MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Konut Sigortası Nedir?
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Konut Sigortası Nedir?

Her başlayan yeni günün size de yaşam alanınıza da ne getireceğinizi bilemezsiniz. Bu noktada konut sigortasının ne anlama geldiğini öğrenmenizin ve bu sigortadan yararlanmanızın önemi büyük. Konut sigortası ile evinizi hırsızlığa, doğal afetlere, yangına ya da teröre karşı koruyabilir, geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Konut sigortasının içeriği, size ve yaşadığınız eve bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin, yaşadığınız bina bir bütün olarak sigorta ettirildiğinde bina içinde bulunan tesisatlar da konut sigortasının içine dahil edilir. Ayrıca ev eşyalarınızın sigorta kapsamına girmesini istiyorsanız az bir maliyet farkıyla eşyalarınızı da kapsayan bir sigorta türüne onay verebilirsiniz. Bu şekilde evinizle birlikte eşyalarınızı da güvence altına almış olursunuz.

Konut sigortası dahilinde acil tıbbi yardım desteği ve konut ihtiyaçlarına bağlı olarak ortaya çıkan ek hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Sigorta teminatları içerisinde yer alan ve konut hizmetleri olarak da bilinen çilingir, cam değiştirme, baca temizliği ve ilaçlama gibi ek hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Evinizin içerisinde bulunan ve maddi olarak değerli olan eşyalarınızı da sigorta kapsamı içerisine aldırarak, kapsamlı konut sigortasının sunduğu ayrıcalıkları yaşayabilirsiniz. Diğer birçok sigorta çeşidinde olduğu gibi, konut sigortalarında da geçerlilik süresi 1 yıl olarak hesaplanır ve süresi dolan sigorta poliçesi hasarsızlık indirimlerinin sağladığı avantajlar ile rahatlıkla yenilenebilir.

Konut sigortası, temel riskleri kapsayan özel poliçeler ya da spesifik rizikoları içine alan sigorta paketleri ile tüketicilere sunulur. Kasa hırsızlık sigortası, ortak alanlar sigortası, aile fertleri sigortası ve zorunlu deprem sigortası (DASK) gibi farklı sigorta türlerini tek bir paket ile temin edebilmek de mümkün olur. Sigorta ile güvenceye alacağınız evin lokasyonu, yaşı, yüz ölçümü, özellikleri ve türü gibi hususlar ise poliçe fiyatının ve sigorta paketinin belirlenebilmesine yardımcı olur. Evinizin özelliklerine ve yapısına uygun bir konut sigortası paketi sayesinde hiçbir zaman gözünüz arkada kalmaz.

Siz de 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak konut sigortası detayları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilir, sigortaladim.com avantajları ve en uygun fiyat seçenekleri ile sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI