MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Konut Sigortası Yaptırmak İçin Oldukça Geçerli 5 Neden
20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Konut Sigortası Yaptırmak İçin Oldukça Geçerli 5 Neden

Pek çok kişi ‘Konut sigortası yaptırmak mantıklı mı?’ diye düşüp araştırmaktadır. Ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeksizin konut sigortası yaptırarak evinizi güvence altına alabilir, oluşabilecek zararların önüne geçebilirsiniz.

  1. Hasarlara Karşı Evinizi Güvence Altına Alır

Evinizi ve eşyalarınızı çeşitli hasar ve kazalara karşı güvence altına alabilmek için konut sigortası yaptırmak farklı avantajlar sağlamaktadır. Yangın, sel, su baskını, hırsızlık gibi riskli durumlarla karşılaşıldığında konut sigortası avantajları sayesinde eviniz ya da eşyalarınızda oluşan zararlar karşılanmaktadır. Bu durumlardan herhangi biriyle karşılaşıldığında konut oturulamaz duruma gelir ise tamir ve tadilat işlemleri süresine oturulacak evin masrafları da sigorta tarafından karşılanır.

  1. Hem Evinizi Hem de Sevdiklerinizi Sigortalar

Olumsuz durumlar karşısında tek başınıza mücadele etmek yerine sigorta şirketinizle birlikte hareket etmiş olursunuz. Konut sigortası sahibi olmak size maddi manevi güven sağlamaktadır. Ayrıca sadece evinizi değil ailenizi hatta komşularınızı da güvence altına almaktadır. Konut sigortası ile evde yaşanan bir kazada sakatlık ya da vefat durumu olması halinde tazminat ödemesi de sağlanmaktadır.

  1. Hayatınızı Kolaylaştıran Ek Hizmetler Sunar

Tek bir poliçe ile evinizi birçok durum karşı güvence altına alan konut sigortası evinizdeki eşyalarınızı da teminat altına almaktadır. Yangın teminatı tüm konut sigortalarında ana teminat olarak yer almaktadır. Konutunuz için ana teminatları bulunan konut sigortasının faydaları arasında sunduğu ek teminat hizmetleri de bulunmaktadır. Ek teminat hizmetleri ile daha fazla risk güvence altına alınmaktadır. Ayrıca çilingir yardımı, tesisat işleri, sağlık görevlisi gibi konularda destek hizmetler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Konut sigortasının önemi oluşabilecek riskli ve tehlikeli durumlara karşı önceden önlem alınmasını sağlamasıdır. Konut sigortası sayesinde beklenmeyen durumlar karşısında oluşacak zararlar hızlı ve kolay şekilde aşılabilir. İhtiyaçlarınız ve sorunlarınız karşısında sigortanız size kısa sürede çözümler sunmaktadır. Konut sigortasının avantajları ile güven ve huzurla yaşamınızı sürdürebilir, ayıracağınız küçük bütçelerle büyük maliyetlerden de korunabilirsiniz.

  1. Oluşabilecek Zararları En Aza İndirger

Evinizde meydana gelebilecek istenmeyen hasar ve kaza gibi durumlar sonucu oluşabilecek maddi kayıpların karşılanmasını sağlayan konut sigortası ile zararlar en aza indirgenebilmektedir. Konut sigortası yıllık olarak yapılmaktadır. Taksitleri aylık olarak ödenebilmektedir. Kendine ait konutu olmayan, kiralık konutlarda yaşayan kişiler de eşyaları için teminattan faydalanarak eşyalarını güvence altına alabilirler. Konut sigortası fiyatları kapsamına ve konutun yeniden inşa maliyetine göre değişiklik göstermektedir. Konut yüz ölçümü ve dekorasyon giderleri göz önüne alınarak sigorta bedeli hesaplanmaktadır. Evinizde oluşabilecek hasarlara bağlı olarak ortaya çıkan elektrik, su, doğalgaz gibi sabit tesisat masrafları da sigorta tarafından karşılanabilmektedir. Konut sigortasının avantajları arasında yer alan hırsızlık olayları karşısında meydana gelen maddi kayıpların garanti altına alınması da önemli bir ayrıcalıktır.Bu avantajdan yararlanabilmek için evdeki değerli eşyaları sigorta şirketine önceden bildirmek gerekir. Olumsuz durumlarla karşılaşmadan önce konut sigortası önemi anlaşılmalı, eviniz ve eşyalarınız güvence altına alınmalıdır.

  1. Konut Değerinizi Enflasyona Karşı Korur

Konut sigortası yaptırılması isteğe bağlı sigorta çeşitlerindendir. Kişilerin almak istedikleri hizmetlere bağlı olarak özel paketler olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Evinizde meydana gelebilecek tüm hasarlara karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alarak koruyan konut sigortası tedbir almak isteyenler için önemlidir. Aynı zamanda maddi açıdan oluşacak masrafların belirli teminatlarla sigorta tarafından karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede yüksek maliyetleri kendi bütçenizle karşılamak durumunda kalmaz konut sigortasının avantajları sayesinde evinizden uzakta olduğunuzda bile huzurlu hissedersiniz. Konut sigortası yaptırmak olumsuz durumlarla karşılaştığınızda ödeyeceğiniz maddi zararlardan daha uygun bütçelere sahiptir. Hırsızlık, su ve sel basması, grev ve halk hareketleri, deprem, fırtına, heyelan, hava, kara ya da deniz aracının çarpması gibi teminatlar ise ek teminatlar olmaktadır. Konut değerini enflasyon etkisine karşı koruyarak, sigorta bedelini Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre enflasyon oranında arttırır. Bu şekilde bir zarara uğrandığında sigorta gerçek bir karşılama sağlar. Konut sigortasının önemi oluşabilecek zararlarınızı en aza indirmesi ve evinizi güvence altına almasıdır.

Konut sigortası yaptırmayı düşünenlere sigortaladım.com pek çok ayrıcalıklı hizmet sunuyor. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun fiyatlar ve geniş teminatlı paketler ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Konut sigortası hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere hızlıca ulaşabilir, müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Sigortaladım.com sayfasından dolduracağınız form ile konutunuz için en uygun teklifi alabilirsiniz.  Evinizi ve eşyalarınızı sigortaladım.com ile güvence altına alabilir, uzman sigorta danışmanları sayesinde dilediğiniz hizmeti hızlı ve kolay şekilde satın alabilirsiniz.

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI