24 Eylül 2019 / Salı Sigortaladım Editörü

Her İş Yeri Aynı Sigortayı mı Yapar?

Tıpkı yaşam alanlarınızı korumak için yaptırdığınız konut sigortası, şahsi kazaların sonuçlarından korunmak için yaptırdığınız ferdi kaza sigortası gibi iş yerinizi olası problemlere karşı korumak için de iş yeri sigortası yaptırılır. Özellikle KOBİ'ler sermaye anlamında büyük işletmelere göre dezavantajlı olduğu için ani krizlerden, doğal afetlerden, hasarlar ve kazalardan daha çabuk etkilenir. Örneğin, basit kalıplar üreterek büyümeye çaba gösteren küçük bir sanayi işletmesinin ana kazanç kaynağı olan bir kalıp makinesi zarar gördüğünde KOBİ sahibi oldukça zor bir durumda kalır. Zarar gören makine, işlerin devamını olumsuz etkileyeceği için sigortalanması gerekir. Bu yüzden iş yeri paket sigortaları KOBİ sahipleri için daha büyük önem taşır.

İş yeriniz için sigorta yaptırma aşamasında, "Sektöre göre sigorta var mı?" sorusu kafanızı karıştırabilir. Nasıl ki her iş yeri, satacağı ürün veya sunacağı hizmete göre diğer iş yerlerinden farklılaşıyorsa, sigorta yaptırma aşamasında da sektöre göre iş yeri sahiplerine farklı paket içerikleri sunulur. Sektörüne göre değişse de temelde iş yeri sigortaları aynı amaçla yapılır: İş yerini güvence altına almak. Fakat iş yerinin sağlıklı biçimde çalışmasını sağlayan ürünlere, iş yerinin spesifik ihtiyaçlarına göre ayrı poliçeler hazırlanır.

Noterlerin işlerini yürüttüğü bir alanda şüphesiz en önemli varlıklar olarak kağıtlar ve belgeler öne çıkar. Noterlerin mesleki ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre ayrı bir sigorta poliçesi hazırlanır. Yangın, deprem gibi noterler için önemli olacak belgelere zarar verecek türden felaketler mutlaka poliçe içinde yer alır. Aynı şekilde bir turistik tesiste binanın güvenliği, çalışanlar ve konaklayanlar sigorta poliçesi kapsamında korunur. Bir süpermarkette üzerinden para kazanılan, süpermarketin işlerinin devam etmesini sağlayan ürünler için dondurucular, dolaplar hayati önem taşır. Bu yüzden bir süpermarkette mutlaka bu demirbaşlar sigorta poliçesi ile garanti altına alınır. Her sigorta çeşidinde olduğu gibi iş yeri sigortasında da ana teminatlar ve ek teminatlar bulunur. Siz de iş yeriniz için önemli olan ürünler, makineler gibi varlıkları, kendinize en uygun poliçeyi seçerek güvence altına alabilirsiniz. Bulunduğunuz sektöre göre sigorta paketleri hakkında ayrıntılı bilgiye sigortaladım.com üzerinden hemen başvurarak ya da daha 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak ulaşın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca sahip olun.

İLGİLİ BLOG YAZILARI