Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Değerli Eşyalarınızı Sizin Kadar Önemseyen Eşya Sigortasını Keşfedin!

20 Nisan 2020

Konut sigortası evinizi ve eşyalarınızı çeşitli hasar ve kazalara karşı güvence altına almak için farklı avantajlar sunmaktadır. Evinizde meydana gelebilecek çeşitli riskli durumlar karşısında sizi yalnız bırakmayan eşya sigortası ile eşyalarınız koruma altında. Deprem, yangın, fırtına, yer kayması, sel, su baskını, hırsızlık gibi riskli durumlarla karşılaşıldığında eşya sigortası ile eşyalarınızda oluşan zararlar karşılanmaktadır. Ev eşya sigortası ile terör olayları ve halk hareketleri gibi olağan dışı etmenler nedeniyle uğranılan zararlar da teminat altına alınmaktadır. Eşyalarınızı tüm riskli durumlara karşı korumak eşya sigortası ile mümkün hale gelmektedir. Eşya sigortası ile sigorta firmalarının kendi bünyelerinde sağladıkları farklı ek hizmetler de sunulmaktadır.

Eşya Sigortası Kapsamı

Eşya sigortasını ayrı yaptırabileceğiniz gibi tek bir poliçe ile hem evinizi hem de eşyalarınızı birçok duruma karşı güvence altına alabilirsiniz. Konut eşya sigortası daha kapsamlı bir sigortadır. Yaşanan olumsuz durumlar karşısında evinizi, eşyalarınızı, ailenizi hatta dolaylı olarak komşularınızı bile güvence altına almaktadır. Çilingir yardımı, tesisat işleri, sağlık görevlisi gibi konularda eşya paket sigortası farklı destek hizmetler alınabilmektedir. Eşya sigortası ihtiyaçlarınız ve sorunlarınız doğrultusunda size hayatınızı kolaylaştıracak çözümler sunmaktadır. Eşya sigorta poliçenizi nakit ya da taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Oluşabilecek zararlara karşı evinizi güvence altına alırken bütçenizi de korumuş olursunuz. Olumsuz durumlarla karşılaşmadan önce evinizi, eşyalarınızı garanti altına almak size kendinizi daha huzurlu ve güvende hissettirecektir.

Eşya Sigortası Genel Şartları

Ev sahibi ya da kiracı olmak fark etmeksizin eşyalarımız her zaman eşitli risklerle karşı karşıyadırlar. Eşyalarınız için yaptıracağınız eşya paket sigorta ile meydana gelebilecek istenmeyen hasar ve kaza gibi durumlar sonucu oluşabilecek maddi kayıpların sigorta tarafından karşılanması sağlanmaktadır. Bu sayede zararlar en aza indirgenmiş olmaktadır. Eşya sigortasının avantajlarından birisi de evde yaşayan kişilerin eşyalarını da güvence altına almasıdır. Eşya sigortası fiyatları istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak paketin kapsamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eşya sigortası yaptırılırken istenebilecek bilgiler T.C. kimlik numarası, evin metrekaresi, ev sahipleri için inşaat maliyeti, DASK poliçe numarası ve evinizdeki eşyaların toplam bedeli gibi bilgilerdir. Ziynet eşyaları, antika gibi kıymetli ve değerli eşyalar için ödenecek teminat bedeli toplam eşya bedelinin %30’u oranında olmaktadır. Hisse senedi, tahvil gibi kağıtlar teminat altında sayılmazlar. Eşya sigortası yaptıran kişiler hasar talebinde bulunmazlar ve kesintisiz şekilde sigortalarını devam ettirilirse belirli oranlardaki hasarsızlık indirimden faydalanabilirler. Ayrıca bazı illere özel indirim ve peşin ödeme indirimi de bulunmaktadır.

Elektronik Eşya Sigortası Nedir?

Eşya sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılmaktadır. Özenle aldığınız ve belirli bir bütçe ayırdığınız eşyalarınız için her an meydana gelebilecek riskler için eşya sigortası yaptırmak size güven duygusu verir. Evinizdeki eşyalara özel farklı sigorta alternatifleri de bulunmaktadır. Elektronik eşya sigortası ile kapsam dahilindeki bütün cihazların beklenmedik ve dış etkenlere bağlı olarak uğradıkları zararları karşılar. Ticari amaçla kullanılan tüm elektronik cihazlar ve diğer elektronik cihazlar elektronik eşya sigortası ile güvence altına alınabilir. Elektronik eşya sigortası muafiyetli bir sigortadır. Herhangi bir zarar meydana gelmesi halinde zararın bir kısmın sigortalıya ait olması muafiyet olarak tabir edilir. Bu muafiyet hem daha tedbirli olunmasını hem de sigorta fiyatlarının daha uygun olmasını sağlar.  Bilgisayarlar, ofis ekipmanları, bilgi işlem merkezleri, tıp cihazları, radyo, TV, haberleşme cihazları, grafik, basım yayın araçları, alarm, test, otomasyon ve ölçü ekipmanları bu sigorta çeşidi ile teminat altına alınmaktadır. Elektronik eşya sigortası yaptırmak olumsuz durumlarla karşılaştığınızda ödeyeceğiniz maddi zararlardan daha uygun bütçelere mal olmaktadır. Eşya sigortası televizyon için de ayrıca yapılabilmektedir. Televizyonu düşme, kırılma gibi durumlara karşı koruma altına almaktadır. Elektronik eşya sigortasının önemi oluşabilecek zararlarınızı en aza indirmesi ve elektronik eşyalarınızı güvence altına almasıdır.

Sigortaladım.com eşya sigortası ile aklınız evinizde kalmadan dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Uygun bütçeli sigorta paketleri, uzman kadrosu ve yeni nesil sigortacılık anlayışı ile hizmet veren sigortaladım.com kullanıcıların beğenisini kazanıyor. İhtiyaçlarınıza hızlı ve pratik çözümler sunarak zor durumlarda sizi yalnız bırakmıyor. İstediğiniz sigorta paketi için sigortaladım.com üzerinden dolduracağınız bilgiler ile zaman kaybetmeden teklif alabilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;