25 Kasım 2019 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Evcil Hayvanınızı Sigorta İle Güvenceye Alın

Evcil hayvanların bakımları ve sağlığı için güvence arayanlar, özel sigorta ile rahat bir nefes alıyor. Evcil hayvanların risk grubunda olduğu hastalıklar ve olası tehlikelere karşı teminat sunan evcil hayvan sigortası, kedi ve köpekleri kapsıyor. Onların sağlığına ve içinde bulundukları risklere karşı güvence oluşturan sigorta, evcil hayvan sahipleri için büyük rahatlık sunuyor. Herhangi bir problem anında maddi yükü paylaşan sigorta poliçesi, zor günlerin kurtarıcısı oluyor.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir? 

Evcil hayvan bakımı içinde sık rastlanan problemlere karşı tedavi masraflarını içeren teminat, kapsamlı bir güvence sağlıyor. Acil durumlarda devreye giren ve evcil hayvan sahiplerini maddi imkanlarla rahatlatan sigorta, tedavinin en iyi şartlarda gerçekleştirilmesi için imkan sunuyor. Diğer sigortalar gibi prim ödemesiyle sürdürülen teminat, günümüzde pek çok farklı sigorta şirketi tarafından sigortalanabiliyor. Profesyonel sigorta şirketlerinin teklifleri üzerinden seçiminizi yapabileceğiniz evcil hayvan sigortalarının içeriklerini ek teminatlarla genişletebilir, ihtiyaçlarınıza sigorta çözümleri yaratabilirsiniz. 

Neden Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmalısınız? 

Günlük yaşam alanları ve kentler, insanların yaşam konforu düşünülerek tasarlanıyor. Elbette doğa ile insanın mücadelesinden en çok zarar gören ve görme riski altında bulunan da diğer canlılar oluyor. İnsanların ulaşımını kolaylaştırmak için üretilen son teknoloji araçlar, asfalt yollar evcil hayvanlar için tehlike oluşturabiliyor. Trafik kazası, elektrik çarpması hatta çalınma gibi tehditlerle karşı karşıya olan evcil hayvanlar maalesef zehirlenme, enfeksiyon, düşme, yanma, ezilme gibi farklı risklere karşı korumasız kalıyor. Evcil hayvan sigortası, istenmeyen sorunlarla baş etmeniz için acil durumlarda, beklenmeyen kazalarda maddi teminat olanağı doğuruyor. 

Dünyada Hayvanseverlerin Tercihi 

Hayvanları Koruma Kanunu, insanlar tarafından işlenen suçlarda caydırıcılık vadetse de kazalar, evcil hayvanların karşılaştığı tehlikelerin başında geliyor. Dünya genelinde yaygın olarak uygulanan evcil hayvan sigortası, Türkiye'de de hayvan sahiplerinin tercihi oluyor. Sigorta kapsamında hayvanlara acısız, küçük bir işlemle görünmez mikro çipler takılıyor. Anlaşmalı profesyonel kliniklerde gerçekleştirilen operasyon sonrası çipler aktive edilerek sigorta kartları hazırlanıyor ve ihtiyaç anında tedavi işlemleri karşılanıyor. Öngörülemeyen kötü sürprizler sonrası oluşabilecek acil mali yükümlülüklerin daha kolay üstesinden gelinmesine yardımcı olan sigortalar, pek çok riski ekonomik olarak teminat altına alıyor. Dünyanın pek çok ülkesinde bilinçlendirme kampanyalarına konu olan evcil hayvan sigortasını tercih ederek, minik dostlarınızın daha güvende olduğunu hissedebilirsiniz. 

Evcil hayvan sigortası fiyatları, sigorta şirketlerine, sigortanın kapsamına, poliçenin süresine ve anlaşmalı kurumlara göre değişiklik gösteriyor. Her evcil hayvan sahibinin yaptırması önerilen sigortalar hakkında profesyonel sigorta uzmanlarından bilgi alabilirsiniz. Sigortaladım.com üzerinden alanında uzman danışmanlardan görüş alabilir, birbirinden farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini görebilir, inceleyebilir, seçiminizi kolaylıkla yaparak poliçenizi oluşturabilirsiniz. Gerekli durumlarda ek teminatlarla poliçelerinizin kapsamını genişletebilirsiniz. Siz de küçük dostlarınızın risk grubunda yer aldığı tüm kazalar için önleminizi şimdiden alın, evcil hayvan sigortası ile rahat edin.

İLGİLİ BLOG YAZILARI