Mesleklere Özel Sigorta İndirimleri
13 Eylül 2022 / Salı Sigortaladım Editörü

Mesleklere Özel Sigorta İndirimleri

Sigorta şirketleri bazı ve meslek ve kurumlar kapsamında çeşitli sigorta indirimleri uygulayabiliyor. Bu indirimlerden yararlanacak meslek grupları, sigorta şirketlerinin çeşitli kriter ve seçimlerine göre değişkenlik gösteriyor.

Sigorta meslek indirimi her sigorta türü için geçerli olmamakla birlikte, seçili kişilere oldukça büyük avantajlar sağlıyor. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve kredi kayıt bürosu çalışanları, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası üyeleri gibi birçok farklı meslek grubundan kişiler, sigorta şirketlerinin sunduğu imkanlardan faydalanabiliyor.

Meslek Gruplarına Özel İndirimler

Sigorta şirketleri birçok farklı alandaki meslek gruplarına çeşitli indirimlerle yardımcı oluyor. Anadolu Sigorta, Birleşik Kasko, Sağlık Sigortaları ve Konut Paket olmak üzere bünyesinde bulundurduğu sigorta hizmetleri için %5’den başlayan indirimli fiyatlar sunuyor. Bu indirimlerden noterler, noter emeklileri, Türkiye vergi denetimcileri, Türk Hava Kurumu çalışan ve eşleri, hakim, savcı ve sağlık çalışanları başta olmak üzere birçok meslek grubu faydalanabiliyor. Her kurum ve meslek dalı çerçevesinde indirim oranları ve sigorta türleri değişkenlik gösteriyor. Örneğin; bazı meslek grupları bireysel sağlık, bazıları ise tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Allianz Sigorta ise öğretmenlere özel sunduğu kasko indirimleri ile meslek gruplarına destek oluyor. Allianz üzerinden kasko sigortası satın alan öğretim görevlileri ve öğretmenler, %15’ye varan indirim oranlarından faydalanıyor. İndirim ve kampanyalar ödeme yöntemi fark etmeksizin aynı indirim oranı ile ücretlendiriliyor.

Ak Sigorta, sağlık çalışanlarına özel indirimleri ile Türkiye’ye destek veriyor. Kasko ve konut sigortası özelinde, sağlık çalışanlarına özel %15 indirim fırsatlarına Ak Sigorta ile ulaşabilirsiniz.

Güneş Sigorta da sağlık çalışanlarına özel olarak ek indirimler sunuyor. Kritik hastalıklar, ferdi kaza, kasko ve konut sigortaları için sağlık çalışanları %15 ek indirim avantajlarına sahip oluyor.

Meslekler Özelinde Kasko Sigortası İndirimleri

Mesleklere özel olarak yapılan sigorta indirimleri geniş bir skalayı kapsıyor. Ray Sigorta aşağıdaki meslek gruplarına özel kasko indirimleri sunuyor;  hakim ve savcılar, doktor ve diş hekimleri, mimar, eczacı, mali müşavir, TSK personelleri, devlet memurları, anonim şirket çalışanları, öğretmen, mühendis.

Fakat bu meslek gruplarına uygulanacak indirimler, hususi araç kullanımları için geçerli oluyor.

Groupama Sigorta ise diğer sigorta şirketleri ortak meslek gruplarına ek olarak, uzman çavuş ve veterinerlere de çeşitli indirimler sunuyor. Groupama Sigorta, 657’ye tabii devlet memurları, hemşire ve yargı mensupları özelindeki meslek gruplarına ek indirimler sunuyor.

Her Meslek Grubu İçin Yüksek Kasko İndirim Oranları

Kasko meslek indirimlerinden yararlanan meslek grupları, daha uygun fiyatlara hizmet alabilme şansına sahip oluyor. %20’ye varan indirim fırsatlarını hem polisler hem de askerler kullanabiliyor.

Öğretim Üyeleri: Öğretmenler, formasyon belgeleri ile birlikte kasko indirim kampanyalarını değerlendirebiliyor. Yalnızca devlet kurumlarında değil, özel okullarda mesleğine devam eden öğretmenlere de ek indirimler sunuluyor.

Eczacı: Kasko avantajlarında %10 indirim alternatiflerinin sunulduğu eczacılar, fakülte diploması ile birlikte başvuru yapabiliyor. Eczacılar Odası’na kayıtlı olan kişiler ve eşleri de bu ayrıcalığa dahil oluyor.  

TSK Personeli: TSK bünyesinde görev yapan asker, subay ve tüm askeri personeller için kasko indirimleri bulunuyor. Subay, Astsubay ve Uzman gibi rütbelere bağlı olarak indirim oranlarında değişkenlik söz konusu oluyor. Aselsan, Roketsan, Havelsan, Mehmetçik ve TAİ personelleri için de %10-25 arasında çeşitli oranlar söz konusu.

Özel Konut ve Sağlık Sigortası İçin Uygun Fiyat Fırsatları

Doktor, mühendis, memur ve öğretmen gibi meslek grupları yalnızca kasko ve trafik değil, özel konut ve sağlık sigortası hizmetlerini alabiliyor. Bu meslek grupları için sunulan tüm imkanlar, kişilerin hususi sigorta işlemleri için büyük birer avantaj.

Belirtilen meslek gruplarına mensup kişiler, sigorta anlamında her şirket özelinde çeşitli avantajlar kazanıyor. İndirim oranları hem meslek gruplarına hem de sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de, avantajlardan birçok kişinin yararlandığını ve fayda sağladığını görmek mümkün. Siz de mesleğinize özel fırsatları yakalayabilir, uygun fiyatlar ile birlikte sizlere sunulan indirimleri değerlendirebilirsiniz.

Sigorta Şirketi Kamu Personeli Öğretmen/Öğrt.Görv. Anonim Şirketi Çalışanı Eczacı Doktor Hemşire Sağlık Personeli Askeri Personel Yargı Personeli Devlet Memuru(657-4/A) ve Emekliler
Ak Sigorta - - - 15% 15% 15% - - - -
Quick Sigorta 25% 20% 15% - - - - 25% 20% 17%
Nippon Sigorta 10% 10% - 13% 15% - - 15% 10% 10%
Ray Sigorta - 18% 20% 5% 10% 5% - 18% 5% 13% - 5%
Güneş Sigorta - - - - - - 15% - - -
Anadolu Sigorta - 5% 8% - - - 5% - - -
Allianz Sigorta - 15% - - - - - 15% - -
Groupama Sigorta - 15% 15% 5% 15% 15% - 15% - 15%
HDI Sigorta - - - - 15% 15% - - - -

*İndirim oranları kasko sigortası için geçerlidir. Daha fazla detay için 444 9 832'yi arayabilirsiniz.

Trafik sigortası teklifi almak için tıklayınız.

Kasko sigortası teklifi almak için tıklayınız.

Editör Önerileri

Yeniden Değerleme Oranı 2023
Pasaport Yenileme İçin Gerekli Evraklar - 2022
2022 Alkollü Araç Kullanma Cezaları
2022 Trafik Sigortası Fiyatları
2022 Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezaları
2022 Vergi ve Harç Düzenlemeleri

Bizi Takip Edin

İLGİLİ BLOG YAZILARI