Başa Dön
20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

En Uygun DASK Sigortası Tekliflerini Almak İstiyorsanız Bilmeniz Gerekenler

Zorunlu deprem sigortasının kapsamı ve fiyatı yasa gereği tüm sigorta şirketlerinde aynı şekilde uygulanmaktadır. Deprem sigortası için ödenecek prim risk grubu, yapı tarzı ve tespit edilen sigorta bedeline göre belirlenen tarifelere göre hesaplanmaktadır. DASK teklif sorgulama internet üzerinden doldurulacak formlar ile kolay ve hızlı şekilde yapılabilmektedir. DASK poliçesi yaptırılırken bazı durumlarda indirim uygulanabilmesi söz konusudur. Zemin üstü toplam kat sayısı 3 veya daha az olan binalarda, süresi dolan poliçenin en geç 30 gün içerisinde yenilenmesi gibi durumlarda        belirlenen tarife fiyatları üzerinden %10 indirim uygulanır. Beyan esasına dayanarak yapılan zorunlu derem sigortası depremden sonra meydana gelebilecek hasarlara karşı konutunuzu güvenceye alır. DASK sigorta teklifi için başvuru yaparken istenilebilecek bilgiler şu şekildedir; kimlik ve iletişim bilgileri, sigorta yapılacak konutun adresi, tapu bilgileri, binanın inşa ve yapı tarzı, kat sayısı, hasar durumu, meskenin brüt yüz ölçümü ve binanın kullanım şekli. Zorunlu deprem sigortası DASK güvencesi ile yapılmaktadır.

DASK Sigortası Teklifi Alma Aşaması

DASK tarafından belirlenen zorunlu deprem sigortası primleri konutun metrekaresine göre belirlenmektedir. Bu belirleme yapılırken DASK teklif alma aşamasında güncel inşaat metrekare fiyatları, konutun deprem risk bilgileri, yaşı gibi unsurlar dikkate alınmaktadır. Zorunlu olarak yapılan deprem sigortası poliçesi belirtilen bazı durumlar dışında iptal edilemez. Poliçedeki bilgilerin eksik ya da yanlış yazılması, adres değişikliği, konut sahibinin değişmesi ve aynı konut için birden fazla poliçe yaptırılmış olması gibi durumlarda değişiklik ya da iptal işlemi yapılabilmektedir. DASK sigortası yalnızca dairelere değil dairenin bulunduğu binalara da yapılmaktadır. Bina yönetimleri DASK fiyat teklifi alarak binayı tamamen güvence altına alabilirler. Bina temeli, duvarları, tavanlar, tabanlar, merdivenler, sahanlıklar, asansörler, bahçe ve istinat duvarları, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, çatı, baca ve koridorlar gibi binayı tamamlayan pek çok kısmı zorunlu deprem sigortası teminat altına almaktadır.

DASK Sigortası Yenileme Süreci

Her sene yenilenmesi gereken zorunlu deprem sigortası online olarak DASK sigortası teklif al seçeneği ile internet üzerinden yenilenebilir. Poliçelerinizi farklı sigorta şirketlerinden yenileyebilirsiniz. Zorunlu deprem sigortası yaptırılırken indirim ve taksitlendirme gibi kolaylıklar sağlanmaktadır. Düzenli olarak her yıl erken poliçe yenilemesi yapan sigortalılara da indirim uygulanmaktadır.  DASK teklif fiyatlarına internet üzerinden sadece birkaç bilgi ile ulaşabilir, farklı firmalardan teklif alabilirsiniz. Depreme karşı koruma altına alan DASK sigortası ödenilen primleri bir havuzda toplar ve depremden sonra hasar gören yerlerin zararlarını bu primler ile karşılar. Tazminat alınması durumunda ise tapuda adı geçen ilgili kişiye DASK banka aracılığı ile ödeme sağlar.

DASK Sigortası Poliçe Teklifi Almak Oldukça Kolay

Deprem sonrası meydana gelebilecek hasarlara karşı gelecekteki yaşantınızı güvence altına alan zorunlu deprem sigortası zorunluluk kadar sorumluluktur. Yasal yaptırımlar ile kişilerin sigorta yaptırmasına teşvik edilmeye çalışılmaktadır. DASK sigortası yaptırmayanlar deprem sonrası sigorta tarafından karşılanacak hasar ve zararlar için yardım talebinde bulunamayacaklardır. Yüksek riskli deprem bölgesinde yaşadığımız için olabilecek depremlere karşı her zaman hazırlıklı olmalı ve tedbirimizi almalıyız. İhmal edilmemesi gereken DASK poliçe teklifi işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde online olarak yaptırabilirsiniz. Hem evinizi hem de bütçenizi koruyan zorunlu deprem sigortası ile gelecek günlerinize yatırım yapabilirsiniz. Konut sigortası yaptırmayı planlayanlar için de öncelik DASK sigorta teklifi almak olmalıdır. DASK teklifi hazırlanırken en önemli etkenlerden birisi yaşanılan bölgenin risk durumudur. Buna göre ödenecek sigorta primi belirlenmektedir. Şehir ve bölgelerin konumuna göre zorunlu deprem sigorta fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Sigortaladım.com online sistem yardımı ve hızlı çözümleri ile sizlere birçok hizmeti bir arada sunmaktadır. İhtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda hazırlanacak sigorta teklifleri ile kolayca sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sigortaladım.com adresi üzerinden sigorta konusunda pek çok sorunuza detaylı yanıt bulabilirsiniz. Deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek hasarlardan korunmak için siz de DASK sigortanızı sigortaladım.com ile yaptırabilirsiniz. Bünyesinde yer alan farklı sigorta şirketlerinden gelecek teklifleri değerlendirerek sigortanızı ekstra herhangi bir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz. Oluşabilecek hasar kaybını minimum seviyelerde tutmak için etkin çözümler sunan sigortaladım.com ile maddi hasarlarınızı da minimum seviyede tutabilirsiniz. İşlemlerinizi birkaç kısa bilgi girişi ile tamamlayabilir, konutunuzu depreme karşı güvence altına kolay şekilde alabilirsiniz.