MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
En İyi Kasko Şirketi Nasıl Seçilir?
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

En İyi Kasko Şirketi Nasıl Seçilir?

Şahsi araçların kaza, çalınma ve diğer istenmeyen durumlarla karşılaşması olası ihtimaller arasında yer alır. Sigorta şirketleri tarafından araçları koruma amacıyla yapılan sigorta sözleşmesi kasko olarak adlandırılır. Trafik sigortasının dışında kişisel olarak yapılan kasko, aracınız için ek güvence oluşturur. Ödeyeceğiniz prime göre hasarınızın tamamı veya belli bir kısmı kasko şirketi tarafından karşılanır. Burada sigorta şirketinize karar verirken bazı kriterlere dikkat ederek seçim yaptığınızda daha avantajlı duruma gelebilirsiniz. Kaza ve diğer durumlarda risklerinizi absorbe edebilen en iyi kasko şirketini tercih ederek sorun yaşamazsınız. Eğer yeni bir araç aldıysanız ve en iyi kasko şirketi nasıl seçilir diye merak ediyorsanız detaylı bir inceleme yapmanız gerekir. Kasko, poliçedeki şartlara göre aracınızın masraflarını karşılamayı hedefler. Özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde araç kullanıyorsanız kasko yaptırmak oldukça önemlidir. Aracınızın güvencesini sağlamak amacıyla daha geniş bir aralıkta tutulan poliçe teminatları sizin seçimlerinize göre belirlenir. Kaskoyu yapmadan önce detaylı bir karşılaştırma yaparak daha kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Kaskoyla aracınızı ve bütçenizi koruma altına alabilirsiniz. Size aracınızda oluşabilecek yanma ve çalınma gibi oluşabilecek ekstrem durumlarda en iyi imkanı sunan şirketi seçerek zararın tamamına yakınını karşılayabilirsiniz.

En iyi kasko şirketini seçerken öne çıkan detayları inceleyerek hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza yönelik doğru tercih yapabilirsiniz.

Kasko Şirketi Seçiminde Öne Çıkanlar

En iyi hizmeti sunabilecek kasko şirketi için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Her kasko primi ve şartları aracın yaşına ve yapılan önceki kaza durumuna göre farklı seçeneklerle müşterilere sunulur. Bu durumları göz önünde bulundurarak çalıntı ve kaza gibi olumsuzluklarda sizin mağduriyetinizi minimuma çekebilecek kasko poliçesi yaptırmak gerekir. Aracınızın güvenliğini sağlamak amacıyla uygun primlerle yaptıracağınız kaskoyu şirket size teminatları ve limitleri açık olarak poliçede belirtir. Poliçe kapsamı dışında kalan tüm durumları sürücüler kendi ceplerinden ödemek zorunda kalır. Bu da bütçenize ekstra maliyet olarak yansır. Tüm bu koşulların dışında poliçenin süresi ve hangi teminatların kapsama alanına girdiği gibi bilgiler de incelenmelidir. Kasko yaptırırken detaylı bir piyasa araştırması yaparak size hitap eden poliçe türünü seçebilirsiniz. Kaza anında trafikte uzun süre bekleme gibi durumlardan sizi kurtarmak adına yaptıracağınız kapsamlı poliçeler sayesinde işinizi kısa sürede çözebilirsiniz. Farklı sigorta şirketleri ile görüşerek her birinin size sağladığı avantaj ve dezavantajları karşılaştırabilirsiniz. Kasko için en iyi sigorta şirketi araştırmasında bu incelemeler oldukça önemlidir. Bu sayede size ve aracınıza sağlanan en iyi hizmetten uygun fiyatlarla faydalanma imkânı bulabilirsiniz. Farkı firma ve seçenekler arasından size indirim ve ek teminat sağlayanları seçebilirsiniz. Tamamen kişisel tercihlerin sunulduğu poliçelerle aracınızı en iyi şartlarda korumaya alabilirsiniz. Siz de bütçenizi ve aracınızın güvenliğini önceliğiniz alarak tüm firmaların tekliflerini değerlendirebilirsiniz.

Kasko Şirketinin Karşıladığı Hasarlar Nelerdir?

Kasko yaptırmak isteyen müşteriler yaptıkları araştırmalar sayesinde kendileri için en uygun olan poliçe seçimini yapabilirler. Geniş kapsamlı ve ucu açık olan kasko sigortası kişilerin isteklerine göre değişir. Firmaların sağladığı ayrıcalıkları bazıları her araca tanımlanabilen standart hizmetlerdendir. Bu kapsamda araçların doğal afetlerde başına gelen olumsuzluklar poliçede yer alır. Ayrıca kaza ve çarpma sonucunda aracınızda oluşan hasarlar, kasko kapsamında alınabilecek hizmetler arasında yer alır. Araç çalınmasında veya zorlamadan oluşabilecek hasarlar kasko kapsamında telafi edilir. Araç sahibinin bilgisi dışında gelişen tüm olaylarda olan zararlar poliçenin ödeme alanına girer. Terör olaylarında olan patlamalar sırasında oluşan hasarlar kasko şirketiniz tarafından karşılanır. Kasko şirketi önerisi için yorumları inceleyebilir veya yakınlarınızdan tavsiye alabilirsiniz. Böylelikle hızlıca bütçenize ve aracınızın şartlarına uygun olanı seçebilirsiniz. Kasko yaptırırken önceliğiniz aracınızın alacağı hizmetlerin detaylı ve kapsamlı olmasıdır. Daha az fiyatlandırma ve teminat yapılan poliçeler sizin ileride sorun yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bazı sigorta şirketleri size diğer firmalardan farklı içerikler sunarak daha cazip hale gelebilir. Sigortanızın servis olanakları ve yaygın hizmet ağı sizin poliçe seçiminizde belirleyici olur. Kaskonuzun size sağlayacağı tüm imkânları açık olarak öğrenmeniz ileriki dönemlerde mağduriyet yaşamanızı engelleyen detaydır. Aracınızın asıl değerini baz alarak yapılacak kaskolar hem sizi hem de aracınızı koruma altına almayı amaçlar. Siz de tüm firmaları detaylı bir şekilde inceleyerek size ve bütçenize hitap eden kasko firmasını seçebilirsiniz.

Araç İçin Kasko Şirketinin Önemi

Finansal açıdan size bir çok artısı olan kasko, aracınızda oluşabilecek tüm hasarların telafi edilmesini sağlar. Kaza yaptığınızda eğer aracınız kullanılamayacak kadar kötü durumda ise kaskonuzun şartlarına göre size belirlenen miktarda ödeme yapılır. Ayrıca kasko poliçesine ilave yaptırabileceğiniz sağlık güvencesi ile yaralanma ve ölüm durumunda gereken desteği alabilirsiniz. Yakın çevrenizden ve arkadaşlarınızdan edinebileceğiniz en iyi kasko şirketi yorumlar ve önerileri ile siz de aracınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu amaca yönelik hizmet veren firmalar arasından uzun yıllar bu işi yapan şirketleri tercih edebilirsiniz. Sektörde güvenilirliği ve sunduğu hizmetleriyle öne çıkan firmalar size en iyi desteği sunmaya çalışır. Aracınızın sigortasını yaptırırken detaylı inceleme yaparak poliçe kapsamına giren tüm ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz. Bu size ileride oluşacak sorunlara karşı önceden tedbir almanızı sağlar. Standart kaskolar araçlarda çalınma, yangın çarpma veya başka bir araç tarafından çarpılma, devrilme ve takla atma gibi durumları kapsar. Bunların dışında oluşabilecek durumlarda poliçenizin farkını ödemeniz gerekir. Tüm kasko şirketleri kullanıcılar tarafından farklı bir talepte bulunmadığı takdirde araçlara standart poliçe teminatı uygular. Eğer siz aracınızın park ettiğiniz yerde daha güvende olmasını isterseniz poliçe teminat kapsamını genişleterek bunu sağlayabilirsiniz. Çalınmaya karşılık aracınız bir ay içinde bulunmazsa belgelerinizi sigorta şirketinize sunduğunuzda size bedeli ödenir. Siz de aracınızın daha güvende olması için kaskoya ilave teminatlar ekleyebilirsiniz. Her durumda size en iyi hizmeti sunan kasko firması ile çalışarak kaliteli hizmet alabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI