MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Eskihisar Topçular Feribot Ücreti
03 Ağustos 2022 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Eskihisar Topçular Feribot Ücreti

Feribotlar günümüzde araba vapuru olarak geçmekte. Feribotlar günümüze köprü ve benzeri olmayan deniz rotalarında köprü görevi görerek gelmişlerdir. Araba ve benzeri yükler genelde feribotlar ile taşınır. Özel olarak bu amaçla yapılmışlardır. Karayolundan çok daha kısa bir sürede gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Günümüzde aracınızla ya da yaya olarak feribotları kullanabilirsiniz. Ücret tarifeleri pek tabii birbirinden farklı. Eskihisar Topçular feribotu 2020 yılında her saat başı seferlerine devam etmekte. Hem yaya, hem de araçlı bir şekilde olarak feribot yolculuğunuzu gerçekleştirerek seyahat edebilirsiniz. Kesintisiz 24 saat süren bu feribot seferlerinin güncel 2020 ücret tarifelendirmesi de belirlenmiş durumda. Eskihisar Topçular feribotu hakkında Eskihisar Topçular feribot saatleri, Eskihisar Topçular feribot ücreti gibi merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda kaleme aldık.

Eskihisar Topçular Feribot Ne Kadar?

Eskihisar Topçular feribot fiyatları merak edilen soruların başında geliyor. Eskihisar Topçular ücret tarifesi aracın türüne göre değişiyor. Ücretleri değiştiren diğer bir unsur ise seyahatin sadece gidiş veya gidiş dönüş olarak çift yönlü yapılması. Büyük ölçüde ücreti değiştiriyor. Otomobil, minivan, jeep türündeki araçlar sadece gidiş için 85 TL öderken, gidiş ve dönüş için 160 TL ödüyor. Minibüs, midibüs, kamyonet kategorisindeki araçlar ise sadece gidiş için 105 TL öderken, gidiş ve dönüş için 200 TL ödüyor. Kamyon ve otobüs kategorisindeki araçlar sadece gidiş için 155 TL öderken, gidiş ve dönüş için 300 TL ödüyor. Dorseli çekiciler sadece gidiş için 220 TL öderken, gidiş ve dönüş için 430 TL ödüyorlar. Eskihisar Topçular motosiklet ücreti ise en az ücretlendirmeye tabii. Sadece gidiş için 30 TL ödeyen motosikletler, gidiş ve dönüş olduğu takdirde toplamda 50 TL olarak ücretlendiriliyorlar. Feribotlara yüklenen araçların içerisindeki sürücü ve yolcu olmak üzere şahıslara ücretlendirme yapılmıyor. Bunun dışındaki yayalara ücretlendirme yapılmakta. İstanbul Kart sahiplerine 3 TL gibi bir ücretlendirme yapılıyorken, indirimli İstanbul Kart sahiplerine yapılan ücretlendirme 2,50 TL olarak belirlendi. Bu ücretlendirmeler her sene değişkenlik gösterebilir. Bu seneki tarifelendirme ise bu şekilde.

Eskihisar Topçular arabalı vapur geçiş ücreti 2022
Araç tipi Tek geçiş gidiş dönüş
Motosiklet 55 100
Otomobil 130 240
Minivan 130 240
Jeep 130 240
Minibüs 195 360
Midibüs 195 360
Kamyonet 195 360
Kamyonet 260 490
Otobüs 260 490
Dorseli Çekiciler 380 720
4-5 Akslı Tırlar 380 720

Eskihisar Feribot Ne Kadar?

Eskihisar Topçular arabalı feribot kaç dakikada hedefine ulaşıyor, bu da başka bir soru. Bu arabalı feribotlar karayolu ile aldığınız yoldan çok daha kısa bir süre içerisinde sizleri gitmek istediğiniz yere ulaştırıyor. Deniz yolunun avantajlarından arabalı feribotlar ile faydalanabilirsiniz. Karayolunda kaybedeceğiniz saatler yerine belirli bir ücret karşılığında arabalı feribotları kullanabilirsiniz. Eskihisar Topçular seferleri 24 saat boyunca devam ediyor ve kullanıcılarına hizmet ediyor. Neredeyse 20 dakikada bir sefer yapılmaktadır. Eskihisar Topçular kaç dakika sürüyor diyecek olursanız da bu yolculuk otuz veya kırk beş dakika arasında tamamlanıyor. Eskihisar Topçular bilet ise çevrimiçi ortamda alınabiliyor. İstanbul Deniz Otobüsleri internet sitesinden size uygun seferleri inceleyerek biletinizi alabilirsiniz. Ödemenizi de çevrimiçi olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eskihisar Yalova Kaç Dakika?

