11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir?

Günümüz dünyasında pek çok farklı ürün ve hizmet, sigorta çerçevesinde değerlendirilebilmektedir. Söz konusu ürünün fiyatı yüksek ve değerli olduğu takdirde kullanıcılar, herhangi bir olumsuzluğun yaşanması durumunda kayıp yaşamak istemezler. Doğal karşılanan bu istek sonucu çeşitli sigortalar ve kasko hizmetleri alınmaktadır. Kasko çerçevesinde garanti altına alınan ürün ve hizmet, çeşitli koşullar sonucunda zarar görürse, kullanıcısına bu zararın karşılanması sağlanır.

Kasko sigortası gibi hizmetler, son yıllarda epey artan otomobil ve cihaz gibi ürün fiyatları karşısında elzem olarak görülmeye başlamıştır. Bu nedenle siz de yüksek fiyata satın aldığınız otomobilinizin çeşitli koşullar altında zarar görmemesini sağlamak için aracı kaskolu hale getirebilirsiniz. Üstelik bu durum, otomobilinizi gönül rahatlığı ile kullanmanızı sağlayacaktır. Sürekli olarak başına bir şey gelmesinden endişe duymak yerine otomobilin tüm özelliklerini rahat bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Kasko Dahilinde Sunulan Güvenceler

Kasko satın almanız durumunda belli başlı güvenceleri de beraberinde satın almış olursunuz. Bu güvencelerin neler olduğunu ise kasko şartları altında görmeniz mümkündür. Eğer özellikle güvence altına almak istediğiniz bir durum var ise bunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Sigorta şirketi ile anlaşma sağlarken isteklerinizi hesaba katabilir, buna göre tercih yapabilirsiniz.

Sigorta içerisinde sunulan güvenceler içerisinde ise pek çok farklı koşul bulunmaktadır. Ek teminat karşılığında doğal afet ya da terör grev gibi tehlikelere karşı önlem almanız mümkündür. Hali hazırda yangın ya da benzeri ana teminatların yanında sunulan ek teminatlar, ürün güvenliğini çok daha geniş bir kapsama almaktadır. Böylelikle geniş çerçevede bir sigortalama işlemleri yapmanız ve olası tehlike durumları karşısındaki güvenliği genişletmeniz mümkün hale gelir. Bu ekstra güvenlik şartları arasında ise pek çok teminat bulunur.

Toplumsal Olaylara Karşı Sigorta

Ek teminatlar çerçevesinde sigortanızın kapsamını genişletmeniz, düşük ihtimal olarak gözüken ancak başınıza geldiğinde maddi kayıplara yol açan olayları kapsar. Toplumsal olay, ek teminatlar çerçevesinde sunulanlar arasında yer alır. Herhangi bir toplu olay ya da benzeri bir durum karşısında malınız zarar görürse, sigorta bu maddi kaybı kolayca atlatmanızı sağlar. Genellikle benim başıma gelmez olarak düşünebilirsiniz fakat günümüzde pek çok kişi, bu tarz bir düşünceden dolayı maddi kayıplar yaşamaktadır. Üstelik bu kayıpların önüne sadece bir sigorta ile geçilebilmektedir.

Hali hazırda sunulan yangın ve deprem gibi teminatlar dışında eskime, ferdi kaza ya da sel ve su baskını gibi tehlikelere karşı hemen önlem almanız mümkündür. Üstelik hırsızlık ve doğal afet gibi standart bir prosedür yoluna da gidebilir, bunun üzerine ek bir teminat oluşturmayı tercih edebilirsiniz. Kişiye geniş ölçülerde güvenli ürün deneyimi sunan kasko sigortaları, aynı zamanda isteğe bağlı bir şekilde hizmetin genişletilmesini de kullanıcıya bırakır. Bu noktada tercih yaparken elbette bölge durumunu, yaşadığınız yeri ve diğer koşulları da düşünmeniz gerekir.

İLGİLİ BLOG YAZILARI