MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Lüks Otomobiller İçin Kasko Bedeli
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Lüks Otomobiller İçin Kasko Bedeli

Şehir içinde ya da uzun yolculuklarda daha güvenli ve keyifli bir şekilde seyahat edebilmeniz adına tercih edeceğiniz araçlar farklı yapı özelliklerine sahip olması sebebiyle fiyat ve performans açısından farklılık gösterebilmektedir. Beygir gücünden tasarımına kadar pek çok faktörün etken olduğu araç kalitesi kendi bütçenize ve zevkinize uygun seçeneği bulmanız noktasında da kolaylık sağlamaktadır. Lüks otomobil seçenekleri hem tasarımları ile hem de yüksek performansları ile ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Kaliteli yapıları ve içeriği ile fiyat açısından da farklılık gösteren bu otomobil seçeneklerini şehir içinde daha güvenli bir şekilde kullanmak adına almanız gereken belli başlı önlemler size daha emniyetli seyahat olanağını sağlamayı başarıyor. Aracınızın güvenliği için tercih etmeniz gereken kasko seçenekleri kendi içinde alternatiflere ayrılması ile her kullanıcının bütçesine ve ihtiyacına uygun olan içeriği bulmasını kolay hale getiriyor. Kasko kendi içinde dar kasko ve genişletilmiş kasko olarak ikiye ayrıldığından otomobillerinizi koruma altına almak adına bu iki alternatiften birini tercih edebilirsiniz.

Otomobillerinizi Koruma Altına Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Lüks otomobil seçenekleri fiyat olarak diğer otomobillere nazaran daha yüksek olduğundan dar kasko yerine genişletilmiş kaskoyu tercih edebilirsiniz. Dar kasko genel itibariyle sadece genel teminatları karşılamak adına geliştirilmiş bir kasko seçeneğidir. Dar kasko kaza anında meydana gelen hasarı ödemek ve araç çalınması gibi durumlarda ortaya çıkan maddi kaybı gidermek adına sigorta şirketleri tarafından araç sahiplerinin ilgisine sunuluyor. Genişletilmiş kasko ise kapsamı daha geniş olan bir kasko seçeneği olduğundan aracınızın tam anlamıyla güvenli bir şekilde seyahat etmesine ve muhafaza edilmesine olanak sağlamaktadır. Aracınızı güvence altına almak adına isteğe bağlı olarak yaptıracağınız kasko süresi bir yıldır. Her yıl yenilenen poliçe ile araç kaskonuzun fiyatı da değişim gösterebilir. Fiyat değişimi aracınızın yapısına, modeline ve durumuna göre değişim gösteriyor. Örneğin aracınız eski bir modelse ödeyeceğiniz miktar da ona göre değişim göstermekte ve bu sigortanızın genel ücretine yansımaktadır. Bunun yanı sıra her aracın bedeline dair bilgi veren araç kasko değeri listesi de her ay TSB tarafından yayınlanarak kasko yenileme, kaza, çalıntı gibi durumlara karşı araç değerinizi daha kolay bir şekilde belirlemenize yardımcı oluyor. Araçların değerine ilişkin olarak her ay yenilenen bu liste kesin verilere sahip olmamasına karşın gerek sigortalılar tarafından gerekse sigorta şirketleri tarafından baz alınmaktadır. Tavsiye niteliğinde olan bu listeye ek olarak aracınızın durumu ve aksesuarları da araç değerinizin artıp azalmasına neden olabiliyor.  Araç kasko değeri sorgulama işlemi kasko yenileme ya da kasko yaptırma işlemlerinde de prim ücreti açısından bilgi sahibi olmanızı sağlayacağından sizler de internet üzerinden gerekli bilgileri girerek aracınızın değerine ilişkin detayları öğrenebilirsiniz.

Araç Kasko Değeri Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

Aracınızın trafikte güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi adına geliştirilen kasko seçeneklerinin yanı sıra çevrenize verebileceğiniz olası hasarları da gidermek adına zorunlu kılınan trafik sigortası araç değeri belirlerken araç kasko değer listesini baz almaktadır. Aralarınızın kasko değeri belirlenirken araç yaşı, modeli ve markası dikkate alınmaktadır. Genel anlamda gerek araç sahiplerine gerekse sigorta şirketlerine araç değerleri hakkında tavsiye niteliğinde bilgi vermeyi hedefleyen kasko değer listesi aracınızın aksesuarlarına göre de değişim göstermektedir. Aracınıza kasko yaptırmak istediğinizde ya da kaskonuzu yenilemek istediğinizde aracınızın listedeki fiyatına ek olarak çeşitli faktörler de devreye girerek fiyat açısından farklılıkların oluşmasına neden olabiliyor. Bu noktada aksesuarlar da önemli bir etkiye sahip olduğundan kesin bir fiyat bilgisi için kendi aracınıza uygun teklifleri almak adına araç kasko fiyatı sorgulama işleminden online olarak yararlanabilirsiniz. İnternet üzerinden araç bilgilerinizi girerek edinebileceğiniz fiyat bilgisi ile kaskonuzu yenileyebilir ya da yeniden kasko yapabilirsiniz. Trafik sigortasından ayrı olarak isteğe bağlı olarak yapılan kasko kaza anında karşı tarafın masraflarını değil sizin masraflarınızı ödemek adına geliştirilmiştir. Hastane masraflarından onarım masraflarına kadar poliçe kapsamında size kolaylık sunan kasko lüks otomobiller için de farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Araç Kasko Bedeli Sorgulama İçin Doğru Adres; sigortaladım.com

Aracınızın şehir içinde ya da şehir dışında daha emniyetli bir şekilde yolculuk yapabilmesi; Deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerde maddi kaybının giderilmesi adına geliştirilen ve önceliği araç sahibinin güvenliğini korumak olan kasko her araca göre fiyat farkı ortaya koymaktadır. Aracınızın yaşı ve modeli aracın olası kaza durumunda daha kısa sürede onarılması adına önemli bir yere sahiptir. Araç kasko değer listesi 15 yaşından küçük araçlar için oluşturulan bir liste olduğundan aracınıza kasko yapacağınız zaman bu listeden yararlanarak fiyat bilgisi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 15 yaşından büyük olan araçlar bu listeye dahil edilmemekle birlikte bu araçlara kasko ve zorunlu trafik sigortası yapılacağı zaman araç sahibinin kişisel bilgilerinin yanı sıra eğitim durumu, mesleği ve yaşı da göz önünde bulundurulmaktadır. Aracınızın daha korunaklı bir şekilde yolculuk yapabilmesi adına tercih edeceğiniz kasko seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için siz de sayfayı inceleyebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI