Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
İkinci El Aracım Güvende
Sigortası
İkinci El Aracım Güvende Sigortası ile aracınızın ekspertizi,
TÜV SÜD D-Expert kalitesiyle yapılır. Aracınızı, çıkabilecek arızalara
karşı 3, 6 veya 12 aya kadar garanti altına alırsınız.
Şahsıma özel vade hatırlatması, teklif, fırsat, indirim, kampanya, anket ve bilgilendirmelerden İzinli Pazarlama Metni kapsamında haberdar olmak istiyorum.
Broker Yetki Belgesi’ni ve Kullanıcı Sözleşmesi’ni okudum ve onaylıyorum. Sigortaladım.com aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz
İkinci El Aracım Güvende
Sigortası Nedir

Bu sigorta, belirtilen süre içerisinde meydana gelen ve program kapsamına dahil edilen arızalar karşısında, garanti verilen aracı koruma altına almaktır.

Garanti’nin yürürlükte olduğu süre içinde meydana gelen bir arızadan sonra, aracın doğru çalışmasını sağlamak için kapsam bölümünde listenen parçaların, gereken şekilde onarılması veya gerekirse değiştirilmesine ait giderleri karşılamaktır.

DEVAMINI GÖSTER

Temel olarak aracın motor, şanzıman, diferansiyel, tork konventörü ve elektrik sisteminde meydana gelebilecek arızaları teminat altına alan programdan müşterilerimiz, Full Ekspertiz yaptırmak kaydıyla 3 ay / 5.000 km, 6 ay / 10.000 km veya 12 ay / 20.000 km paketlerinden birini seçerek yararlanabilir.

İkinci El Aracım Güvende Sigortasında

Neler Kapsam Dışı?

İkinci El Aracım Güvende Sigortasında Neler Kapsam Dışı?

  • 8 Yaş veya 160.000KM üzerindeki araçlar,
  • 4000 cc üzerindeki araçlar,
  • Beygir gücü 300 HP üzerindeki araçlar,
  • Hibrit araçlar, elektrikli araçlar ve sonradan LPG takılmış araçlar,
  • Üreticinin orijinal üretimi haricinde her türlü modifiyeye sahip araçlar
  • Karavanlar ve profesyonel mesleki bağlamda kullanılan araçlar (taksiler, ambulanslar, okul servisleri, işçi servisleri vb.)
  • Araç kiralama şirketleri tarafından uzun veya kısa süreli olarak kiralama amaçlı kullanılan araçlar,
  • Kullanım şekli ticari olan araçlar,
  • Aşağıdaki markalar dışında kalan araç markaları ve modelleri

Alfa Romeo

Audi

BMW

Chevrolet

Citroen

Dacia

Ds

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Isuzu

Jaguar

Jeep

Kia

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes Benz

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Seat

Skoda

Smart

Ssangyoung

Subaru

Suzuki

Toyota

Volkswagen

Volvo

İkinci El Aracım Güvende Sigortası Paket Seçenekleri

Ekspertiz hizmeti ile birlikte garanti ürünü almak istenmesi durumunda, 3 farklı Garanti ürünü seçeneği sunulmaktadır.

3 ay - 5000 km
6 ay - 10.000 km
12 ay - 20.000 km
Motor Hacmi 3 ay - 5000 km 6 ay - 10.000 km 12 ay - 20.000 km
0 -1600 cc 455 TL 710 TL 1.240TL
1601 cc- 2000 cc 655 TL 1.605 TL 1.755 TL
2001 cc ve üzeri 880 TL 1.460 TL 2.475 TL
İkinci El Aracım Güvende Sigortası Hangi Parçaları Kapsar?

Motor: Marş motoru dişlisi, volan, yağ pompası, krank mili ve yatakları, zamanlama dişlileri ve zincirler (trigger/zamanlama kayışları hariç), eksantrik mili kasnakları, eksantrik milleri, kam izleyicileri, itici dişlisi, valfler ve kılavuzlar, pistonlar ve halkalar, silindir delikleri, biyel kolları, silindir kafası, silindir kafası contaları, dağıtıcı tahrik ve tüm iç burçlar.

Vites Kutusu: Manüel, otomatik şanzıman ve aşırı hız (overdrive) üniteleri, yağ soğutucusu ve elektrik regülatörü, ancak harici bağlantılar ve elektrik bağlantıları ile yarı otomatik şanzımanların kavrama kitleri ve aktüatörleri bu kapsamın dışındadır.

Tork Konventörü: Üniversal bağlantılar ve takıldıklarında C/V bağlantıları dahil olmak üzere güç aktarma organları, lastik çizmeler hariç.

Diferansiyel ve Güç Aktarma Organı: Yarım miller, harici tahrik milleri, lastik çizmeler hariç.

* Yağ filtrelerinin, yağlayıcıların, antifriz ve akışkanların değişimi, bu değişimlerin D-Expert Garanti Programı kapsamındaki bir bileşenin arızası sonucu gerekmesi şartıyla kapsama dahildir.

Elektrikli Bileşen Grubu: Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, marş motoru, ateşleme kablosuyla ateşleme sisteminin elektronik bileşenleri, elektronik enjeksiyon ünitesinin elektrik kabloları, mekanik distribütör, elektronik motor kontrolü, ateşleme bobinleri, ön ısıtıcı röleleri, kondansatör, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilişkili olarak gösterge ünitesi arızaları, ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna.

Yağ Keçeleri ve Contalar: Ana komponent, yani motor, dişli kutusu veya arka aksın sökülmesini gerektiren yağ keçeleri veya contalar.

Ana Ünite Kasaları: Motor, dişli kutusu/şanzıman, son tahrik mahfazaları, yukarıdaki parçalardan birinin arızalanmasının bir sonucu olarak hasar görmeleri kaydıyla teminat kapsamındadır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam