28 Aralık 2021 / Salı Sigortaladım Editörü

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Trafiğe çıkan her aracın yaptırması zorunlu olan trafik sigortası, üçüncü şahıslara verilen zararları teminat altına alan bir üründür. Trafik sigortasının kısa süreli yaptırılmasının mümkün olup olmadığı araç sahipleri tarafından merak konusu olur. Bu konuda karşınıza çıkan ilk soru kısa vadeli trafik sigortası nedir sorusu olacaktır. Trafik sigortasının kısa süreli olarak geçerli olduğu kısa vadeli trafik sigortası, yıllık olarak yaptırılan zorunlu trafik sigortasından farklı bir hizmettir. Bu sigorta türü sadece aşağıdaki iki durumdan herhangi biri mevcut olduğunda yaptırılabilir:

  • Türkiye sınırları içerisinde geçici plaka ile belirli bir süre bulunacak araçlar
  • Uluslarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar

Yalnızca yukarıda yer alan iki durum dahilinde yaptırılabilen kısa vadeli trafik sigortasının Türkiye’de kısa süreli olarak bulunacak araçlar için avantajlı bir ürün olduğu bilinmelidir. Trafik sigortasının hizmetlerinden kısa süreli olarak faydalanabilen bu araçlar, Türkiye sınırları içerisinde güvenli bir yolculuk yapma imkanı bulur. Kısa süreli trafik sigortası hizmeti sunan sigorta şirketlerinin size özel tekliflerini incelemek ve satın almak için hemen şimdi sigortaladim.com’a göz atabilir, 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri’ni arayarak tüm sigortacılık işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır ve Ne İşe Yarar?

Kısa vadeli trafik sigortasından farklı olarak yıllık düzenlenen poliçeye sahip olan trafik sigortası nasıl yapılır ve ne işe yarar öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Karayolları Trafik Kanunu doğrultusunda her yıl araç sahipleri tarafından yaptırılması zorunlu olan bu sigorta türü, trafikte karşılaşabileceğiniz olumsuz durumları kısa  süre içerisinde çözüme kavuşturmaya imkan tanır. Trafik sigortası ne işe yarar sorusunun ilk cevabı karşı tarafa verilen zararı karşılar olarak gözler önüne serilir. Trafikte meydana gelebilecek kazalarda üçüncü şahıslara verilen zararları teminat kapsamında karşılayan zorunlu trafik sigortası sayesinde hasarları minimuma indirgeyebilirsiniz. Kimlik ve plaka bilgileri, araç ruhsat bilgileri ve ruhsat sahibi bilgilerinizi girerek kolay bir şekilde size uygun teklifleri inceleyebilirsiniz. Farklı sigorta şirketleri tarafından sizlere sunulan teklifleri karşılaştırabilir, güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. En çok sigorta şirketi bulunan tek platform olan sigortaladim.com’da uygun ürün, uygun fiyat ve hızlı satın alma fırsatlarından yararlanmak ve üç basit adımda trafik sigortanızı yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Güvenli Bir Yolculuk Yapmanızı Sağlayan Trafik Sigortası Kapsamı

Trafik sigortası neyi karşılar ve kapsamı nedir soruları trafiğe çıkan araç sahiplerinin bilmesi gereken konular arasındadır. Trafikte herhangi bir kazaya sebep olmanız durumunda karşı aracın hasarını karşılamak konusunda endişe duymanıza gerek kalmaz. Trafik sigortanız karşı araca verilen hasarları poliçeye uygun bir şekilde karşılar. Trafik sigortasının kapsamında yer alan diğer bir durum ise kaza anında karşı araçta bulunan kişilerin muayene, ilk yardım, tedavi ve hastane giderlerini karşılamasıdır. Ayrıca bu sigorta, aracın bir kişinin ölümüne sebep olması durumunda ölen kişinin defin masraflarıyla yakınlarının destekten yoksun kalma zararının teminat altına alınmasını sağlar. Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı, kişi ve kaza başına sağlık giderleri teminatı, kişi ve kaza başına sakatlanma ve ölüm teminatı sunan trafik sigortasının önemli avantajlar sunan bir hizmet olduğu bilinmektedir. Araç sahipleri ve kaza mağdurlarının hem maddi açıdan hem de sağlık açısından eksiklerini tamamlamayı amaçlayan bu hizmet ile güvenli bir yolculuk için ilk adımı atabilirsiniz. Plaka bilgisi, ruhsat bilgisi, kimlik bilgisi, aracın modeli ve üretim yılı, kullanım tarzı gibi bilgi ve evraklar ile zahmetsiz bir şekilde yaptırılabilen trafik sigortasını her yıl yenilemeyi unutmamalı, trafik sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkmamalısınız. Trafik sigortasını yaptırmadan yolculuğa çıktığınızda trafik kontrollerinde zorunlu sigortanızı yaptırmadığınız için aracınızın trafikten men edilebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Sorunsuz bir yolculuk için bu işlemleri ertelememeniz tavsiye edilir.

Kısa Vadeli ve Zorunlu Trafik Sigortası İçin Adresiniz Sigortaladim.com!

Trafik sigortası genel şartları ve kapsamıyla yolculuğunuzu güvence altına alan bir sigorta türüdür. 12 ay boyunca devam eden bu güvence, poliçenizde yer alan limitler dahilinde maddi zararları karşılar. Yabancı plakalı aracınızla ülke sınırları içerisinde kısa süreli olarak bulunacaksanız veya uluslararası yolcu ve yük taşımacılığı yapıyorsanız trafik sigortasından farklı bir hizmet ile yararlanabilirsiniz. Kısa vadeli trafik sigortasıyla tüm bu güvencelerden ülke sınırları içerisinde bulunduğunuz süre boyunca yararlanabilirsiniz. Kısa süreli olarak trafik sigortası hizmeti almanıza imkan tanıyan bu sigorta türünü kendi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde yaptırabilirsiniz. İster kısa vadeli ister yıllık olarak trafik sigortası yaptıracak olun doğru adresiniz Sigortaladim.com olur. Beş yıldızlı bir sigortacılık deneyimi yaşatan bu platformda size özel sunulan teklifleri anında karşılaştırabilir, seçtiğiniz poliçeyi zahmetsiz bir şekilde satın alabilirsiniz. Trafik sigortasını bu platformda yaptırarak 7/24 çekici ve hasar hizmeti ve araç muayene istasyonlarında egzoz gazı emisyon ölçümü hediyesine sahip olabilirsiniz. Güvenilir ortaklık yapısı ve anlaşmalı sigorta şirketleriyle sizlere kusursuz bir hizmet sunan sigortaladim.com ile bütçenize uygun trafik sigortası fiyatları ve tekelilerini yakalayabilirsiniz. AKSigorta, Allianz, Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, AXA Sigorta, Doğa Sigorta, Koru Sigorta ve daha birçok sigorta şirketinin tekliflerini incelemek ve kısa vadeli trafik sigortasıyla ilgili detaylı bilgi almak için 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI