MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Kasko Sigortasında Fiyat Karşılaştırması Neden Önemli?
05 Ocak 2022 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Kasko Sigortasında Fiyat Karşılaştırması Neden Önemli?

Sunduğu faydalar nedeniyle hem kullanımı günden güne artan hem de hizmeti sunan firmaların sayısının da doğru orantılı bir artış gösterdiği kasko sigortası, oldukça önemli bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok farklı markanın sunduğu sigortalama hizmetleri ise farklılık göstermektedir. Bu farklılık en çok araç kasko teklifi alınırken dikkat çekmektedir. Yoğunluktan ötürü sokak sokak dolaşarak farklı acentelerle görüşme lüksü olmayan kullanıcıların son yıllarda online kasko teklifi alma işlemini tercih ettiği, bilinen bir gerçekliktir. Online işlemler aracılığı ile kasko sigortasına ilişkin birçok işlem çok kısa sürede yapılabilmektedir ve bu sayede, araç kasko teklifi alma işlemini birkaç saniyede doldurabileceğiniz bir form vesilesiyle tamamlayabilmektesiniz. Kasko sigortası ihtiyacınıza ilişkin tekliflinizi aldıktan sonra, kendi imkanlarınız paralelinde değerlendirmeleri yapabilir ve bu koruyucu hizmetten anında istifade etmek üzere başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kasko Ürünleri ve Fiyatları

Kasko sigortalarında farklı acentelerin ve sigorta şirketlerinin teklifleri arasında doğal bir sonuç olarak fiyat farkı gözlenebilmektedir. Bu fiyat farkı, verilen hizmetin kapsamı ölçüsünde şekillenir. Online kasko teklifi alırken aklınızda yer edecek ilk detay, sizin beklentilerinizin çerçevesidir. Bulunduğunuz şehirdeki kaza oranı, trafikteki araçların sayısı gibi pek çok farklı faktörle belirlenen risk oranları; kasko teklifi fiyatlarını doğrudan doğruya etkilemektedir. Üstelik hasarsızlık indirimi olarak araçların ve sürücünün trafik geçmişinin değerlendirilerek cezaları olmayan sürücüler ile kaza geçirmemiş araçlara avantaj sağlayan faktörler de sigorta teklifinin fiyatında etkin pay sahibidir. Bilinen en hızlı sorgulama yöntemlerinden birisi de plakadan kasko teklifi al komutu ile çalışan, aracın ve aracın ruhsatının bağlı olduğu sürücünün duruma dönük fiyat teklifini şekillendiren yoldur. Dolayısıyla verilen bilgilerin doğruluğu, en iyi teklifin alınmasını sağlayan yegâne faktördür. Dolayısıyla kasko fiyat teklifleri firmadan firmaya değişkenlik göstermekte; en basit örnekle Bilecik şehrinin bir firmanın kasko kriterlerinde tehlike oranı düşükken başka bir firmanın kasko kriterlerine yüksek tehlike oranına sahip kabul edilebilmektedir. Bu da farklı firmaların kasko fiyat tekliflerinin farklılık göstermesiyle sonuçlanmaktadır.

Tüm acenteleri tek tek dolaşarak fiyat alabilecek vakte ve imkâna günümüzde hiç kimse sahip olamayacağından ötürü sigortaladim.com üzerinden Türkiye’nin önde gelen trafik kasko firmalarından karşılaştırmalı fiyat teklifi almak bu bağlamda en pratik çözümü sunmaktadır. Siz de Türkiye’nin önde gelen sigorta firmalarından birkaç hanelik bilgi formunu doldurmanızın sonrasında detaylı bir şekilde fiyat tekliflerine göz atabilirsiniz. Bu aşamadaki en önemli avantaj ise teminatlar arasında sadece kendinize uygun teminatı seçebilmenizde gizlidir. Poliçe rakamlarında yükselmeye yol açanlar, teminat altına alınan unsurlardır. Dolayısıyla kasko teklifi alma sbm başta olmak üzere pek çok farklı resmî kurum ve kuruluşun da onayının gerekebildiği, bir işlem olarak en doğru tespitin yapılmasının gerekliliğiyle kullanıcıları yüz yüze getirmektedir. Tabi ki bu evrede başta kargo indirimi olmak üzere kullanıcılar için avantaj sağlayan pek çok farklı detayın da kullanıcılara doğru aktarılması, onların hangi bilgileri vermeleri ile birlikte avantajları elde edebileceklerinin bilmeleri adına önemli ayrıcalıkları öğrenmelerine vesile olacaktır.

Karşılaştırmalı Kasko Teklifi Almak Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Kasko teklifi hesaplama sürecinde birden çok firmadan kasko sigortası fiyat teklifi almanın dört önemli avantajı vardır. Bu avantajlar arasında akla ilk gelen, farklı sigorta şirketlerinden gelecek tekliflerle fiyat ve içerik bazında karşılaştırma yapmanın mümkün olduğudur. Bu da her şeyden önce, en uygun fiyat seçeneğine sahip kasko sigortasının seçilebilmesi anlamına gelmektedir. Zamandan ve paradan tasarruf etmek de cabası. Poliçenin avantajlı yönlerini oluşturan teminat seçimlerinden doğan indirimlerdir. Hangi kriterin nasıl değerlendirildiğine dair kasko tekliflerinde detaylı izah olacaktır. Tabii, ihtiyacınız olmayan teminatları poliçenize dahil etmediğiniz ölçüde fiyat olarak sizin için en uygun kasko sigorta teklifi alma işlemi gerçekleşecektir. Fiyat karşılaştırmanın önemi burada kendisini daha net bir biçimde göstermektedir. Farklı şirketlerin, kriterleri ölçütünde farklılık gösteren kasko sigortası fiyat teklifleri arasında kendi bütçenize dönük en uygun seçimi sigortaladım.com aracılığıyla yapabilirsiniz.

Karşılaştırmalı kasko teklifi almak, bütün kasko şirketlerini göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilmeyi sağlamasının yanında; gözetilebilecek bütün risklere göre karar verebilmiş olma avantajı sağlamaktadır. Çarpma ve çarpılma, yanma, çalınma ve 3. kişilerin kötü niyet ve muziplikle yaptığı hareketler; bütün kaskolarda ana teminat olarak geçen, risk sınıfında ilk akla gelen satırbaşlarıdır. Terör, kemirgen hayvanlar, araç anahtarlarının ele geçirilmesi sonucu çalınma, yetkili olmayan kişiler tarafından çekilme, sigaradan ötürü zarar görme, sel veya su baskını gibi ek teminatlar ile yaşadığınız bölgeler veya daha önceden karşılaştığınız tecrübeler uyarınca kaskomuzun kapsamını belirleyebilirsiniz. Pek tabi ki bu durum ise bütün şirketlerden alınacak olan fiyatları ve riskleri önünüze seren karşılaştırmalı kasko teklifi alma eylemi sayesinde bu oldukça kolaylaşmaktadır. sigortaladim.com’un bu özelliği; aklınıza dâhi gelemeyecek riskleri hesap edebilen, kasko sigortasını zorunluluk hissi ile başvurulan sıkıcı bir resmî detay olmaktan çıkararak trafikte daha sağlıklı ve keyifli bir süreç sunmayı hedeflemektedir. Tek bir şirketten alınacak kasko fiyat teklifi ile iki ve üzeri şirketten alınacak teklifler arasında sürücülerin ufkunu açacak yenilikleri çıkaracak denli fark vardır. Bu farka kıymet katmak ise bu özelliği kullanarak yepyeni kaskosunu güvenle alacak olan kullanıcıların takdirindedir.

İLGİLİ BLOG YAZILARI