11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Kimler Neden Konut Sigortası Yaptırmalı?

İnsanlar ister sevdikleri ile ister tek başlarına yaşasınlar, içinde yaşadıkları alanı koruma içgüdüsü duyuyorlar. Eviniz sizi dışarıdaki tehlikelerden korusa da evinizin de korunmaya ihtiyacı oluyor. Sigorta şirketlerinin sunduğu paketler farklılık gösteriyor fakat sigorta poliçelerinin hemen hepsi birçok kazadan evinizi ve sizi koruyor. Olası bir hasar sonucu ortaya çıkabilecek negatif durumların önüne konut sigortası ile geçilebiliyor. Konut sigortası sayesinde yangın, deprem, hırsızlık gibi temel problemlerin yanında ilk aşamada akla gelmeyen fakat her insanın başına gelebilecek sorunlar için siz de yaşam alanınızı koruyabilirsiniz.

Eviniz ile alakalı ortaya çıkabilecek bir sorunda genelde eşyalar da zarar görüyor. Bu yüzden konut sigortası evinizin yanı sıra eşyalarınızı da güvence kapsamına alıyor. Genelde sigorta poliçelerinin ana teminatını yangın oluşturuyor. Yangın teminatı, yıldırım düşmesi, konutun infilak etmesi veya yanması gibi durumlarda oluşan maddi hasarlarınızı kapsıyor. Ana teminatların yanındaki ek teminatlar ise daha farklı risk türlerine karşı önlem almanıza yardımcı oluyor. Yoğun yağışlar, evinizin etrafındaki ırmak, dere veya kanalların taşması gibi durumlarda ortaya çıkabilecek sel ve su baskını sorunlarına karşı da ek teminatlar bulunuyor. Basit sorunlar olarak gözüken cam kırılması, çilingir hizmeti gibi ufak kazalardan ve sorunlardan da evinizi koruyor. Kapsamını genişletebileceğiniz konut sigortası bu tarz ufak kazalardan, yer kayması gibi büyük ve beklenmedik sorunlara kadar oldukça farklı problemlere karşı ek teminatlar ile evinizin korunmasını sağlıyor. Bu yüzden, yalnızca ilk aşamada akla gelen yangın, deprem gibi felaketler için değil, küçük görünen sorunlar ve terör, yer kayması gibi beklenmeyen sorunlar için de konut sigortası yaptırılması gerekiyor.

Bilinenin aksine konut sigortasının avantajları yalnızca ev sahiplerinin faydalanabilecekleri ile sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda kiracılar da konut sigortası sayesinde yaşadıkları yeri güvence altına alabiliyor. Bu yüzden ister ev sahibi ister kiracı olun, yaşam alanınızı konut sigortası ile güvence altına alabilir, olası problemler sonucu ortaya çıkacak maddi hasarların karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Basit bir cam kırılmasından bir hava aracının evinize çarpmasına kadar çok farklı türde kazalara karşı siz de konut sigortası ile önleminizi alabilirsiniz. Avantajlı konut sigortası edinmek için sigortaladım.com üzerinden hemen başvurarak ya da daha ayrıntılı bilgi almak için 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak ihtiyacınız olan poliçeye kolayca sahip olun.

İLGİLİ BLOG YAZILARI