MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Neden Aile Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Neden Aile Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

SGK'nın sunduğu sağlık hizmetlerini desteklemeyi amaçlayan özel sağlık sigortası, tüm ailenin geleceğini koruma altına alan bir poliçe seçeneklerinden bir tanesi. Yani sigorta sahibi olarak sadece kendinizin değil eşinizin ve çocuklarınızın da poliçeden yararlanabilmesi mümkün hale geliyor. Peki neden aile sağlık sigortası yaptırmalısınız? Çünkü Sigorta poliçesine ailelerin dahil edilmesi durumunda pek çok ekonomik teminat seçeneklerinden faydalanabilme imkanınız doğuyor. Ayrıca sigorta sahibi kişilere çeşitli yönlerden olumlu katkılar da sağlanıyor. Siz de ihtiyacınızı yönelik avantajlarla desteklenen aile sağlık sigortası başvurunuzu gerçekleştirebilir ve daha güvenilir yarınlara adım atabilirsiniz.

Seçkin Tedavi Teminatları

Sağlık sigortası sahiplerine yatarak ve ayakta olmak üzere 2 farklı teminat alternatifi sunuluyor, teminat kapsamında değerlendiriliyor. Yoğun bakım ünitelerinde yapılan tedaviler, oda hizmeti, radyoloji, kemoterapi, laboratuar, ameliyathane ve anestezi gibi tüm sağlık giderleri yatarak tedavi kapsamı içinde değerlendiriliyor. 
Ayakta  tedavi teminatları ise tek başına verilmediği için yatarak tedavi teminatı ile birlikte karşılanıyor. Fizik tedavi, ilaç, tanı için istenen tetkikler ve doktor muayenesi ayakta sunulan tedavi teminatları arasında yer alıyor.

Dünyanın Her Yerinde Sağlık Hizmeti

Aile sağlık sigortası, sadece Türkiye sınırları içinde değil dünyanın tüm ülkelerinde geçerli oluyor. Yani yurt dışında bir ülkede aile fertlerinizden birisinin rahatsızlanması veya olası bir kaza riski ile karşı karşıya kalması durumunda poliçenizde yazan limitler dahilindeki masraflarınız ortadan kaldırılıyor. 

Hekim ve Hastane Seçimi Yapabilme Serbestliği

Sevdiklerinize güvence sağlayan poliçe, ister anlaşmalı kurumlar üzerinden isterseniz kendi tercihlerinize göre seçtiğiniz bir sağlık kuruluşundan tedavi hizmeti almanıza yardımcı oluyor. Böylelikle iyi tedavi olanakları sunan hekimlerden ve tam teşekküllü modern hastanelerden sağlık hizmeti alabilmeniz kolaylaşıyor. 

Devlet Teşviki

Kaliteli ve rahat bir şekilde sağlık hizmeti almanızı mümkün kılan sigorta poliçesine, son dönemlerde devlet teşvikleri uygulanıyor. Sağlık sigortasından eşiniz veya çocuklarınız da yararlanıyorsa ödediğiniz primlere bağlı birtakım vergi indirimlerinden faydalanabiliyorsunuz. Bu sayede ödeyeceğiniz sigorta primleri daha cazip ve hesaplı hale geliyor.

Düşük Tedavi Ücretleri


Özel hastanelerde normal şartlarda tedavi hizmeti almanın bedeli yüksek meblağlarla sonuçlanabiliyor. Ama özel sağlık sigortası, hem ailenize hem de kendinize bu tedavi masraflarını düşünmeksizin rahat bir şekilde tedavi almanın rahatlığını yaşatıyor. Üstelik poliçenizi ek teminatlarla genişletseniz dahi ödeyeceğiniz prim tutarları bütçeniz oranında hesaplanıyor.  Örneğin; Özel hastanede bir seferde ödeyeceğiniz tedavi masrafları tutarı ile sigorta poliçesi alarak bir yıl boyunca sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.  

Geniş Yaş Aralığı


18-56 aralığını kapsayan sağlık sigortası, eş ve kardeş gibi birinci dereceden olan aile fertlerine koruma sağlıyor. Bakmakla yükümlüğü olduğunuz evli olmayan çocuklarınız ise 30 yaşına kadar poliçe ile güvence altına alınabiliyor. Ayrıca evlat edinilmiş çocuklar da rahatlıkla poliçe kapsamına dahil edilebiliyor.

Ömür Boyu Yenilenebilen Poliçe 

Genelde 1 yıl boyunca geçerliliğini koruyan sağlık sigortası, tercihe göre ömür boyu koruma garantisi veren bir poliçe haline dönüştürülebiliyor. Her yıl farklı işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmadan poliçeniz kendi kendine yenilenerek güvence sağlamaya devam ediyor.

Yeni Doğan Bebek Sigortası

Poliçe, literatürde 18 yaş ve üzeri kişileri kapsıyor olsa da artık yeni doğan bebeklerin sigortalanmasına da imkan verebiliyor. Böylelikle ilk doğduğu andan itibaren sigortalanan bebeğinizin yurt dışı sağlık hizmetleri ve yatarak-ayakta tedavi gibi avantajlardan yararlanma şansı ortaya çıkıyor.

Sigortaladim.com üzerinden teklif al formunu doldurarak veya ilgili müşteri destek hattını arayarak aile sağlık sigortası poliçesinin avantajlarına sahip olabilir, böylelikle kendinizin ve ailenizin geleceğini daha güvenli hale getirebilirsiniz. 

İLGİLİ BLOG YAZILARI