13 Şubat 2020 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Esnek Çalışanlar İçin Sigorta Şirketlerine Çözüm Önerileri

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir araştırma şirketinin yaptığı çalışma, sigorta alanındaki sorunlardan birini gün yüzüne çıkarıyor. Geçici veya kısa süreli sözleşmeler ile çalışan işçilerin koruma gereksinimi üzerine yoğunlaşan araştırma sonuçları, sigorta şirketlerinin kişinin ihtiyaçlarına göre poliçe oluşturması gerektiğini vurguluyor. Esnek ödeme modeli üzerine çözüm üreten çalışma, 2020 yılında Amerika'daki çalışanların %40'ının geçici veya kısa süreli sözleşmeler üzerinden çalışacağını öngörüyor. Bu öngörü, sigorta sektörünün değişen çalışma trendlerine nasıl ayak uydurulacağı konusundaki endişeleri de beraberinde getiriyor. 

Dijital İşlere Dijital Sigorta

Insurance Business Mag adlı basın mecrasında yayımlanan haber, şirketin araştırmasına yeni bir pencere açıyor. Uber gibi dijital yazılımlar üzerinden ilerleyen işlerde çalışan işçilerin sigortayı da dijital satın almaya meyilli olduklarını gösteriyor. Mobil uygulamaların yaygınlaşması ve iş alanlarının serbest çalışmaya olanak yaratması ile mobil sigorta satışları ve dijital başvurularda da artış bekleniyor. Çevrimiçi sistemlere girilen bilgiler doğrultusunda teklifler alınarak yalnızca birkaç tıkla sigorta işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Doğru aracı sigorta şirketleri üzerinden yapılan güvenilir işlemler kullanıcılara vakit kazandırırken,  sigorta şirketlerini de offline iş yükünden, zaman ve mekan maliyetinden kurtarıyor. 

Konvansiyonel Sigorta Şirketleri Kendini Yenilemeli 

Esnek çalışma koşulları müstakbel sigortalıların ihtiyaçlarını şekillendirirken sigorta şirketlerinin de konvansiyonel iş anlayışında değişiklik gereği doğuruyor. Esnek çalışma trendi kişileri daha çok riskle yüz yüze bırakırken çalışanların işsizlik ve sağlık sigortası gibi poliçelerden henüz yararlanmadıkları belirleniyor. Sigorta şirketlerinin esnek çalışanlara ulaşabilmek için dillerini daha açıklayıcı ve özel olarak yenilemesi gerektiği belirtiliyor. Daha dinamik, bürokratik karmaşadan uzak ve bilgilendirici olması istenen yeni nesil sigorta anlayışında, geleneksel alışkanlıklara yer kalmıyor. 

Sigorta Poliçelerinde Yeni Dönem

Esnek çalışma sistemi poliçelerde de özelleşme gerektiriyor. Kişisel bilgilerin, çalışma saatlerinin ve saatlik ücretin net olarak bilinmesi ve bu doğrultuda poliçelerin düzenlenmesi şart koşuluyor. Çalışanların riskleri ve ihtiyaçları doğrultusunda paketler oluşturulması ve esnek ödeme planları yaratılması sektör profesyonellerinden bekleniyor. Sigorta şirketleri dijitalleşen iş dünyasının ihtiyaçlarını, kişilerin ihtiyaç duydukları modüler paketleri oluşturarak bugünün değil, geleceğin sigorta anlayışını oluşturuyor. Yenilikçi vizyonlar şirketlere yalnız müşteri değil, yer özel poliçe ile vizyoner deneyim de kazandırıyor. 

İhtiyaçlara, çalışma düzenine ve ödeme durumuna en uygun sigorta teklifleri farklı şirketlerden alternatifler değerlendirilerek seçilebiliyor. Siz de sigortaladim.com'dan teklif alabilir, yeni nesil çalışma alışkanlıklarınıza özel çözümlerle sigortada yeniliklerle tanışabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için hemen Sigortaladim.com'a başvurun. 

İLGİLİ BLOG YAZILARI