç sonuçlara neden olabilecek olaylar. Haliyle bu ve benzeri olaylara karşı kişilerin kendilerini ve ailelerini ferdi kaza sigortası teminatları ile güvence altına almaları meydana gelebilecek zorluklardan asgari düzeyde zararla kurtulmayı sağlamaktadır. 

- Kazaların en çok yaşandığı yerlerden biri kuşkusuz iş yerleri. Özellikle fiziki güce dayalı mesleklerde bu risk daha da artmakta, büyük maddi ve manevi kayıplara yol açabilecek olaylara sebep olabilmektedir. Zorunlu sağlık sigortası çalışanların başına gelebilecek her durumu kapsamadığı için ferdi kaza hallerinde devreye girecek özel bir sigorta çeşidinden yararlanmak çok daha avantajlıdır. 

- Standart ferdi kaza sigortası teminatları kaza sonucu sürekli sakatlık ya da kaza sonucu yaşam kaybı ve benzeri durumlara karşı sigortalıları güvence altına alırken ek teminatlar ile poliçe kapsamını genişletebilmek de mümkündür. Ferdi kaza sigortası ek teminatları ile acil durumlarda sağlık hizmeti, kaza sonrası tedavi masrafları ve hastane süresi boyunca günlük tazminat gibi spesifik süreçlerde dahi kendinizi güvende hissedebilirsiniz. 

- Eğer bir iş yeri sahibi ya da kendini güvence altına almak isteyen bir çalışansanız da ferdi kaza sigortasından yararlanabilirsiniz. Çalışanlarınızı bu sigorta türüyle oluşabilecek birçok riske karşı güvence altına alabilir ya da işinizle ilgili zorunlu sağlık sigortasının karşılamayacağı herhangi bir durumda da yine ferdi kaza sigortasından faydalanabilirsiniz. 

- Halihazırda belirli sektörler ve meslekler için zorunlu olan ferdi kaza sigortasının önem derecesi bu detaydan da anlaşılabilmektedir. Kaza sigortası gerektiren herhangi bir sektörde ya da meslekte çalışıyorsanız bu sigorta türü isteğe bağlı olmaktan çıkıp, zorunlu hale gelebilmektedir. Bu nedenle yasalarla ilgili bir problem yaşamamak için de ferdi kaza sigortası yaptırmak gerekmektedir. 

- Genellikle ekstra masraf olarak görülerek reddedilebilen isteğe bağlı sigortalarda poliçe kapsamına göre ferdi kaza sigortası fiyatları değiştiği için aslında beklentilerinize ve bütçenize uygun paketi kolayca bulabilirsiniz. Ferdi kaza sigortası için sigortaladim.com üzerinden teklif al hizmetinden yararlanarak tüm detayları öğrenebilir, böylece sevdiklerinizle birlikte daha güvenli ve huzurlu bir yaşama adım atabilirsiniz.  

İLGİLİ BLOG YAZILARI