MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Hasar Takip Sorgulaması Nasıl Yapılır?
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Hasar Takip Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sigortası bulunan aracı; çarpma - çarpılma, çalınma ya da çalınma teşebbüsü ve yanma gibi belirli başlıklar altında oluşabilecek hasarlara karşı koruyan kasko sigortası; yoğun araç hasarlarının meydana geldiği günümüzde kullanıcılar tarafından olmazsa olmaz şeklinde nitelendirilen bir sigorta türüdür.

Kullanıcılarının yüksek maliyetli hasarlar karşısında kurtarıcısı olan kasko sigortası tazminatı, kaza sonrası yapılan hasar tespitinin ardından gerçekleştirilen bir dizi işlem sonucunda mağdur kişiye ödenir. Gerekli dosyaları tamamlayarak 5 gün içerisinde hasar ihbarı yapan kullanıcılar, sigorta şirketi tarafından gerçekleştirilen eksper atama işlemi sonrasında hasar takibi sorgulama sürecine girer. Atanan eksper ile dosya inceleme sürecini başlatan sigorta şirketi, gerçekleşen hasar için yapılacak ödemeyi ve hasarın sigorta kapsamında olup olmadığını değerlendirme sürecine alır.

Hasar ihbarı yapan kullanıcılara sigorta şirketi tarafından belirtilen dosya numarası, tüm hasar takip sorgulama işlemleri sırasında gerekli olacağından dolayı not edilmesi ve özenle saklanması önerilir. Hasar ihbarının ardından gerçekleşen eksper atama, dosya inceleme ve hasar ödemesi adımlarını kolaylıkla sorgulayabileceğiniz sigortaladim.com; Axa Sigorta, Aksigorta, Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Eureko Sigorta, Ergo Sigorta, Generali Sigorta, Gulf Sigorta, Doğa Sigorta, Groupama Sigorta, Halk Sigorta, Hdi Sigorta, Mapfre Sigorta, Ray Sigorta, Unico Sigorta, Güneş Sigorta, Quick Sigorta, BNP Paribas Cardif Sigorta ve Türk Nippon Sigorta gibi birçok sigorta şirketi ile anlaşmalı olarak çalışır. Hasar anında ihtiyacınız olan tüm bilgilere birkaç adım ile ulaşmanızı sağlar. En köklü ve güvenilir firmaların birbirinden avantajlı ürün ve tekliflerini bir arada sunan sigortaladim.com, yapacağınız ihbardan hasar tazminat ödemesine kadar her adımda yanınızda!

Örneğin Unico Sigorta'nın kullanıcısıysanız hasar durumunda Sigortaladim.com sizin için;

  • Hasar dosya sorgulaması yapar,
  • Dosyanızı sizin yerinize takip eder ve size son durum hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapar,
  • Hasar ihbarı sonrasında izlemeniz gereken yol hakkında sizi en doğru şekilde yönlendirir,
  • Meydana gelen hasarın sigorta teminatı kapsamına girip girmediğini takip eder ve sizi tüm süreç hakkında bilgilendirir.

Siz de aracınız ile yaşadığınız kazaları en az hasarla atlatmanızı sağlayacak olan kasko sigortasını sigortaladim.com'dan avantajlı teklifler ile satın alarak ayrıcalıklı sigortacılıktan faydalanabilirsiniz. Hasar ihbarı adımından hasar tazminat ödemesine kadar birçok nokta için yönlendirici rol oynayan Bilgi Merkezi ile ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiye hızlıca sahip olabilirsiniz. Hasar ihbarı sırasında tarafınıza iletilen dosya numarası ile sigortaladim.com üzerinden online olarak hasar takibi yapabilir ve 444 9 832 numaralı müşteri hizmetleri servisinden kolaylıkla yardım alabilirsiniz.

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI