11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Neden Eşya Sigortası Yaptırmalısınız?

Evinizi, eşyalarınızı, ailenizi ve komşularınızı olabilecek risklere karşı koruyan sigortalar kapsamında bulunan eşya teminatı, ister kiracı ister ev sahibi olun mutlaka yaptırmanız gereken sigortalar arasında bulunuyor. Eşya sigortası sel, su baskınları, deprem ve fırtına gibi doğal afetlerden kaynaklanan hasarların teminat altına alınması ve ayrıca yangın, hırsızlık, elektrik tesisatından doğan hasarlar ve kötü niyetli kimselerden kaynaklanan zararlara karşı da sizi, evinizi ve ailenizi koruma altına alıyor. 

Eşya Sigortası Neden Önemlidir?

İstemsiz durumlar neticesinde oluşabilecek zararların aileniz ve komşularınız için olumsuz etkilerini minimum düzeye indirgemek, eşya sigortası ile kapsamlı bir biçimde sağlanıyor. Evinizin hasar sonucu kullanılamaz hale gelmesi durumunda, otel ya da alternatif konaklama ihtiyacınız sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Komşularınıza vereceğiniz bu türden hasarlarda da geçerli olan teminat, geçici konaklama ihtiyacını gidermede önemli bir işlev sağlıyor.

Apartmanınızın içerisinde oluşabilecek kazan dairesi hasarları ya da çatı ve asansör hasarlarına kadar birçok ortak alan hizmetinde, dairenize düşen ödeme payı sigortanız tarafından karşılanıyor. Herhangi bir hasar durumu esnasında, evde bulunan kişilerin yaralanması ve tedavi sürecinde de sigortanız gerekli masrafların karşılanması konusunda sorumluluk üstleniyor. Sigorta poliçeniz tanımlanırken, beyanda bulunacağınız evdeki tüm eşyalarınız ve özel eşyalarınız güvence altına alınıyor. Eşya sigortasının önemi, hasar sonrasında sizin adınıza tüm zorlukları ortadan kaldıracak olan sigorta şirketiniz ve kapsamlı eşya sigortası poliçeniz sayesinde ortaya çıkıyor.

Eşya Sigortası Fiyatlarını Belirleyici Etkenler

Evinizin içinde ya da apartmanın ortak kullanım alanlarında meydana gelen hasarlara kadar birçok zarar eşya sigortası ile güvence altına alınıyor. Evinizin ya da eşyalarınızın değerini ekspertiz hizmeti ile tespit ettirebileceğiniz gibi dilerseniz kendi belirleyeceğiniz değer üzerinden de sigorta yaptırmanız mümkün oluyor. Üstelik, birçok sigorta şirketi artık satın aldığınız eşya teminatı ile birlikte ücretsiz çilingirden acil ambulans hizmetine kadar birçok konuda ek hizmetler sunuyor. Hal böyle olunca evinizi, eşyalarınızı ve komşularınızı eşya sigortası kapsamında güvence altına alırken, her an başınıza gelebilecek beklenmedik durumlar için de ekstra önlemler alma fırsatınız doğuyor.

Evinizde bulunan değerli eşyalar koleksiyon parçası gibi antika değeri taşıyan parçalardan oluşuyorsa, sigorta poliçeniz oluşturulurken ilave edilecek ek teminatlar ile belirli şartlar oluşturularak güvence altına alınabiliyor. Yine aynı şekilde, altın ve gümüş gibi değerli madenlerden oluşan ziynet eşyalarınız da toplam teminat bedelinin %5'ini geçmeyecek biçimde eşya teminatı içerisine dahil ediliyor. Daha fazla ziynet eşyasının güvence altına alınması için sigorta şirketinin ek teminat bedelleri talep etme hakkı bulunuyor. En uygun eşya sigortası fiyatları, gerçekçi beyanlar ve konutun kullanımı hakkındaki tüm detayların sigorta şirketine bildirilmesi ile elde edilebiliyor. Sigorta primlerinizi peşin ya da vadeli seçeneklerle ödeme şekliniz de ev eşya sigortası fiyatları üzerinde fark yaratıyor. Ev ve eşya sigortası alternatiflerine internet üzerinden kolayca başvurabilir ve size en uygun fiyat teklifini edinebilirsiniz. 

Sigortaladım.com eşya sigortası sayfasına tıklayarak hemen en değerli eşyalarınızı güvenceye alabilir veya 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden sigorta danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI