Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz

İkinci El Araç Garanti Sigortası

İkinci el araç garanti sigortası ile aracınızın ekspertizi TÜV SÜD D-Expert kalitesiyle yapılır hem de 3 ay, 6 ay veya 12 aya kadar aracınızda çıkacak arızalara karşı garanti altına alırsınız.

{{ birthdayError.msg }}
Sms Doğrulama

{{ phone }} numaralı cep telefonuna gelen doğrulama kodunu girebilir misin?

Gerisayım {{ remainingTime }} sn.
Form yükleniyor

İkinci El Araç Sigortası Nedir?

Bu programın amacı belirtilen süre içerisinde meydana gelen ve program kapsamına dahil edilen arızalar karşısında garanti verilen aracı koruma altına almaktır. Garanti’nin yürürlükte olduğu süre içerisinde meydana gelen bir arızadan sonra, aracın doğru çalışmasını sağlamak için kapsam bölümünde listenen parçaların, gereken şekilde onarılması veya gerekirse değiştirilmesine ait giderleri karşılamaktır.

Temel olarak aracın motor, şanzıman, diferansiyel, tork konventörü ve elektrik sisteminde meydana gelebilecek arızaları teminat altına alan programdan, müşterilerimiz TÜVSÜD D-Expert Full Ekspertiz yaptırmak kaydıyla 3 ay / 5.000km, 6 ay / 10.000km veya 12 ay / 20.000km paketlerinden birini seçerek yararlanabilir.

PAKETLERDEN YARARLANMAK İÇİN TIKLAYIN

Garanti Programı bir SİGORTALADIM SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş., TÜV SÜD D-Expert ve HDI Sigorta A.Ş. ortak programıdır.

İkinci El Araç Garanti Sigortasında Hangi Araçlar Kapsam Dışı?

 • • 8 Yaş veya 160.000KM üzerindeki araçlar,
 • • 4000 cc üzerindeki araçlar,
 • • Beygir gücü 300 HP üzerindeki araçlar,
 • • Hibrit araçlar, elektrikli araçlar ve sonradan LPG takılmış araçlar,
 • • Üreticinin orijinal üretimi haricinde her türlü modifiyeye sahip araçlar
 • • Karavanlar ve profesyonel mesleki bağlamda kullanılan araçlar (taksiler, ambulanslar, okul servisleri, işçi servisleri vb...)
 • • Araç kiralama şirketleri tarafından uzun veya kısa süreli olarak kiralama amaçlı kullanılan araçlar,
 • • Kullanım şekli ticari olan araçlar,
 • • Alfa Romeo - Audi - BMW - Chevrolet - Citroen - Dacia - DS - Fiat - Ford - Honda - Hyundai - Infiniti - Isuzu - Jaguar - Jeep - Kia - Land Rover - Lexus - Mazda - Mercedes Benz - Mini - Mitsubishi - Nissan - Opel - Peugeot - Porsche - Renault - Seat - Skoda - Smart - Ssangyong - Subaru - Suzuki - Toyota - Volkswagen – Volvo markaları dışında kalan araç marka ve modelleri.

İkinci El Araç Garanti Sigortası Hangi Parçaları Kapsar?

Motor: Marş motoru dişlisi, volan, yağ pompası, krank mili ve yatakları, zamanlama dişlileri ve zincirler (trigger/zamanlama kayışları hariç), eksantrik mili kasnakları, eksantrik milleri, kam izleyicileri, itici dişlisi, valfler ve kılavuzlar, pistonlar ve halkalar, silindir delikleri, biyel kolları, silindir kafası, silindir kafası contaları, dağıtıcı tahrik ve tüm iç burçlar.

Vites Kutusu: Manüel, otomatik şanzıman ve aşırı hız (overdrive) üniteleri, tork konvertör, yağ soğutucusu ve elektrik regülatörü dahil ancak harici bağlantılar ve elektrik bağlantıları ile yarı otomatik şanzımanların kavrama kitleri ve aktüatörleri bu kapsamın dışındadır.

Tork Konvertörü: Üniversal bağlantılar ve takıldıklarında C/V bağlantıları dahil olmak üzere güç aktarma organları, lastik çizmeler hariç.

Diferansiyel ve Güç Aktarma Organı: Diferansiyel ve yarım miller, harici tahrik milleri, üniversal bağlantılar ve takıldıklarında C/V bağlantıları dahil olmak üzere güç aktarma organları (lastik çizmeler hariç).

Elektrikli Bileşen Grubu:Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, marş motoru, ateşleme kablosuyla ateşleme sisteminin elektronik bileşenleri, elektronik enjeksiyon ünitesinin elektrik kabloları, mekanik distribütör, elektronik motor kontrolü, ateşleme bobinleri, ön ısıtıcı röleleri, kondansatör, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilişkili olarak gösterge ünitesi arızaları, ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna.

Yağ Keçeleri ve Contalar: Ana komponent, yani motor, dişli kutusu veya arka aksın sökülmesini gerektiren yağ keçeleri veya contalar.

Ana Ünite Kasaları: Motor, dişli kutusu/şanzıman, son tahrik mahfazaları, yukarıdaki parçalardan birinin arızalanmasının bir sonucu olarak hasar görmeleri kaydıyla teminat kapsamındadır.

Yağ filtrelerinin, yağlayıcıların, antifriz ve akışkanların değişimi, bu değişimlerin D-Expert Garanti Programı kapsamındaki bir bileşenin arızası sonucu gerekmesi şartıyla kapsama dahildir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. 1- Ekspertiz hizmeti almadan bu garanti ürününü alabilir miyim?

  Müşterilerimizin garanti programına katılabilmeleri için TÜV SÜD D -Expert Full Ekspertiz paketini almaları gerekmektedir.

 2. 2- Ekspertiz raporumda bazı parçalarda sorun olmasına rağmen, garanti programı bu parçalara da teminat verilmekte midir?

  Eğer program kapsamındaki bir parça ile ilgili ekspertiz raporunda bir problem olduğu belirtilmişse, bu durumda bu parça garanti kapsamı dışında kalacaktır.

 3. 3- Aracım 5 yaşında ve 200.000km’de. Aracıma full ekspertiz+garanti ürünü alabilir miyim?

  Araca full ekspertiz yapılabilmesine rağmen, kilometresi 160.000KM üzerinde olduğu için garanti programı kapsamına alınamamaktadır.

 4. 4- Aracımın garanti programı ne zaman başlayacak?

  Aracın garanti programı, Full Ekspertizin yapıldığı andan itibaren başlayacak ve alınan paketin süresi ile doğru orantılı olarak 3 ay, 6 ay veya 12 ay sonra sona erecektir.

 5. 5- Aracıma garanti aldım ama kısa bir süre içinde aracımı satmayı düşünüyorum, garantimi devredebilir miyim?

  Evet, garanti programı aracınızın şasi numarasına bağlı olduğu için, garantinizi satış esnasında devredebilirsiniz. Devir işlemi için SİGORTALADIM SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş. Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. (444 9 832)

 6. 6- İkinci El Araç Garanti Sigortası aracın kullanım ömrü olan parçalarını da kapsamakta mıdır?

  Aracın kullanım ömrü olan parçaları bu garanti programında kapsam dışındadır.

 7. 7- İkinci El Araç Garanti Sigortasında karşılanacak maksimum tazminat tutarı nasıl belirlenir?

  Hasar durumunda ödenecek tazminat tutarı, aracın hasarı gerçekleştiği andaki piyasa bedeli üzerinden belirlenmektedir. Piyasa bedeli, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği tarafından (arıza tarihi itibariyle) piyasa fiyatl arı gözönüne alınarak belirlenen ve yayınlanan araç değerlerini gösteren listede yazılı değer ile sınırlıdır

 

Müşterilerimiz Ne Diyor?

yıldız

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam