Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Konut Poliçesinde Elektronik Cihaz Hasarı Oluştuğunda Ne Yapılmalıdır?

04 Nisan 2024

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan elektrikli cihazlar, evlerimizde de önemli bir yer tutar. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi pek çok cihaz, gün içindeki işlerimizi kolaylaştırmamızı sağlar. Ancak elektronik cihazlar yangın, su baskını, elektrik dalgalanmaları veya hırsızlık gibi farklı riskler sebebi ile hasar görebilir.

Konut sigortası hem evinizi hem de evinizde bulunan eşyaları beklenmedik risklere karşı güvence altına alan bir sigorta türüdür. Konut sigortasında yer alan elektronik cihaz teminatıyla da evinizdeki elektronik eşyalarınızı teminat altına alabilirsiniz.

Konut sigortası poliçesi ve elektronik cihaz hasarı ile ilgili merak edilen tüm detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 

Konut Sigortası Elektronik Cihazları Karşılar Mı?

Genellikle konut sigortalarının ana teminatları arasında elektronik cihaz hasarları yer almaz. Yani elektronik cihazlar çoğu konut sigortası poliçesinin kapsamı dışındadır. Ancak evinizdeki televizyon, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi elektronik cihazlarınızı, konut sigortanıza dahil edebileceğiniz elektronik cihaz ek teminatı ile güvence altına alabilirsiniz. 

Elektronik cihaz sigortası ile sigortalı konutta bulunan elektronik cihazlar; yangın, su baskını, hırsızlık, elektrik akımında meydana gelen dalgalanmalar, düşme ve çarpma gibi benzeri risklere karşı teminat altına alınır. 

Konut Sigortası Elektronik Eşya Teminatı Var Mı?

Elektronik eşya teminatı, konut sigortası poliçelerinde ek teminat olarak sunulmaktadır. Elektronik eşya teminatının kapsamı ise sigorta şirketlerine ve poliçe şartlarına göre değişiklik gösterir. 

Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, müzik seti ve bulaşık makinesi gibi elektronik cihazlar elektronik eşya teminatı ile güvence altına alınabilir. Hırsızlık, yangın, ani voltaj değişiklikleri, su baskını, çarpma ve kırılma gibi sebepler ile elektronik cihazlarda meydana gelen hasarlar, poliçede belirlenen limitler dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılanır. 

Evinizde yer alan elektronik eşyaları da güvence altına almak istiyorsanız, konut sigortası yaptırırken ek teminatları detaylıca inceleyebilir ve elektronik cihaz teminatını poliçenize dahil edebilirsiniz.

Sigortaladim.com konut sigortası için aynı anda 20’den fazla sigorta şirketinden teklif almanızı ve tüm teminat ve ek teminatları tek ekrandan karşılaştırarak karar vermenizi sağlar. Siz de hemen sigortaladim.com’dan konut sigortası için teklif alın hem evinize hem de bütçenize uygun olan konut sigortası poliçesini sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırarak satın alın!

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?
Kasko Yenileme Süresi Kaç Gün? Kasko Zamanı Geçerse Ne Olur?
İllere Göre Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam