20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Seyahatinizi Endişesiz Geçirmek İstiyorsanız Ani Rahatsızlık Sigortasıyla Tanışın

Yurtiçi ya da yurt dışına çeşitli amaçlarla yaptığınız her seyahatin güvence altında olması çok önemlidir. Bilmediğiniz bir bölgede sağlık problemleriyle karşılaşmak hem sizi, hem de bütçenizi yıpratabilir. Endişesiz seyahat geçirmek için ani rahatsızlık sigortası yaptırarak bulunduğunuz ülkenin sağlık hizmetinden yararlanabilir, seyahatinizi en mutlu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ani Rahatsızlık Sigortası Nedir?

İster sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz güzel bir seyahatte, ister toplantı amaçlı iş gezinizde, isterseniz de tek başınıza yeni kültürleri keşfetmek istediğinizde yanı başınızda olan ani rahatsızlık sigortası, seyahat süresi boyunca başınıza gelebilecek her türlü sağlık problemlerinin masraflarını gidermeyi amaçlar. Poliçenize ekletebileceğiniz teminatlar sayesinde güvencenizi arttırabilir, ani rahatsızlık sigortası ile endişesiz seyahat imkanına kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Tatilinizi en verimli şekilde tamamlamanız için size güvence imkanı sunan ani rahatsızlık sigortası, kişinin alışkanlıkları ve talepleri doğrultusunda en iyi teminat seçeneklerini sunar. Özellikle yurt dışı gezilerinde büyük kolaylık sağlayan sigorta ile hem zamandan, hem de sağlık harcamalarının yüksek maliyetinden tasarruf edebilirsiniz.

Ani Rahatsızlık Sigortası Teminatları

Genel olarak sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu ani rahatsızlık sigortası teminatları aşağıdaki gibidir;

 • Seyahat halindeyken gerçekleşen kaza ya da ani rahatsızlık gibi durumlarda oluşan tıbbi masraflar,
 • Sigortalı kişinin vefatı üzerine yurda yapılan nakil işlemi masrafları,
 • Acil tıbbi tedavi masrafları,
 • Sigortalı kişinin tedavisi tamamlandıktan sonra ikametgah adresine nakil masrafları,

Sigortalı kişinin en yakın sağlık kuruluşuna nakli gibi teminatlar, ani rahatsızlık sigortası kapsamı içinde kabul edilir. Özellikle uzun süreli seyahat düşünenler için bu teminatlar yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda sigorta şirketinizin sunmuş olduğu ek teminat paketleri arasından dilediğinizi seçebilir, poliçenize ekleterek daha geniş bir güvenceye sahip olabilirsiniz.

Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu ek teminatlar çeşitlilik gösterebilir. Bu tür durumlarda ihtiyacınız olan teminatları önceden belirleyip istediklerinizi poliçenize dahil ederek, kendiniz için en uygun ani rahatsızlık sigortası poliçesini oluşturabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu ek teminatlar arasında acil diş tedavisi, hava yolundan kaynaklanan gecikme masrafları, kaybolan bagajın sahibine teslim masrafları, kişisel eşyaların yenilenmesi gibi aklınıza gelebilecek tüm teminatlarını sigorta poliçenize kolayca ekletebilirsiniz.

Ani rahatsızlık sigortasının kapsadığı birçok teminat bulunsa da, istisnai durumlar da mevcuttur. Kapsam dışında kalan durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Sigortalı kişinin aldatmacaya yönelik hareketleri,
 • Sigortalı kişinin intihar durumu ya da teşebbüs etmesi,
 • Sigortalı kişinin doğuştan gelen genetik rahatsızlıkları,
 • Akli dengenin yerinde olmaması,
 • Doğal afetler sonucunda oluşan zararların masrafları,
 • Terör eylemleri ve bu eylemlere katılımın tespit edilmesi,
 • Sigortalının mecburi durum harici kendini bilerek ve isteyerek tehlikeye atması sonucu ortaya çıkan masraflar,
 • Reçete dışında kullanımı tespit edilen ilaç ya da uyuşturucu gibi durumlar ani rahatsızlık sigortası kapsamı dışında kalır, sigorta şirketiniz bu masrafları karşılamaz.

Ani Rahatsızlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir, Şartları Nelerdir?

Seyahat planları yapan kişilerin akıllarındaki sorulardan bir tanesi de kimler ani rahatsızlık sigortası yaptırabilir olmuştur. Yaş kriteri sigorta şirketlerince farklılık gösterse de, ani rahatsızlık sigortası genel olarak 0-75 yaş arasında olan her bireyi kapsar. Bunun yanında, 60 yaş ve üzerindeki bireylere ek prim uygulanabilir, detaylı bilgi için sigorta şirketinizle görüşmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Ani Rahatsızlık Sigortası Ücretleri

Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu asgari teminatlar her birey için yeterli olmayabilir. Özellikle uzun yolculuğu düşünenler ek teminatlara ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda sigorta şirketleri ani rahatsızlık sigortası teminat ve poliçeleri kapsamını genişleterek kişiye özel bir sigorta oluşturabilir. Buna bağlı olarak ücretlendirme şekli gidilen ülkeye, yapılacak faaliyetlere, kalma süresine ve ek teminatlara göre çeşitlilik gösterir. Seyahat planınızı yaptıktan sonra anlaşma yapmak istediğiniz sigorta şirketiyle iletişime geçebilir, sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz. Alanında uzman firmalardan bir tanesi olan sigortaladım.com, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak kişiye özel poliçe seçenekleri sunmaya devam etmektedir. Ani rahatsızlık sigortası şartları, fiyatları ve ek teminatları gibi aklınıza gelebilecek her türlü soruyu müşteri hizmetlerimize sorabilir, sigortaladım.com'un sunduğu üstün hizmetten faydalanabilirsiniz. Siz de hemen şimdi sayfamız üzerinden form doldurarak başvurunuzu yapabilir, sigorta poliçenizin düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. Sigortaladım.com, hayalinizdeki tatili güvence altına alarak size eşlik eder.

İLGİLİ BLOG YAZILARI