Bu feribot hattı yaz aylarında tatil amaçlı beldelere gitmek için daha sık kullanılmaktadır. Karayolundan daha kısa sürede gidildiği aşikardır. Zaten havayolu ve denizyolu kullanımına insanları iten en önemli sebep de zamandır. Eskihisar Topçular arabalı vapur 24 saat boyunca seferlerini gerçekleştirmektedir. Her saatte ortalama üç sefer gerçekleşmektedir. Eskihisar Topçular bilet fiyatları ise araç kategorilendirilmesine göre belirlenmiştir. Artı olarak araç içindeki şoför ve yolculardan ekstra ücret alınmaz. Ancak yaya olarak feribota binildiğinde İstanbul Kart dahilinde yolcular ücrete tabii tutulur. Bu da indirimsiz İstanbul Kart için 3 TL olmakla birlikte indirimli İstanbul Kart için 2,50 TL olarak belirlenmiştir. Eskihisar Topçular fiyat listesi yazımızda incelenebilir. Her 20 dakikada bir yapılan bu feribot seferleri otuz veya kırk beş dakika arasında bitmektedir. Kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Eskihisar Topçular Feribot İskelesine Nasıl Gidilir?

Eskihisar feribot iskelesine nasıl gideceğiniz bulunduğunuz konuma göre büyük değişiklik gösterir. Eskihisar Topçular yol tarifi yapılacak olursa birkaç opsiyon sıralayabiliriz. TEM otoyolunda sizleri iskeleye yönlendirecek olan Eskihisar feribot tabelaları bulunmakta. Bu tabelaların yönlendirmesi ile TEM otoyolundan kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul veya İzmit çıkış noktasından D-100, yani E-5, veya TEM otoyolunu kullanarak feribot iskelesine ulaşabilirsiniz. Gebze ilçe merkezinden de feribot iskelesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Eskihisar’a ulaşım sağlayan minibüsler Gebze ilçe merkezinde mevcut. Yaya olarak feribotu kullanacaksanız bu minibüsleri tercih edebilirsiniz. İstanbul içerisinde 17B kodlu otobüs ise feribot iskelesine en yakın konumda yolcuları bırakıyor. Bunun dışında diğer bir opsiyon da Gebze-Harem minibüsleri. Aracınızla D-100 yolu ve TEM otoyolundan faydalanarak, yaya olarak ise toplu taşıma araçlarıyla kolayca feribot iskelesine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vapur Saatleri

Karayolu ulaşımı trafik nedeniyle şehirlerarası yolculuklarda artık pek fazla tercih edilmiyor. Bunun yerini opsiyonel olarak hava ulaşımı ve deniz ulaşımı aldı. Genelde güvenli olmaları nedeni ile bu yollar tercih ediliyor. Hava yollarıyla kişi olarak seyahat edebilirken deniz ulaşımının sizlere sunduğu olanaklar oldukça fark yaratıyor. Köprü olmayan veya pek kullanılmayan zamanlarda ortaya atılan ve bir nevi köprü görevi gören feribotlar bu durumda bir kurtarıcı. Başka bir şehre aracınızla birlikte gitmek istiyor olabilirsiniz. Karayolundan sonra bu opsiyonu size kolay, hızlı ve güvenilir şekilde sağlayan tek yol deniz yoludur. Feribotlar da bu amaçla üretilen taşıtlardır. Tehlikeli madde taşıyan araçlar hariç bütün araçları taşıyabilen feribotlar ile araç içerisindeki yolcularınızla birlikte yolcular için ek ücret ödemeden seyahat edebilirsiniz. Yaya olarak da seyahat etme imkanı mevcuttur. Ücretlendirmeler farklıdır. Fakat ücretlendirmenin yanı sıra yoldan ve zamandan tasarruf edersiniz. Araba ile birkaç saatte gideceğiniz mesafeyi deniz yolu ile maksimum bir saat içerisinde gidebilirsiniz. Bu durum ise deniz yolunun en çok tercih edilme nedenlerinden biridir. Eskihisar Topçular geçiş ücreti her sene devletin yetkili kurumları tarafından belirlenmektedir. Sadece gidiş veya gidiş ve dönüş olmak üzere ücretlendirmeler farklılık göstermekte. Bu kategorilendirmede aracın türü de büyük rol oynamakta. Otomobiller, motosikletler, kamyonlar, dorseli çekiciler, minibüs, midibüs, kamyon ve benzeri birçok kategori birbirinden farklılık gösteriyor. Otomobiller için sadece gidiş 85 TL iken gidiş ve dönüş ücreti 160 TL olarak 2020 senesinde belirlenmiş durumda. Şu an için güncel olan bu fiyatlar önümüzdeki yıllarda farklılık, değişkenlik gösterebilir. Eskihisar Topçular feribotları 24 saat boyunca hizmet veriyor. Eskihisar Topçular saatleri diğer bir deyişle gün içerisinde istediğiniz an seyahatinizi gerçekleştirmek için uygun. Saatte ortalama üç sefer gerçekleştiren feribotlar, bekleme sürenizi de bu şekilde kısaltmış oluyor. Çevrimiçi olarak biletinizi satın alabilirken orada da satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yoğunluk olan zamanlarda çevrimiçi olarak biletinizi satın almanızı tavsiye ederiz. Bu feribotların sefer sayıları oldukça fazla olmakla birlikte kapasiteleri de 80 araç olarak ortalama şekilde belirlenmiş durumda. Saatte 240 araç taşıyan feribotlar, sizleri yaklaşık yarım saat veya kırk beş dakikada gideceğiniz konuma ulaştırarak oldukça hızlı bir seyahat deneyimi sağlıyor.

İLGİLİ BLOG YAZILARI