MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Motosiklet Kaskosu Nasıl Yaptırılır?
05 Ocak 2022 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Motosiklet Kaskosu Nasıl Yaptırılır?

Motosiklet kaskoları otomobil kaskosu gibi yapılmaktadır. Sigorta şirketlerine göre değişiklik gösteren kapsamı ile her kullanıcı için uygun seçenekler bulunur. Motorlu taşıt kullananların kusurlu olduğu kazalarda diğer kişinin zararını karşılayan bu sigorta ile olası bir kaza durumunda avantaj sağlayabilirsiniz. Sigortanızın sağladığı güvence ve teminat sayesinde işlevsel bir kullanım elde edebilirsiniz. Motosiklet kaskosu, hem sizi ve hem de kullanmakta olduğunuz motosikleti güvence altına alan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra bu sigorta, yaralanmalı ya da ölümlü kazalarda meydana gelebilecek bütün maddi ve manevi tazminat bedelini kapsar. Motosiklet kullanımında meydana gelen yaralanma, çarpma ve çalınma riski daha fazla olduğu için motosiklet kaskosu primleri yüksektir. Motosiklet sahibi kaza yaptığında bu kazaya kendisi sebep olduğu ya da zararı arttıran davranışlarda bulunduğu durumlarda sigorta şirketi ödeme yapmamaktadır. Bu sebeple motosiklet kullanıcılarının dikkatli olması oldukça önemlidir. Motosikletiniz sigortalı olduğunda fabrika çıkışı orijinalinde yer alan tüm aksesuarlar teminata eklenir. Üzerinde bulunan aksesuarların belirtilmesi kasko poliçesi kapsamına girmesi için önemlidir. Daha sonra eklenilen aksesuarlar için ek primler ödeyerek poliçeye dâhil edilebilir.

Sigorta şirketleri motosikletinizi hasar tarihinden itibaren o güne ait alım ve satım piyasa değeri doğrultusunda teminat altına alır. Poliçede rayiç değer için alınacak referans ya da rayiç değeri belirleme yöntemi yer alır. Sizi ve aracınızı teminat altına alan motosiklet kaskosu, araçların kaza, doğal afet, çarpma gibi birçok sebepten dolayı hasar görmesi sonucunda oluşan zararları karşılayan sigorta türüdür. Farklı durumları kapsayacak şekilde genişletebileceğiniz bu kaskoları sizin için en ideal hale getirebilirsiniz. Trafikte meydana gelebilecek maddi ve manevi hasarları karşılamak için oldukça önemli olan motosiklet kaskosu, trafikteki güvenliğinizin yanı sıra birçok olumsuz durumda size avantaj sağlamaya yardımcı olur. Bu kaskolar poliçelerde yer alan ana teminatların yanı sıra ek teminatlarla da birçok durum karşısında sizi ve aracınızı güvence altına alır. Araç sahibinin faydalarını gözeten bu sigorta türü sayesinde konforlu ve güvenli bir yolculuk için oldukça önemlidir. Sigorta şirketlerinin tekliflerini inceleyerek sizin için en uygun olan teklifi bulabilirsiniz.

Motosiklet Kaskosu Nasıl Yaptırılır?

Motosiklet kaskonuzu yaptırarak konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimine sahip olabilirsiniz. İhtiyaçlarınız ve risk durumunuzu göz önünde bulundurularak hazırlanan motosiklet kasko teklifleri sayesinde yolculuklarınızı keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Motosiklet sigortası seçenekleri arasından bütçenize en uygun olan sigortayı bulabilirsiniz. Motosiklet sigortası aracın modeli, yılı, sürücü bilgileri gibi bilgileri baz alınarak hesaplanır. Tüm bu bilgiler hesaplanarak motosiklet kaskosu fiyatları arasından sizin için en uygun poliçeye ulaşabilirsiniz. Motosiklet kaskosu yaptırarak olumsuz durumlarda hem kendinizi hem karşı tarafı hem de üçüncü kişileri koruyabilirsiniz. Araç sahipleri için olası kaza durumlarında güvence ve teminat sunan motosiklet kaskoları, güvenli bir yolculuk için oldukça önemlidir.  Motosiklet kaskosu yapan sigorta şirketleri inceleyerek birçok farklı sigorta şirketinden farklı teklifler alarak kaskonuzu sizin için en uygun fiyata yaptırabilirsiniz.  Motorlu taşıtların karşılaşabileceği olumsuz durumlara karşı finansal olarak destek sağlayan motosiklet kaskosu, olası bir hasar durumunda hem kendinizi hem aracınızı korumanızı sağlar.

