MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Mutlaka Motosiklet Kaskosu Yaptırmanız İçin 4 Neden
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Mutlaka Motosiklet Kaskosu Yaptırmanız İçin 4 Neden

Motosiklet kaskosu, aracınızın hasar görmesi durumundaki zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Aracınızı ve sizi güvence altına alan bu kasko sayesinde güvenli bir yolculuk deneyimine sahip olabilirsiniz. Bu kaskoların hizmet alanı ek düzenlemeler ile farklı birçok durumu kapsayacak şekilde düzenlenebilir. Motosiklet kaskosu için tanımlanmış olan ana teminatlara ek olarak, poliçede yer verilebilen teminatlarla, çeşitli olumsuz durumlara karşı da önlemler alınabilmektedir. Araç sahibinin faydalarını gözeten bir araç sigortası olan motosiklet kaskosu, kaza sonucu oluşabilecek hasarları karşılar. Karşı taraftan kaynaklanan kazalarda oluşabilecek hasarları karşılayan bu sigorta türü aynı zamanda sizden kaynaklanan araç hasarlarını da kısmen ya da tamamen karşılamaktadır. Bu noktada hazırlanan poliçe, kasko kapsamında güvence altına alınan tüm durumlar ayrıntılı olarak belirtilir.  Herhangi bir kaza durumunda aracınızdaki hasarları karşılayan bu sigorta türü sayesinde bütçenizi koruyabilirsiniz.

Motosiklet kaskosu, aracın çarpma, yanma, çarpışma gibi birçok olumsuzluk sonucu oluşabilecek zararların yanı sıra aracın çalınması durumunda tüm masrafları karşılayabilir. Kaza sonucu sürücü ve yolcularda meydana gelebilecek fiziksel zararlar ve üçüncü şahıslardaki zararlar teminat kapsamında yer alır. Bazı sigorta şirketleri ek bir bedel ödenmesi şartıyla hırsızlık gibi durumlarda oluşabilecek zararları karşılar. Yağmur, yangın, dolu, deprem gibi doğal afet sonucu aracınızda meydana gelebilecek zararlar da kasko tarafından karşılanır. Standart hizmetlerin yanı sıra aracınıza dair ihtiyaç duyabileceğiniz farklı birçok hizmeti kasko teminatları içine ekletebilirsiniz. Anahtar kaybı, araç için çilingir hizmeti ve araç aksesuarlarının sigorta kapsamına alınması gibi birçok farklı seçenek isteğe bağlı olarak güvence kapsamına girebilir Kaza, yangın, terör saldırıları, doğal afetler gibi olumsuz durumlara karşı size güvence sağlayan kasko sayesinde güvenli bir yolculuk deneyimine sahip olabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin tekliflerini inceleyerek motosiklet kasko önerisi alabilir, sizin için en uygun olan fiyat teklifine ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Motosiklet Kaskosu Yaptırmanız İçin 4 Neden

Mutlaka motosikletinize kasko yaptırmak için dört neden;

1. Güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimine sahip olmanızı sağlar.

2. Kaza, doğal afet, çarpma, hırsızlık gibi olumsuz durumlarda aracınızı ve sizi güvence altına alır.

3. Hem sizi hem de üçüncü kişileri güvence kapsamına alarak sizi olumsuz durumlardan korumaya yardımcı olur.

4. Kasko poliçenize eklenebilen sağlık hizmetleri sayesinde sigorta şirketleri kaza sonucunda oluşabilecek yaralanma ve ölüm gibi fiziksel durumlarda size destek olur.

Motosiklet kaskosu kaza durumlarında ya da aracınızda bir sorun olduğunda belirli limitler dâhilinde çekici hizmeti sunar. Bunun yanı sıra aracınızda arıza ve buna benzer durumlar olduğunda sigorta şirketi size ikame araç verir. Motosiklet kaskosu olumsuz durumlarda konforlu ve işlevsel bir kullanım sunarak yolculuklarınızı daha keyifli hale getirir.  Farklı sigorta şirketlerinden motosiklet kasko teklifi alabilir, sizin için en uygun olan teklifi sigortaladım.com’da bulabilirsiniz.

Güvenli ve Konforlu Bir Yolculuk İçin; Motosiklet Kaskosu

Motor kaskosunun kapsamı, oluşturulan poliçeye bağlı olarak farklılıklar gösterir. Ancak bazı temel teminatlar vardır. Motosiklet kasko neleri kapsar sorusu ile yola çıkılacak olursa; motosikletin park durumundayken veya hareket halindeyken söz konusu olan kazalar neticesinde ortaya çıkan maddi hasarlar ile motosikletin çalınması ya da yanması gibi hadiselere karşı koruma, temel teminatlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kasko şirketleri poliçe kapsamında park halindeki motosikletin uğrayabileceği zararları karşılar. Çarpma ve çarpılma gibi iradeniz dışında gelişen durumlarda aracınıza sabit ya da hareketli bir cismin çarpması, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar sonucu meydana gelen zararları karşılar.

Motosikletinize hayvanlardan kaynaklı olarak oluşabilecek zararları güvence altına alan motosiklet kaskosu aynı zamanda hırsızlık durumlarında size teminat verir. Ek talimatlar sayesinde motosiklet hırsızlığı kasko kapsamında değerlendirilerek olası bir hırsızlık durumunda aracınızı güvence altına alır. Orijinal anahtar kullanılarak yapılan hırsızlıklar, kaybolan anahtarın değişim masrafları gibi durumlarda size güvence sağlar.  Konforlu ve güvenli bir yolculuk yapmanız için oldukça önemli olan motosiklet kaskosu sayesinde aracınızı ve kendinizi koruyabilirsiniz.

Motosiklet Kaskosu Sizi ve Aracınızı Korur!

Yolculuklarınızın güvenli ve konforlu geçmesi için oldukça önemli olan motosiklet kasko ne işe yarar sorusunun cevabı olarak motosiklet kaskosu bir kaza durumunda sizi ve aracınızı korur. Buna ek olarak motosikletin devrilmesi, yanması ve çalınması gibi olaylar neticesinde ortaya çıkan maddi hasarlar da karşılanır. Grev, halk hareketleri ve terör zararları gibi toplu hareketler sonucu motosikletinizde oluşabilecek hasarları karşılayan motosiklet kaskosu üçüncü kişilerin kötü niyet ve muziplikle yaptığı hareketler sonucu yol açtığı zararları güvence altına alır.

Motosiklet kaskosu, hem sizi hem aracınızı koruma altına alırken başka bir sürücünün fiziksel ve maddi hasarlarını karşılar. Motosikletler ve diğer motorlu araçlar her zaman yolculuk sırasında hasar görmez. Hırsızlık, terör saldırıları, sel, yangın gibi birçok olumsuz durumda da motosikletiniz zarar görebilir. Bu nedenle, sigorta poliçenizin kapsamını istediğiniz gibi genişleterek belirlemek oldukça önemlidir. Belirli teminatları içerip içermediğini göz önünde bulundurarak sigorta şirketlerinin tekliflerini inceleyerek motosiklet kasko tavsiye ve teklifler arasından sizin için en uygun olan teklifi bulabilirsiniz. Poliçenizi detaylandırarak istediğiniz ek talimatları ekleyebilir, kazadan ve kazadan kaynaklanmayan hasar durumlarında hem kendinizi hem de aracınızı koruyabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI