11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

En Ucuz Kasko Sigortası Nereden Alınır?

Kara taşıtları sigortası, yani kısaca kasko, bir aracı üç ana teminat ile güvence altına alan sigorta çeşidi olarak tanımlanabiliyor. Çarpma - çarpılma, çalınma ya da çalınma teşebbüsü ve yanma şeklinde belirlenen başlıca üç ana teminat ile aracınızı en sık karşılaşılan hasar nedenlerine karşı korumaya alan kasko sigortası, yoğun araç hasarlarının meydana geldiği günümüzde kullanıcılar tarafından olmazsa olmaz şeklinde nitelendirilirken, fiyatlar bazı kullanıcıların ödeme gücünün üzerinde olabiliyor. Haliyle kullanıcılar en ucuz kasko sigortasını alabileceği şirketleri aramaya başlıyor. Uygun fiyatlı ve ödeme gücünü aşmayan kasko sigortasını bulabilmek detaylı bir piyasa araştırması gerektirirken, en ucuz kasko sigortası sunan şirketi tercih etmeden önce, kaskonun sağlamış olduğu teminatlar kapsamını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. En uygun kasko fiyatları sizi her zaman en doğru kaskoya yönlendirmeyeceği için bazı poliçelerde ödenmesi gereken prim düşük olurken, aracınız için sunulan teminatlar ve dolayısıyla güvenceler yetersiz kalabiliyor. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, en doğru kaskoyu tercih edebilmeniz için aracınızın modelini, kullanım amacını, kullanılacağı alanı, taşıdığı riskleri ve daha birçok detayı dikkate belirlemeniz gerekiyor.

En ucuz kasko şirketleri arasından seçim yapılırken teminat değerlerinin piyasa ortalamasında hesaplandığından emin olunması ve bu aşamadan sonra primlerin kıyaslanması öneriliyor. Poliçenin enflasyon endeksli olup olmadığının kontrolü de avantajını belirleyen bir diğer unsur olurken, poliçedeki araç değerinin piyasa fiyatı ile aynı olması, ucuz poliçe yaptırma esnasında dezavantajlı duruma düşmenizi önlüyor. Bu gibi piyasa değerleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kullanıcılar, güvenilir bir sigorta şirketine ve doğru bir şekilde bilgilendirilmeye ihtiyaç duyarken, uygun fiyatla satın aldıkları kasko sigortasının gerekli tüm teminatları sağladığından da emin olmak istiyor. Bunun için belirtilen şekilde öncelikle araç ve kullanıcı için gerekli olan teminatların belirlenmesi, sonrasında kişinin gelirine uygun şekilde ödeme planı yapılması gerekiyor.

Siz de aracınızın kasko sigortasını sigortaladim.com ayrıcalığıyla hemen yenileyebilir ya da 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak en cazip kasko fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI