MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Mini Kasko Sigortası Nedir?
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Mini Kasko Sigortası Nedir?

Trafik sigortası gibi zorunlu olmayan kasko, aracın başına herhangi bir zarar gelmesi durumunda devreye girerek sürücünün maddi zarara uğramasını önler. Kaybın karşılanması ise elbette sigorta teminatları çerçevesinde sağlanır. Kasko satın alırken sigorta şirketinizin hangi durumlarda maddi kayıpları karşılayacağına dikkat etmeniz gerekir. Bu kayıplar trafik kazaları, terör, sokak eylemi ve doğal afet gibi unsurları içerebilir. Bunlara ek olarak sunulan teminatlar da bulunur. Bu teminatlar, kaskonuzu çok daha geniş ölçekte tutar.

Kasko sigortası çerçevesinde karşılanan hasarlar, elbette aracın ikinci el piyasasında değer kaybı yaşamasına neden olabilmektedir. Daha önce hasara uğramış bir otomobil, ikinci el satışta müşteriler tarafından pek tercih edilmeyebilir. Bunun dışında daha önce hasar kaydı bulunan bir araç, ikinci el pazarlığında satıcıya pek bir şans tanımaz. Buradaki asıl önemli noktalardan bir tanesi ise ufak tefek sayılabilecek hasarların da olumsuzluklara yol açabilecek olmasıdır.

Mini Kasko İle Ufak Hasarlardan Kurtulun

Aracınızın çizilmesi ya da boyasının atması gibi ufak durumlarda indirimli kaskonuzu bozmak istemiyor olmanız gayet doğal karşılanmaktadır. Bu noktada devreye giren mini kasko sigortası, adından anlayacağınız üzere ufak problemlerin hasarsızlık indirimini bozmadan giderilmesini sağlar. Maddi kayıp yaşatmayan bu tarz durumlar ise elbette sınırlıdır. Her türlü kazayı ya da büyük hasarları kapsamayan mini kasko teminatları, daha çok çizik gibi olumsuzluklarda faydasını gösterir.

Mini kasko, ufak hataları bütçenizi sarsmadan maddi olarak karşılamanıza yardımcı olur. İndiriminizi bozmanızı önleyen bu kasko türünde önemli olan aslında parça değişimi ya da benzeri bir durumun yaşanmamasıdır. Eğer meydana gelen hasar, parça değişimi ya da büyük bir boyama işlemi gerektirmiyorsa mini kasko çerçevesinde değerlendirilir. Bu ölçüde ufak maddi kayıplar anında karşılanabilir.

Mini Onarım Teminatları

Eğer mini kasko sigortası satın almak istiyorsanız bu kasko türünün sadece belirli ölçüde maddi kayıpları önlediğini unutmamanız gerekir. Bu teminatlar içerisinde ise boyasız araç kopartası onarımı, araç boya tamiri, döşeme tamiri, leke çıkarma ve göçük kurtarma gibi onarımlar bulunur. Araç kopartası düzeltme işlemi, büyük bir boyama işlemi gerektirmeyen ve elbette kaporta değişimine ihtiyaç duyulmayan ufak göçükler için geçerlidir. Söz konusu hasarlar kozmetik olarak değerlendirilebilir ve bildirilmesi zorunlu olabilir.

Boya tamiri içerisinde hafif çizik, çamurlukta oluşan sıyrık gibi durumlar kapsamaya girer. Araç döşeme tamiri içerisinde ise izmarit yanığı veya çizik gibi hasarları minimum seviyeye indirecek bir tamir uygulanır. Deri ya da kumaş üzerindeki lekeyi çıkarma ve çeşitli yırtıkların düzeltilmesi de yine mini kasko içerisinde değerlendirilen hasarlar arasında bulunabilir. Hasarın ücretsiz bir şekilde giderilmesi için bu tarz bir kasko türüne başvurmanız oldukça faydalıdır. Nitekim mini kasko, hasarsızlık indiriminizin bozulmamasını, çok daha uygun fiyatlar karşılığında hizmetler satın almanızı ve daha ekonomik bir biçimde hareket etmenizi mümkün kılar.

Kasko içerisinde yer alan mini onarım teminatı hakkında detaylı bilgi almak için bize danışabilir, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini dakikalar içinde karşılaştırabilirsiniz. Kasko poliçenizi yeniden düzenleyebileceğiniz, avantajlı fırsatlar yakalayabileceğiniz Sigortaladım.com'a 7 gün 24 saat çağrı merkezi üzerinden beklemeden ulaşabilir, sigorta konusunda uzman danışmanlarımız ile hemen görüşebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI