05 Ocak 2022 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Hibrit Otomobiller İçin Kasko Rehberi

Hem benzinle hem de elektrikle çalışabilen araçlara hibrit otomobil adı verilir. Kendi kendilerini şarj edebilen bu otomobiller, son teknoloji tasarımlarıyla dikkat çeker. Yakıt tasarrufu sağlaması ile çevre dostu bir duruş sergileyen hibrit otomobiller; yüksek performans, sessiz çalışma, düşük gaz salınımı, düşük maliyet ve daha birçok avantajı ile en çok tercih edilen yeni nesil araçlar arasında yer almayı başarır. Yeni nesil olan hibrit otomobiller için yeni nesil sigortacılık işlemleri devreye girer. Yüksek performanslı bir sürüş deneyimini aracınıza uygun sigortalar ile zenginleştirerek daha güvenilir bir hale getirmek istiyorsanız hibrit otomobiller için araç kasko yaptırma rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Hibrit Otomobiller İçin Kasko Nasıl Yapılır?

Hibrit otomobil kasko çeşitleri ve yaptırılma süreci, diğer araç türleri ile benzerlik gösterir. Sadece benzinli veya sadece elektrikli olan araçlara nasıl kasko yaptırılıyor ise hibrit araçlara da aynı şekilde kasko yaptırılır. Araç özelliklerine göre değişkenlik gösterebilen kasko poliçesi, zorlu bir sigorta süreci yaşayacağınız anlamına gelmez. Konforlu ve güvenli bir yolculuğu güvence altına almak için aracınıza kasko yaptırma işlemlerine hemen şimdi başlayabilirsiniz. Hibrit otomobilinizi istenmeyen kazalara karşı korumak için öncelikle araç kasko nedir ve ne işe yarar sorularının cevabını öğrenmekle başlamalısınız.

Aracın çarpması, yanması, çalınması ve daha birçok durum sonucunda alacağı hasarları maddi olarak güvence altına alan sigorta türüne araç kaskosu denir. Araç kaskosu, zorunlu olmayan fakat yapıldığı takdirde birçok avantajı beraberinde getiren bir sigortadır. Yangın, çarpma, çarpılma ve çalınma gibi ana teminatların yanı sıra deprem, terör, sel, eskime payı düşmeme, ferdi kaza, hukuksal yardım, enflasyon, alevsiz yardım gibi daha birçok ek teminatların dahil edilebileceği araç kaskosu sayesinde hibrit otomobilinizi her yönüyle koruma altına alabilirsiniz. Hibrit araç kasko değeri nedir, nasıl hesaplanır ve bilmeniz gereken diğer ayrıntıları öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Hibrit Otomobillerin Araç Kasko Değeri ve Hesaplaması

Çevre dostu bir kullanım sunan hibrit otomobiller için kasko yaptırarak aracınızı her türlü kaza riskine karşı güvence altına alabilir, poliçenize ekleyebileceğiniz teminatlar ile ek hizmetleri deneyimleyebilirsiniz. Diğer araç türleri gibi kaskolanabilen hibrit otomobil kasko değeri ve hesaplaması ile de merak konusu olur. Araç kasko bedeli, Türkiye Sigortalar Birliği’nin araçların model ve markasına göre açıkladığı değerler listesi ile belirlenir. Aylık olarak güncellenen bu liste içerisinde yer alan değerler, hibrit aracınızın kasko fiyatını belirlerken kullanılır. Hibrit otomobiliniz ister sıfır ister ikinci el olsun fiyat hesaplamaları bu listeye göre yapılır. Aracınızın model yılı, markası ve araç tipi bilgilerini buraya tıkladığınızda karşınıza çıkan ilgili yerlere girerek güncel kasko bedelini hemen öğrenebilirsiniz.

Araç kasko değeri hesaplama işlemlerinin ardından araç kasko fiyatını etkileyen bazı unsurlar dikkate alınır. Araç kaskosu yaptıran kişilerin yaşının küçüldükçe sigorta priminin arttığı görülür. Genç insanların kaza yapmaya meyilli olmaları öne sürülerek yapılan bu değerlendirmede tecrübeli sürücüler için prim fiyatları daha düşük olur. Fiyat üzerinde etkili olan bir diğer unsur ise aracın yaşı olarak karşınıza çıkar. Aracın yaşının artması daha çok hasar masrafını beraberinde getireceğinden dolayı primlerin artmasına sebep olur. Sonuç olarak aracın yaşı arttıkça sigorta primi de artar. Eğer araç sahibinin mesleği, sürekli araç kullanmasını gerektiren bir işi kaçınılmaz kılıyorsa bu durum sigorta priminde artışa sebep olur. Aracın markası, modeli, bulunduğu şehrin suç oranı ve kaza riski de kasko fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar arasında yer alır.

Hasarsızlık İndirimi ile Hibrit Otomobilizin Kaskosunu Uygun Fiyatlarla Yaptırın

Araç sahibini ve aracı güvence altına alan kasko, hasarsızlık indirimi seçeneği ile sizlere uygun fiyat fırsatını sunar. Hibrit otomobilinizin kaskosunu uygun fiyatlarla yaptırmak istiyorsanız hasarsızlık indirimini kaçırmamanız gerekir. Kasko poliçeleri yıllık olarak düzenlenir ve yenileme dönemleri bulunur. Poliçelerin yenileme dönemlerinde birlikte çalıştığınız sigorta şirketiniz sizin geçmiş hasar sorgulamanızı yapar. Hasarsızlık durumuna zarar verebilecek herhangi bir durum tespit edilmediği takdirde kaskonuza hasarsızlık indirimi uygulanır. Hasarsızlık indiriminiz her yıl düzenli olarak devam ederse her yenileme döneminde bu indirim daha da artar. Hibrit otomobilinizden önce kullandığınız bir araç varsa o araç için yaptırdığınız kaskoda kazandığınız hasarsızlık indirim hakları, hibrit otomobilinizi kullanırken de geçerli olur. Hibrit otomobilinize mini onarım yaptırmanız gibi durumlar, hasarsızlık indirimini etkilemez. Hibrit otomobilinize kasko yaptırırken hasarsızlık indiriminden nasıl faydalanabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız hemen 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Enerji verimliliği, yakıt tasarrufu, yüksek performans, minimum ses düzeyinde kullanım deneyimi ve daha birçok avantajı sebebiyle tercih edebileceğiniz hibrit otomobilinizi bütüncül bir şekilde koruma altına almak istiyorsanız kasko sigortasını tercih edebilirsiniz. Hibrit otomobilinize gelebilecek maddi hasarları kaskonuz karşılar ve aracınızla güvenli bir şekilde yolculuğa çıkabilirsiniz. Hibrit otomobiliniz için teminat işlevi gören kasko sigortası için hemen şimdi sigortaladim.com’da size özel teklifleri inceleyebilir, isteklerinize ve bütçenize en uygun poliçeye kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bütçenize uygun araç kasko fiyatları ve onlarca farklı teklif seçeneği için doğru adres sigortaladim.com.

İLGİLİ BLOG YAZILARI