Motosiklet Kaskosu Nasıl Fiyatlandırılır?

Motosiklet kaskosu fiyatlandırılırken aracın hasar durumu, plakanın bağlı olduğu il ve sigorta poliçesini zamanında yenileme gibi ölçütler göz önünde bulundurulur. Bu ölçütlere bağlı olarak sizin için en uygun olan motosiklet kasko teklifi oluşturulur. Teklifin oluşturulmasında dikkate alınan etkenler ise motosiklet sahibinin daha önce geçirdiği kazalar, aracın kullanımda olduğu şehir, aracın yaşı, markası, modeli ve kasko bedelidir. Sigortaladim.com üzerinden motosiklet kasko teklifi al seçeneğine tıklayarak sizin için ideal olan teklife ulaşabilirsiniz.

Çarpma, çarpılma, devrilme, yanma ve çalınma gibi durumlar temel motosiklet kasko teminatlarındandır. Terör zararları, halk hareketleri, grev, lokavt, doğal afetin yol açtığı zararlar, hayvanlardan kaynaklanan zararlar ve anahtar kaybı gibi durumlar ek teminatlarda yer alır. Motosikletinizin olası bir olumsuz durumda sebep olacağı maddi zararları teminat kapsamında karşılayan bu sigorta, sürücü ve yolculardaki fiziksel zararları kapsar. Bunun yanı sıra aracınızın kaza nedeniyle üçüncü şahıslara vereceği zararları ve acil yol yardım hizmetlerini poliçe kapsamı içinde karşılar.

Motosiklet Kaskosunun Önemi

Kaza durumlarında koruma sağlayan motosiklet kaskosu, sizi ve aracınızı güvence altına alır. Aracınızın zarar görmesi, çalınması ve bunun gibi benzeri durumları kapsayan bu kaskonun bedeli sigorta poliçenizin kapsamına göre değişiklik gösterir. İsteğinize bağlı olarak kapsamını belirleyebileceğiniz bu araç sigortasının motosiklet kasko değeri birçok farklı seçeneğe sahiptir. Farklı sigorta şirketlerinin internet sayfalarından motosiklet kaskosu ne kadar tutar sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Araç sahibinin mağduriyetini önlemeye yönelik olan motosiklet kaskosunu poliçe kapsamını istediğiniz gibi genişleterek sizin için en uygun sınırları belirleyebilirsiniz. Poliçenin neleri kapsadığına bağlı olarak değişiklik gösteren kasko fiyatları arasından sizin için en avantajlı teklife ulaşabilirsiniz.

Çarpma, yanma, hırsızlık gibi riskli durumlarda avantaj sağlamanız için önemli olan kasko, deprem ve sel gibi doğal afetler, halk hareketleri gibi birçok durumda aracınızı korumanızı sağlar. Sizi ve aracınızı güvence altına alan motosiklet kaskosu ile hasarınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz. Aracınızın karşılaşabileceği kaza ve hasar risklerine karşı önlem almanızı sağlayan motosiklet kaskosu sayesinde güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimine sahip olabilirsiniz. Tüm bu değerlendirmeler neticesinde anlaşılabileceği üzere, motosikletler özelinde uygulanan kasko, gerek maddi ve gerek manevi açıdan önem arz etmektedir.

İLGİLİ BLOG YAZILARI