13 Şubat 2020 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Uygun Araç Sigortası İçin Bilmeniz Gerekenler

Çok isteyerek satın aldığınız aracınızı doğal afetler, yangınlar, hırsızlık ya da maddi hasarlı kazalar gibi olabilecek kötü durumlara karşı güvence almak için kasko sigortası yaptırmanız büyük önem taşıyor. Bunun için farklı sigorta şirketlerinin sunduğu, değişik şartlara sahip kasko teklifleri bulunuyor. En uygun şartları içeren araç sigortası teklifini, en cazip fiyattan almak kim istemez ki?

Cevabınız "Evet" ise, o halde araç sigortasını en uygun fiyattan almak için bilmeniz gerekenler bulunuyor. Zira küçük detaylara dikkat ederek, araç sigortası fiyatında büyük farklılıklar yaratabilmeniz mümkün olabiliyor. Herhangi bir kaza ya da doğal afet sonrasında, mağdur olmamak ve sigorta şirketinizle karşı karşıya gelmemek için tüm şartları bir bütün halinde göz önünde bulundurmanız, oluşabilecek riskleri önceden değerlendirmeniz, sonucun her zaman sizi mutlu etmesi açısından önemli bir faktör oluşturuyor. 

En Uygun Fiyat Teklifini Almanızı Sağlayacak İpuçları

Öncelikle kasko sigortasının isteğe bağlı bir sigorta türü olduğunu, trafik sigortası gibi zorunlu bir poliçe türü olmadığını hatırlatarak, yine de aracınızın ve sizin karşılaşabileceği tüm maddi ve hatta manevi zararları tazmin etmede büyük önem taşıdığını yineleyelim. Kasko sigortası yaptırmak birçok sürücü için başta opsiyonel bir maliyet gibi görünse de uzun vadede sağladığı yararlar göz önüne alındığında zorunluluk arz ettiği açıkça görülüyor.

Aracınızın üretim yılı ve modeli, kasko sigorta teklifinde ilk etken maddeyi oluşturuyor. Alacağınız taşıt sigortası fiyat teklifi bu kriterlere göre belirleyici oluyor. Eski model bir araçla yeni model bir araç arasında farklı fiyatlarla kasko teklifi alınıyor. Ayrıca aracın güç ve kapasitesi de fiyat üzerinde belirleyici özellik taşıyor. Araç kasko sigortası, 1 yıllık periyotlar halinde yenileniyor ve bu süre içerisinde herhangi bir kaza sonucunda aracın bakıma girip girmediği gibi poliçeyi bozan unsurlar, yenilenen sigorta poliçesinde fiyatı etkileyen nedenler arasında bulunuyor.

Deneyimli Sürücülere Özel İndirim Avantajları

Deneyimli bir sürücü olmanız ve geçmişteki sigorta kaza siciliniz, alacağınız kasko fiyat teklifini olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor. Bazı sigorta şirketlerinin belirli meslek grupları için uyguladığı özel indirimler bulunuyor. Siz de bu meslek gruplarından birine dahil bulunuyorsanız, bu size en uygun fiyat avantajına sahip kasko teklifi olarak fayda sağlıyor. Aracınızı ticari ya da hususi olarak kullanacak olmanız, sürücü belgenizin ait olduğu yıl ve yaşınız gibi detaylar da kasko sigortası yaptırırken alacağınız fiyatı etkiliyor.

Aracın kullanılacağı il ve ilçe dahil birçok bilginin doğru olarak verilmesi, en uygun fiyat teklifini almanız için büyük önem taşıyor. Zira trafiğin yoğun olmadığı bölgelerde kasko fiyatları oldukça önemli indirimler kazanıyor. Sigorta şirketleri, araçlarını yoğun ve sürekli olarak kullanan sürücüler ya da daha az ve aralıklı kullanan sürücüler için farklı sigorta teklifi alternatifleri sunuyor. Küçük ayrıntılara dikkat ederek, aracınızı sigortalatmak ve bu yolla büyük ölçüde indirimli fiyatlarla kasko sigortası edinmek kolayca mümkün olabiliyor. 

Siz de aracınızın kasko sigortasını sigortaladim.com ayrıcalığıyla hemen yenileyebilir ya da 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak en cazip kasko fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI