17 Şubat 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Fiat Kasko Sigortası

Kasko sigortası, en az trafik sigortası kadar önemli, poliçe sahibine telafisi zor durumlarda dahi büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlayan bir sigorta türü. Trafik sigortası ile kaza durumlarında karşı tarafın sorumluluğunu üstlenirken kasko ile kendi aracınızın görebileceği zararları telafi etmiş oluyorsunuz. Tüm sigorta şirketleri belirli hasarları kasko teminatına dahil ederken dilerseniz siz de kasko poliçeniz üzerinde sigorta şirketine bağlı olarak değişiklikler ya da kapsam genişletme gibi işlemler yapabiliyorsunuz. Ayrıca Fiat Kasko gibi araç markalarına özel, avantajlı sigorta poliçelerinden de yararlanabilirsiniz  

Fiat Kasko Sigortası Avantajları

Fiat markalı aracınıza özel yaptırabileceğiniz Fiat Kasko, poliçe kapsamından yetkili servis desteğine, ekspertiz hizmetlerinden muafiyete pek çok konuda avantajlı özellikler sunuyor. Yaptıracağınız kaskonun yalnızca aracınızın yetkili servislerinden hizmet almasını, donanımlı personelleri tercih etmesini ve her adımda sadece orijinal yedek parçaları desteklemesini istiyorsanız Fiat Kasko'yu tercih edebilirsiniz. 

Fiat Kasko ile Aracınıza Özel Sigorta

Orijinal yedek parça, bilgili, deneyimli personel ve yetkili servis avantajlarına ek olarak Fiat Kasko'nun sunduğu diğer avantajlar bu şekilde sıralanıyor:

  • Aracınız tüm risklere karşı Fiat tarafından güvence altına alınır. Böylece kaza ve benzeri durumlarda aracınızın kendi markası tarafından son teknoloji ile tamamen standartlara uygun şekilde onarılacağını bilirsiniz. 
  • 2000 TL altındaki onarımlar ekspertiz tayin edilmeden gerçekleştirilir. Böylece ekspertiz bekleme, hasarların tespit edilmesi, onaylanması gibi süreçleri beklemek durumunda kalmaz, aracınızı çok daha çabuk teslim alırsınız. 
  • Aracınızın ilk trafiğe çıkış tarihinden itibaren 1 yıl içinde kaza ve benzeri olaylara bağlı olarak kullanılmayacak hale gelmesi ya da çalınması durumunda peşin anahtar teslim tutarı kullanıcıya ödenir. Kısmi zararlarda ise sigorta bedeli eksilmediği gibi terör, sel ve deprem gibi durumlarda da muafiyet uygulanmaz. 
  • Belirli limitler dahilinde oluşan küçük hasarların onarımı poliçe süresi boyunca Fiat tarafından ücretsiz olarak karşılanır. Bu nedenle sıkça yaşanabilen çizilme, plastik aksamlardaki kırılmalar ya da kumaş, deri yırtılması gibi olumsuz durumlar için ücret ödememiş olursunuz. 
  • Özel şartlar dahilinde yangın ya da sağlık sigortası hizmetleri sunulmakla birlikte cam hasarlarında muafiyet uygulanmadan orijinal cam ile değişim yapılır. 

Fiat Kasko Tüm Hizmetleri Tek Bir Pakette Sunuyor

Fiat'ın kasko hizmetinden yararlandığınızda herhangi bir hizmetle ilgili ekleme ya da değişiklik talebinde bulunmanıza gerek kalmaz çünkü firma size tüm sigorta hizmetlerini tek bir pakette sunar. Böylece Fiat aracınıza özel kasko poliçesi için ekstra düşünmenize ve araştırma yapmanıza gerek kalmaz. 

İLGİLİ BLOG YAZILARI