Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Elektronik Eşyalar İçin Eşya Sigortası Yaptırmanın Faydaları

13 Eylül 2022

Elektronik eşya sigortası, eşya sigortasının bir alt kategorisi olarak karşınıza çıkmaktadır. Evinizdeki size ait ve hatta apartmanınızdaki ortak kullandığınız eşyaları güvence altına almak eşya sigortası ile mümkün hâle gelir. Elektronik eşya sigortası, poliçenizde belirtilen istenmeyen olaylara sonucu ortaya çıkan elektronik cihazlarınızın hasarını karşılayan sigortadır. Elektronik cihazların hassas oluşu, dış ve iç etkenlerden kolayca etkilenerek görevini yerine getirememesi sonucu ortaya çıkan maddi ve manevi hasarınızı ister iş, ister ev sigortası elektronik eşya poliçeniz ile kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Elektronik cihazların yüksek maliyetine karşı ihtiyacınıza uygun sigortayı yaptırarak kendinizi ve ailenizi ekonomik tehditlere karşı korumanız mümkündür.

Elektronik Eşya Sigortası Kapsamı

Eşya sigortası elektronik türü ile evinizdeki, ofisinizdeki ya da size ait herhangi bir mekândaki cihazlarınızı istenmeyen durumlara karşı koruyabilirsiniz. İster konut sahibi, ister kiracı olun, poliçeniz ile eşyalarınız güvende olacaktır. Ticari ya da hususi amaçla kullanılan ve bünyesinde yarı iletken teknolojisi barındıran tüm cihazlar bu sigorta türü ile koruma altına alınabilmektedir. Elektronik eşya sigortası genel şartları itibari ile geniş bir yelpazede ihtiyaçlarınıza esneklik göstermektedir. Poliçeniz niteliğine göre değişiklik göstermekle birlikte, terör, yangın, deprem, sel, elektrik tesisatındaki olumsuzluklar gibi nedenlere karşı sizi ve eşyalarınızı teminat altına almaktadır. Tüketiciden kaynaklanmayan olumsuz sonuçlarda sigorta devreye girmektedir, fakat cihazların yanlış kullanım, aşırı kullanım, servis dışında cihazın tamir ya da modifiye edilmesi, tüketicinin yaptığı yanlış nakliyat sonucu zarar görmesi gibi kullanıcı kaynaklı hatalar iste sigorta kapsamına girmemektedir. Kullanıcıyı risklere karşı koruyan sigorta, kullanıcı sebepli hatalarda devre dışı olmaktadır. Bu yüzden elektronik cihazların kullanımına dikkat etmek gerekmektedir.

Elektronik Eşya Sigortası Zorunlu Mu?

Kanuni açıdan iş ve konut sigortası elektronik eşya poliçelerinin hiçbir zorunluluğu bulunmamaktadır. Yani, bu sigortayı yaptırmamanız hâlinde hiçbir cezai işleme maruz kalmazsınız. Fakat bu sigorta, sizi beklenmeyen türlü risklere karşı koruyucu bir kalkan görevi görmektedir. Ofisinizdeki bilgisayarlar, evinizdeki beyaz eşyalar günün her saati risk altında olabilir. Deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerin yanı sıra binanın elektrik hattındaki herhangi bir olumsuz durum sonucu istenmeyen akım – gerilim şiddeti ile cihazlarınızın bozulması olasıdır. Elektronik cihazlar, günlük hayatta işlevselliği ile dikkat çekse de fiyat bakımından pahalılığı ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle, yaptıracağınız sigorta sayesinde cihazlarınızın olası bozulma durumlarında ağır tamir ya da satın alma ücretleri ile karşı karşıya kalmanızı önlemektedir. Cihaza dair tüm maddi hasarı karşılayan bu sigorta, ihtiyacınıza göre şekillenerek ekonomik açıdan da size destek olmaktadır. İster evinizde, ister iş yerinizde dilediğiniz eşyaları güvence altına alarak oluşabilecek risklerden kurtulabilirsiniz. En çok tercih edilen sigorta çeşitlerinden birisi olarak karşınıza çıkan elektronik eşya sigortası, sağladığı avantajlar ile tüketicilerden tam not almaktadır. Anlatılan bu yararlar sonrası akıllara “elektronik eşya sigortası ne kadar?” sorusu gelmektedir. İhtiyacınıza ve isteklerinize en uygun fiyattaki poliçe ile eşyalarınızı korumanız mümkündür.

Elektronik Eşya Sigortası Ücretleri

Elektronik eşya sigortası fiyatları, güvence altına almak istediğiniz elektronik cihazların niteliğine, sayısına göre gösterdiği değişkenliğin yanı sıra, bulunduğunuz coğrafyanın şartları gibi birtakım parametrelere bağlı olarak farklılık göstermektedir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun poliçeyi seçerek cihazlarınızı ve cebinizi güvence altına almanız mümkündür. Bozulan ve yenisini almak durumunda kaldığınız cihazlara yüklü meblağlar ödemeden önce elektronik eşya sigortası yaptırırsanız, aradaki büyük kârı fark edebilirsiniz. Poliçenizde belirlenen tarihler arasında yaşanacak risklere karşı eşyalarınızı sigortalayarak aile ekonominizi büyük bir yükten kurtarmanız mümkündür. Dilediğiniz elektronik cihazları sigortalatma şansınız bulunmaktadır. Bu sayede elektronik eşya sigortası fiyatları sizin belirlediğiniz şartlar doğrultusunda şekillenecektir. Ayrıca poliçenize ek olarak ilave ettireceğiniz avantajlı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sonuç olarak, elektronik eşyalar için yaptıracağınız eşya sigortası ile risklere karşı korunmanın yanı sıra sizlere sunulan ayrıcalıkların faydalarını yaşayabilirsiniz.

sigortaladım.com, elektronik eşya sigortası konusunda ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun esnek poliçeler ile size yenilikçi bir hizmet sunuyor. sigortaladım.com adresinden dolduracağınız form ile sizlere nitelikli ve hesaplı poliçe çeşitleri sunulmaktadır. Doldurduğunuz form sayesinde en uygun teklifleri hızlı bir şekilde almanız mümkündür. Teknolojik imkânları sonuna kadar kullanarak size eşsiz bir deneyim yaratan sigortaladım.com, tüm sigorta işlemlerinizde yanınızdadır. Siz de hızlı ve ekonomik bir sigortalama deneyimi yaşamak istiyorsanız, sigortaladım.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;