MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Aylık Kasko: Teminat ve Fiyat Bilgisine Ulaşın
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Aylık Kasko: Teminat ve Fiyat Bilgisine Ulaşın

Başta ulaşım amacı olmak üzere pek çok anlamda günü ve hayatı kolaylaştıran araçlar, istenmeyen ve beklenmeyen kazalar sonucunda birtakım hasarlar alabiliyor. Bu duruma karşı bir çözüm geliştiren ve ekonomik anlamda da zarar almanıza imkan vermeyen sigorta şirketi, aylık kasko fırsatı sayesinde geniş teminatlı bir teklif alarak, araç için uygun bir sigorta yaptırabiliyor ve birçok farklı riske karşı başta sizin sonra aracınızın teminatını sağlıyor. Aracınızın kasko yenileme dönemi geldiği zaman ekonomik anlamda kendinizi hazır hissedemediğiniz durumlarda dahi, kredi kartı limitine bloke koymadan bütçeye uygun bir fiyat ile aracı koruma altına biliyorsunuz. Bu olanağı yaratan ve güvence altında olmanızı sağlayan aylık kasko sigortası ile uygun fiyat aralıkları ve aylık ödemeler ile sigortalama işlemini gerçekleştirerek temel risklere karşı koruma altına girebiliyorsunuz.

Aylık Kaskodan Kimler Faydalanabilir?

Sigortaladım şirketine bağlı gerçekleştirilecek yenilemeler; minimum 1 maksimum15 gün vade boşluğu olan poliçelere veya yenileme vadesi içerisinde bulunan, dar kasko hariç, aylık sigorta hizmetinden faydalanabiliyor. Bunun yanı sıra vade boşluk süresi 15 güne kadar olan ve 400.000 TL’yi aşmayan ve belirli kriterleri karşılayan bireysel sigortalı kişiler kolay bir şekilde ürünü satın alabiliyor. Genel olarak değerlendirilecek olursa, aylık kasko ürünü herhangi bir kasko ürünü ya da şirketiyle geçmişi olan, yenileme süreci gelen ve kriterleri karşılayan tüm bireysel sigorta sahibi olanların faydalanabileceği bir ürün oluyor.

İptal gibi bir durum söz konusu olmadığı, gereken kriterler sağlandığı sürece ve kredi kartında yeterli limit oldukça her ay otomatik olarak yenilenen aylık kasko sigortası ürünü, çift taraflı tartışma, yanma veya çalınma gibi durumlara karşı güvence sağlıyor. Ayrıca isteğe bağlı ihtiyari mali mesuliyetin yanı sıra asistans hizmetleri de ürün kapsamında sunuluyor. Ancak bu asistans hizmeti poliçe içerisinde bir kere kullanılabiliyor.

Aracınızı belirli dönemlerde az kullanma veya hiç kullanmama gibi süreç geçirebilirsiniz. Bu gibi durumlar karşısında poliçenin hasarsızlık kademesini kaybetmemek adına ve aracı da teminatsız bırakmamak için aylık kasko sigortasından faydalanmak, olumlu geri dönüşler sağlayabiliyor. İstediğiniz zaman kaskonuzu genişletilmiş artı kaskoya da yükseltebiliyorsunuz.

Aylık kasko, kredi kartı limitine bloke koymadan ve mevcut poliçeniz kredi kartından onay aldığı gibi her aya otomatik olarak yenileniyor. Son derece uygun ve ekonomik bir meblağ ile başlayan primler ile ödeme kolaylığı da sağlayan ürün paketi ile gerek yolculuk esnasında gerek araç içerisinde olmadığınız zamanlarda güvenli bir süreç geçiriyorsunuz.

Aylık Kasko Ürün Paketi Teminatları

Aylık araç kasko ürün paketinin kapsadığı belli başlı teminatlar bulunuyor. Çift taraflı çarpışma, yanma ve çarpışma bu teminatların başında yer alıyor. Bunların yanı sıra olası bir kaza durumunda, karşı tarafa verilen bir hasar varsa ve oluşan hasar trafik sigortası limitlerini aşıyorsa ihtiyari mali mesuliyet teminatından faydalanabiliyor. Aynı şekilde istenmeyen olası bir sorun esnasında 7/24 asistans hizmetleri de araç kasko sigortasının alternatif teminatları arasında bulunuyor. Bunlar dışında söz konusu olan durumlara karşı teminat ve koruma söz konusu olamıyor.

Peki, 7/24 asistans hizmetleri hangi durumda sizlere yardımcı oluyor? İhtiyacınız olan durumda 7 günlük bir araç kiralama hizmetinden faydalanmak için asistans hizmetlerini arayabiliyorsunuz. Bunun dışında aylık kasko sigortası kapmasına dahilseniz çekici hizmetleri ve aracın kurtarılması hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak da eğer herhangi bir zamanda aracınızın aküsü bittiyse, 7/24 asistans hizmetleri kapsamında çekici hizmetinden direkt olarak yararlanabiliyorsunuz.

Aylık Kasko Avantajları

Dezavantajına rastlamadığınız kasko hizmetinin aksine pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajlar;

  • Kredi kartına bloke koyulmuyor.
  • Poliçe düzenlendiği zaman kredi kartından her ay otomatik bir şekilde sigorta yenileniyor.
  • İstenen her an ‘’Genişletilmiş Artı Kasko’’ hizmetine geçiş hakkı bulunuyor.
  • Teminatlar arasında yer alan İhtiyari Mali Mesuliyetin listesinde bulunan limit sınırına kadar bir seçim yapma olanağı sunuluyor.
  • Aracın gerek anahtarı ile çalınması durumunda ya da çalınmaya teşebbüs esnasında oluşabilecek maddi zararlar, kasko sigorta kapsamında karşılanıyor.
  • Herhangi bir duruma ve yardıma karşı da 7/24 asistans hizmetlerinden ihtiyaç anında faydalanılıyor.

Hem kara araçlarını hem de motorlu kara taşıtlarını kapsayan aylık kasko ürünü ile hayatınızda önemli bir yer edinen araç veya araçlarınızın çevresel, ekonomik şartlar başta olmak üzere her an oluşabilecek beklenmeyen kazalardan etkilenmemesini sağlayabiliyorsunuz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI