MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Kasko Sorgulama Araçlarıyla Takipte Kalın
20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Kasko Sorgulama Araçlarıyla Takipte Kalın

Kasko sigortaları poliçe sahibini; çalınma, yanma, kaza gibi tehlikelere karşı korumaktadır. Kasko sigortaları zorunlu olmamakla birlikte sıfır ve ikinci el araçlar için yapılabilmektedir. Trafik kazaları ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek yüksek meblağlardaki hasarlar yalnızca sizden kaynaklı değil, karşı taraftan veya ortam şartları sebebiyle yaşanabilmektedir. Trafik kazalarında en sık yaşanan problemlerden birisi araç hasarlarıdır. Bu süreçte kasko sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek teminatlarınız görüntülenebilir ve hangi durumlara karşı koruma altında olduğunuz görüntülenebilmektedir. Kasko değer sorgulama işlemleri doğru sonuçlar alabilmeniz için en kritik işlemlerden birisidir. Kasko sigortasıyla kazalara karşı hem kendinizi hem de aracınızı teminat altına almak mümkündür. Maddi hasarlar, ağır yaralılar veya ölümlerin yaşandığı trafik kazalarının yanı sıra aracınıza park halinde çarpılması gibi durumlar söz konusu olduğunda kasko sigortasıyla önlem alabilir ve aracınızın değerini bütün risklere karşı güvence sağlayabilirsiniz.

Kasko Sorgulamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Trafikte meydana gelebilecek riskler pek çok farklı ana başlık altında incelenebilmektedir. Özellikle de araç sayısının artış göstermesiyle birlikte trafik kazaları da artış gösterebilmektedir. Kasko sigortaları da bu durumlarda devreye girerek poliçe sahibini maddi hasarlara karşı teminat altına alır. Kazalar pek çok farklı çeşitlere ayrılmakla birlikte aracınız park durumundayken da başka bir kişi tarafından hasar görebilir. Deprem, heyelan veya sel gibi doğa olaylarının yaşandığı noktalarda bulunan kişiler için durum çok daha tehlikeli olabilmektedir. Pek çok risk her an yaşanabilir ve aracınız her an büyük hasarlarla karşı karşıya kalabilir. Kasko poliçe sorgulama işlemlerinizi bu aşamada gerçekleştirerek kasko sigortanızın kapsam alanını inceleyebilir ve olası tehlikelere karşı ne kadar hazırlıklı olduğunuzu görebilirsiniz. Arkanıza rahat bir şekilde yaslanmanızı sağlayan kasko sigortaları, oldukça geniş bir yelpaze içerisinde birçok olanak sağlamaktadır. Kasko fiyatı sorgula işleminin de gerçekleştirilebilmesiyle kaskonuzun ne kadar bir bedeli sağladığını takip edebilir ve kaza risklerine karşı daima güvende hissedebilirsiniz. Sigorta poliçesinde bulunan teminatlara bağlı olmak suretiyle aracınızda yaşanabilecek hasarlar kasko sigortasıyla karşılanabilmektedir.

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko sigortaları, poliçe sahiplerinin aracında oluşan hasar masraflarının karşılanması ve meydana gelebilecek büyük hasarlarda zararın azaltılabilmesi için bulunmaktadır. Kasko sigortaları; yanma, çalınma, çarpma gibi risklere karşı meydana gelebilecek zararları teminat altına almaktadır. Öte yandan poliçe sahibi dilerse ek teminatlar talep ederek değişen riskleri de güvence altına alabilmektedir. Özel bir sigorta kolu olduğu için ikamet ettiğiniz bölgede yaşanabilecek riskler hakkında ön görüde bulunabilir ve buna bağlı olarak daha fazla teminat talep edebilme hakkı sağlanmaktadır. Buna göre deprem, heyelan veya sel gibi endişelerle karşı karşıya kalabileceğini ön gören başvuru sahipleri, kasko sigortalarının teminat maddelerine buna bağlı maddelerin eklenmesini isteyebilmektedir. Kasko bedeli sorgulama araçlarıyla da kaskonun prim ödemeleri ve sağladığı teminatlar hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Kasko sigortalarının genel ve özel olmak üzere şartları yer almaktadır. Genel şartlar kanun hükümlerince düzenlenmekle birlikte; sigortanın sunduğu teminatlar, güvence altına alınmamış hususlar, hasar veya tazminat ödemelerine ilişkin ayrıntılar genel şartlar içerisinde bulunmaktadır. Araç kasko fiyat sorgulama ile meydana gelmiş veya gelebilecek hasarlar söz konusu olduğunda ne kadar teminat sağlandığı poliçe sahibi tarafından görüntülenebilmektedir.

Kasko Sigortası İçin 4 Belirleyici Kriter

Kasko sigortaları, poliçe sahiplerine 4 temel argüman vadetmektedir. Bunlar; dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko poliçeleridir. Firmaların vadettiği dar kaskolar, kasko sigortalarının genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun bir kısmına yer vermektedir. Sağladığı teminat alanı dar olması sebebiyle kullanıcıların pek fazla ilgi göstermediği dar kaskolar, ciddi hasarların karşılanmasını sağlamazlar. Bu bağlamda poliçe sahipleri tam randımanlı bir sigorta hizmeti alamaz. Poliçede yer alan aracın standart donanımları veya sonradan eklenmiş teknolojik aygıtlar poliçede bulunmak suretiyle sigorta kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir. Grev, halk hareketi ve kargaşa gibi durumların söz konusu olması halinde etkilerin azaltılabilmesi maksadıyla yetkili organların müdahalesiyle oluşmuş hasarlar, sel ve su baskınlarında ortaya çıkabilecek maddi hasar, deprem, toprak kayması veya yanardağ püskürmesi gibi etkilerle oluşabilecek hasarlar ek teminatlar kapsamında değerlendirilmektedir.

Hak sahipleri kasko sigortası sorgulama sürecinde belirlemiş olduğu teminatların içerisine ek teminatları ekleyebilmektedir. Yetkili olmayan kişiler tarafından çekilmek suretiyle oluşan hasarlar, aracın yasalara uygun şekilde yasal olarak taşımasına izin verilen patlayıcı veya yakıcı maddeler sebebiyle yaşanabilecek zararlar, aracın yarışlara katılması sonucunda hazırlanma aşamasında oluşan mali hasarlar ek teminatlarla güvence altına alınabilir. Kasko sigorta sorgulama yapılırken teminat dışı bırakılan bazı haller de yer alır. Buna göre; ihtilal, isyan veya ayaklanma gibi askeri hareketler sebebiyle yaşanmış hasarlar, alkollü içki alındıktan sonra oluşabilecek maddi zararlar teminat dışında bırakılan haller arasında bulunmaktadır.

Kasko Sigortası ve Yaşanan Dijital Gelişmeler

Kasko sigortası yaptıran kişiler yaşanan dijital gelişmelerle birlikte işlemleri çok daha kısa bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Kasko sigortalarında belirlenecek teminatların büyük bir hassasiyetle incelenmesi, araç değerinin doğru tespit edilmesi ve prosedürlerin dikkate alınarak hareket edilmesi kritik bir önem taşımaktadır. Sigorta değerinin belirlenmesi konusu taraflar için büyük avantajlar sağlar ve oluşabilecek maddi hasarların en asgari düzeye indirilmesine katkı sunar. Kasko sigorta sorgulama işlemlerinizi sigortaladım.com üzerinde gerçekleştirerek edinmek istediğiniz bilgilere yalnızca saniyeler içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. Kasko sigortalarında hesaplama işlemlerini sıfır ve ikinci el araçlar için yapabilme olanağı bulunmaktadır. Bu noktada; araç yaşı, model, marka gibi çeşitli parametreler dikkate alınmak suretiyle hesaplamalarda değişiklikler meydana gelebilmektedir. Poliçe sahipleri kasko sigorta sorgulaması işlemlerini tamamlayabilmek için sigortaladım.com adresinde yalnızca plaka, vergi kimlik numarası, ruhsat sahibi bilgileri ve araç bilgilerini girmelidir. Kaza durumlarında eğer poliçe sahibinin aracında herhangi bir hasar meydana gelmemişse, hasarsızlık indirim seçeneği sayesinde kasko sigortasını çok daha uygun fiyatlarla temin edebilme hakkı tanınmaktadır. Özellikle de uzun süreli hasarsızlık hallerinde prim ödemelerinde yüzde 65’e varan indirim olanakları sağlanabilmektedir.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortaları, ikamet ettiğiniz ilin trafik yoğunluğu ve araç sayısı gibi parametreleri dikkate alarak aracınızı güvence altına almaktadır. Araç kasko bedeli sorgulama işlemlerinizi sigortaladım.com ile yaparak yalnızca saniyeler içerisinde kaskonuzla ilgili detayları inceleyebilirsiniz. Bulunmuş olduğunuz coğrafi konum ve şehirdeki risk unsurları dikkate alınmak suretiyle hesaplamalar değişiklik göstermektedir. Tercih ettiğiniz paket içerisinde bulunan teminatlar ve buna ek olarak talep edebileceğiniz teminatlar da fiyatlandırmaları baştan aşağı değiştiren unsurlar arasında bulunur. Çarpma veya çarpılma gibi tehlikeler söz konusu olduğunda poliçe sahibi söz konusu durumu en geç 5 gün içerisinde bildirmek zorundadır. Çalıntı durumlarındaysa bildirim yapıldıktan sonra 30 gün süreyle bekletilmektedir.

Araç kasko sorgulama işlemlerinizi sigortaladım.com aracılığıyla yaparak yenilikçi sigortacılık anlayışıyla tanışabilirsiniz. Kaskonuzla ilgili bütün ayrıntıları dijital atmosferde bir araya getiren, kasko sigortanızla aracınızı 7-24 kontrol altında tutabilmenizi sağlayan sigortaladım.com, sizin için en uygun sigorta paketlerini vadediyor. Müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasını sağlayan uzman kadrosuyla bütün soru ve sorunlarınıza çözüm sağlamayı başaran sigortaladım.com, yalnızca kasko değil yol arkadaşınız haline geliyor. Bulunduğunuz bütün noktalarda kasko sigortanızla güvende hissedebilmek ve kaliteli hizmet deneyimi yaşayabilmek için sigortaladım.com’u tercih edebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI