Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz

Aracıma Garanti Sigortasını Neden Almalıyım?

D-Expert Güvencesi ile ücretsiz ekspertiz
D-Expert Güvencesi ile
ücretsiz ekspertiz
Yetkili serviste onarım imkanı
Yetkili serviste
onarım imkanı
Poliçe döneminde, arıza, adet limiti yok
Poliçe döneminde,
arıza, adet limiti yok
Çekici hizmeti ve ikame araç imkanı
Çekici hizmeti ve
ikame araç imkanı
Aracını satarken devir imkanı
Aracını satarken
devir imkanı
Araç değerini artırma
Araç değerini
artırma
Sigortaladim
Poliçeyi kimler
satın alabilir?
  • Garantisi biten tüm araçlar sahibi müşteriler satın alabilir.
  • Aracın 8 yaşından büyük olmaması gerekir.
  • Aracın kilometresinin 160.000’i aşmamış olması gerekmektedir.
  • Garanti süresine denk gelen tüm periyodik bakımlarının Yetkili Servis’te yapılmış olması gerekmektedir.
Poliçeyi kimler satın alabilir?
kampanya

Aracıma Garanti Sigortası Neleri Kapsar?

Motor
motor
kapsar
Silindir bloğu, krank mili yuvası, silindir başlığı, başlık contası, rotary motor yuvası, yağ dolaşımı ile ilgili tüm dahili parçalar, trigger zincir ve gergi elemanları, yağ soğutucuları, karter, yağ basınç valfleri, yağ filtre yuvası, volan ve dişli yuvaları.
Elektrik
elektrik
kapsar
Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, ateşleme kabloları ile birlikte ateşleme sisteminin elektronik aksamı, elektronik enjeksiyon sisteminin elektrik kabloları, elektronik motor kontrol sistemleri, ateşleme sargıları, ön ısıtma röleleri, yoğuşturucu, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilşkili olarak gösterge ünitesi arızaları, merkezi kontrol üniteleri (örneğin ECU, BCM, BSI), ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna, sigorta bloğu, sinyal kolları.
Düz / Otomatik Şanzıman
düz otomatik şanzıman
kapsar
Düz ve otomatik şanzımanlar ve overdrive üniteleri, yağ soğutucu ve tam otomatik şanzımanlarda ECU (dış bağlantılar ve elektrik bağlantıları hariç), (Mekatronik, Easytronik, Powershift, DSG, EDC vb. yarı otomatik şanzımanlarda kavrama kitleri, aktüatör ve vites seçici motorları bu kapsamın dışındadır).
Komfor Elektrik
konfor elektrik
kapsar
Elektrik kumandalı camlar: kumandaları, elektrik motorları, kontrol üniteleri; ön cam ısıtma elemanları, arka cam ısıtma elemanları (kırılma sonucu oluşan hasar hariç); elektrikli sunroof: kumandalar, elektrik motoru, kontrol ünitesi; merkezi kilitleme: kumandalar, elektrik motorları, kontrol ünitesi, manyetik sargılar ve kilitler, Elektrikli anten, direksiyon üzerindeki kumandalar.
Aks ve Güç Dağıtım Grubu
aks ve güç dağıtım grubu
kapsar
Önden çekiş, arkadan itiş ve 4x4 için tüm aktarım yuvaları ve dahili parçalar (körükler hariçtir).
Soğutma Sistemi
soğutma sistemi
kapsar
Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, ateşleme kabloları ile birlikte ateşleme sisteminin elektronik aksamı, elektronik enjeksiyon sisteminin elektrik kabloları, elektronik motor kontrol sistemleri, ateşleme sargıları, ön ısıtma röleleri, yoğuşturucu, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilşkili olarak gösterge ünitesi arızaları, merkezi kontrol üniteleri (örneğin ECU, BCM, BSI), ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna, sigorta bloğu, sinyal kolları.
Aktarma Grubu
aktarma grubu
kapsar
Universal bağlantılar, son dişli, aktarma şaftları, patinaj önleme sistemleri (örneğin ASR, ASC, EDS 4Matic): devir sayaçları, elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler, toplayıcı ve pompalar.
A/C Sistemi
a/c sistemi
kapsar
Kompresör, evaporatör ve fan ile birlikte yoğuşturucu.
Direksiyon
direksiyon
kapsar
Mekanik ve hidrolik direksiyona ait tüm dahili parçalar, hidrolik pompa ve tüm dahili parçalar, elektrik destekli direksiyon motor ve elektronik aksamları.
Egzoz Grubu
egzoz grubu
kapsar
Lambda sensörü, Lambda sensörünün değiştirilmesiyle bağlantılı olarak Y borusu ve bağlantı elemanları.
Fren Aksamı
fren aksamı
kapsar
Ana silindir, servolar, hidro-pnömatik elemanlar (toplayıcı ve basınç regülatörleri), vakum pompaları, kampana fren silindirleri, fren güç regülatörü, fren güç sınırlayıcısı, ABS sisteminden: elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler ve devir sayaçları.
Güvenlik Sistemleri
güvenlik sistemleri
kapsar
Ön airbag ve emniyet kemerleri kontrol sistemi (emniyet kemerleri hariç). (Kaza ve üreticinin tavsiye ettiği kontrol durumları hariç)
Yakıt Sistemi
yakıt sistemi
kapsar
Ana silindir, servolar, hidro-pnömatik elemanlar (toplayıcı ve basınç regülatörleri), vakum pompaları, kampana fren silindirleri, fren güç regülatörü, fren güç sınırlayıcısı, ABS sisteminden: elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler ve devir sayaçları.
araç hareket ediyorsa araç hareket ediyorsa araç hareket etmiyorsa araç hareket etmiyorsa araç hareket ediyorsa araç hareket ediyorsa
kampanya

Aracıma Garanti Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Arıza talebi adedinde bir sınır yoktur; fakat arıza talep bedeli veya toplamda ulaşılmış olan arıza talep bedeli Araç bedelinin tutarına ulaştığında bu kapsam otomatik olarak devre dışı kalır.

Yetkisiz kişilerce araca müdahale edilmesine kesinlikle izin verilmemelidir. Arıza durumunda Garanti kapsamındaki aracı, aracınızı satın aldığını bayinize veya aracınızın markasının Yetkili Servisine götürülmesi gerekmektedir.

Bu aşamada Yetkili Servis’inize aracı kontrol etmek, herhangi bir hata var ise bulmak / tespit etmek ve gerekli olması halinde sökmek için yetki verilmelidir.

Arıza nedeninin Garanti kapsamındaki parçalar ile ilgili olmaması durumunda aracın sökme/takma ve tamir masrafları araç sahibi tarafından karşılanır.

Garanti kapsamında ise ve tamir bedeli aracınızın piyasa rayiç bedelini aşıyor ise aşan kısmı araç sahibi ödemektedir.  Buna göre Yetkili Servis’ten yapmasını istediğiniz ilave ve Garanti kapsamında olmayan herhangi bir işin masrafları da kişiye ait olacaktır.

Tamirin tespiti ve onarımından sonra Yetkili servis İkinci El Garanti Ofisi ile temas kuracak (hafta içi günlerde 08:30 – 17:00 arası) ve gerekli işlem için onay isteyecektir.

Arızanın giderilmesini takiben onay verilen tutar için Yetkili Servis, ruhsat sahibi adına bir fatura düzenleyecektir.

Düzenlenen bu fatura ile işleminizin garanti kapsamında yapıldığını gösteren İbraname’yi ruhsat sahibinin imzalaması istenecektir. Garanti ofisi tarafından yetkili servise iletilen onay e-mailinde talep edilecek olan gerekli belgeler onarımı yapan yetkili servis tarafınca Garanti Ofisi’ ne iletilecektir.

 

 

Aracıma Garanti Sigortası, aracı takip eden bir programdır. Aracınızı garantili poliçesi ile satmak aracınızın değerini kesinlikle arttıracaktır.  Poliçenin devrini sağlamak için yapacağınız tek şey 0212 257 39 82 numaralı telefon hattını aramak, aracınızı noter kanalı ile sattığınız kişiye ait bilgileri vermek ve ekli Garanti Transfer Başvurusu Formu ile noter satış senedini sunmaktır.

Sürücü kayıp ya da hasarı en aza indirgeyecek tüm gerekli önlemleri almalıdır ve arıza görüldüğü anda, aracı tüm alınabilecek güvenlik önlemlerine uygun bir şekilde durdurarak hasarı en aza indirgemelidir.

Arızanın gerçekleşmesi durumunda, en yakın yetkili servise yılda 2 kez ve olay başı 2.000 TL limit ile çekilecektir. Arıza veya çekici hizmeti sonucunda araç km'si teminat kapsamındaki km sınırlarını geçiyorsa arıza talebi geçersiz sayılacak ve çekici hizmet bedeli araç sahibi tarafından ödenecektir.

Mekanik ve elektrik arızası; bir parçanın normal aşınma, normal yıpranma, normal eskime ya da hatalı kullanma veya ihmal dışındaki bir nedenden dolayı fonksiyonunu yerine getirmemesine neden olacak şekilde hizmet dışı kalmasını ifade etmektedir. Ses, kilometre ve yaşa bağlı performans azalmaları vb. şikâyetler bu garanti kapsamında ele alınamayacaktır.  Garanti, poliçe üzerinde bilgileri yazılı olan aracın mekanik veya elektrik arızalarının giderilmesini ve bu arızaların giderilmesi ile ilgili parça ve işçilik ücretlerini kapsar.

Hayır, Poliçe tanziminden sonra aracını D-Expert’de götürüp ücretsiz olarak ekspertiz yaptırman gerekir. Eğer aracında bir arıza var ise ve ekspertiz raporun yok ise herhangi bir ödeme alamazsın.

Ekspertiz’in yapılmamış ya da daha önce paylaşılmamış ya da eksik ve / veya hatalı olması durumunda ise poliçede bilgileri bulunan aracın Garanti Ofisine arıza onarım bildiriminde bulunması ve arızanın poliçe kapsamı dâhilde değerlendirilmesi durumunda onayı alınmış olan onarım bedelinin (tüm masraflar dahil) 5.000TL ile sınırlı olma şartı ile en fazla %10 ‘u karşılanacaktır.

 

Poliçeyi satın alındıktan sonra, 1 ay içerisinde D-expert'te ekspertiz yaptırmak zorunludur. İlgili 1 ay içerisinde arıza kapsamına giren bir hasar oluşması durumunda, 5.000TL ile sınırlı olma şartı ile en fazla %10 ‘u karşılanacaktır.

Evet, Önceki bakımların özel serviste yapıldıysa da bu poliçeyi satın alabilirsin. Bu konuda dikkat etmen gereken poliçe süresine denk gelen üreticinin belirlemiş olduğu periyodik  bakımların zamanında ve eksiksiz olarak yetkili servislerde yapılmasıdır.

Poliçesinizi satın aldıktan sonra yaptıracağınız tüm bakımların marka yetkili servislerinde yaptırılması gerekmektedir. 

Kapsam dâhilindeki araçların servis ve tamir işlemleri Yetkili Servisler ’de yaptırılmalıdır. Servisler ilgili markanın geçerli Servis Programına paralel takip edilmelidir. Periyodik bakımda, belirtilen programa göre en fazla ± 1 ay veya ± 750 Km gecikme olduğunda program geçersiz kılınır.

Poliçe sadece aracın pert olması durumunda iptal edilebilmektedir.

Hayır, İkinci el garanti sigortası araca özeldir, farklı bir araca devredilemez.

İlgili arızanın, tespit edilmesini takiben, 5 gün içinde Garanti Ofisi’ne ihbarı zorunludur. Bu süreyi aşan ihbar ve tazminat talepleri değerlendirilmeyecektir. Garanti ofisinden onay alınmaksızın onarımı yapılan bir arıza ile ilgili olarak arızanın şekli ve içeriği ne olursa olsun hiç bir şekilde bu garanti kapsamında işlem yapılmayacak ve ödeme onaylanmayacaktır.

İlk tescil tarihi itibarı ile 8 yaş ve 160.000 km’yi geçmemiş aşağıda belirtilen marka ve özellikteki araçlarda; Alfa Romeo - Audi - BMW - Chevrolet - Citroen - Dacia - DS - Fiat - Ford - Honda - Hyundai - Infiniti - Isuzu - Jaguar - Jeep - Kia - Land Rover - Lexus - Mazda - Mercedes Benz - Mini - Mitsubishi - Nissan - Opel - Peugeot - Porsche - Renault - Seat - Skoda - Smart - Ssangyong - Subaru - Suzuki - Toyota - Volkswagen - Volvo marka araçlar ve 4000 cc motor hacminden küçük 300 Hp’nin altında olan araçlar kapsam dâhilindedir.

Kapsam dahilindeki araçların servis bakım ve tamir işlemleri anlaşmalı Yetkili Servisler’de yaptırılmalıdır. Servisler ilgili markanın geçerli Servis Programına paralel takip edilmelidir. Periyodik bakımda, belirtilen programa göre en fazla ± 1 ay veya ± 750 Km gecikme olduğunda program otomatik olarak sonlanacaktır.

Onarım talebi aşamasında, bakım ve kontrollerin yapıldığına dair ilgili evrakların ibrazı Garanti Ofisi tarafından talep edilebilecektir. Yetkili Servis veya araç sahibi tarafından bakıma dair evrakların ibraz edilememesi durumunda bakım yükümlüğü yerine getirilmemiş sayılır.

 

Bireysel kartlara vade farklı olmadan 9 taksitli veya tek çekim olarak online satın alabilirsiniz.

•      Korozyon (Kaporta),

•      Boya ve/veya paslanma,

•      Yanlış yakıt, yağ, sıvı kullanımı, LPG vb gibi harici sistem kaynaklı arızalar,

•      LPG Sistemi ve bağlı bulunduğu / etkilediği tüm aksamlar ve bu aksamların arızalarının sebep olduğu tüm arızalar kapsam dışındadır.

•      Servis eksikliği,

•      Aşırı ısınma veya donma,

•      Sel, darbe, yangın, kaza, terör hasarları,

•      Kötüye kullanma ve ihmal,

•      Bu garantinin başlangıcından önce de var olan problemler,

•      Ekspertiz raporunda tespit edilmiş ya da tespit edilmemiş dahi olsa aracın servis geçmişin de kaydı bulunan arızalar,

•      Antifriz, yağ ve diğer sıvıların eksikliğinden kaynaklanan arızalar,

•      Kötü kullanım veya Aracıma Garanti Sigortası kapsamında olmayan parçalar ve bu parçaların yol açtığı arızalar,

•      Üretici standartlarına göre uygun olmayan veya Yetkili Servisler ’de takılmayan parçalar,

•      Hatalı tamir,

Kilometre göstergesine müdahale edilmiş olması veya çalışmıyor olması durumları,

•      Garanti teminatına giren bir sebepten kaynaklansın veya kaynaklanmasın sigortalının aracı ile 3. Şahıslara verebileceği maddi ve bedeni zararlar.

•      Her türlü sonuç hasarı

•      Bir başka garanti veya sigorta kapsamında değerlendirilebilecek veya değerlendirilmiş kayıp ve arıza ve hasarlar

•      Değer kaybı, kazanç kaybı, ölüm ve sakatlı durumları

•      Kırılmalar, çatlamalar, soyulma, kabarma gibi yüzey bozulmaları,

•      Zamanla oluşabilecek karbon birikintilerinin temizlenmesi ve bu temizlik sonucu oluşabilecek arızalar

•      Doğrudan veya dolaylı olarak zarar verme amacıyla, Aracın yazılım programına eklenebilecek zararlı kod, virüs ya da işlem ya da herhangi bir elektronik sistem kullanımından veya işletilmesinden, sebeplenen ya da katkıda bulunulan ya da kaynaklanan herhangi bir kayıp, hasar, sorumluluk ya da harcama bu kapsamın dışındadır.

•      Savaş riski, sonik patlaması, nükleer radyasyon, sel veya doğal afetlerden kaynaklanan hasarlarla ilgili tazminat talepleri  Garanti teminatının dışındadır.

•      Hasarı tazmin edilen araç sahibi hasarlı parçalar üzerinde hiçbir hak ve talepte bulunamaz.

•      Üretici tarafından yapılan geri çağırmalara veya kalıtsal bir tasarım hatasından kaynaklanan arızalara konu parçalar bu garanti kapsamında değildir.

•      Bu program, eğer araç bir araç servisi veya araç satışı ile ilgili bir şirket adına tescilli ise geçerli değildir.

•      Kasko, trafik sigortası veya benzeri herhangi bir sigorta kapsamında işlem yapılmış ise bu işlem ile ilgili ne garanti sahibinde ne de bir başka ilgili olabilecek tarafa hiç bir ödeme yapılmayacaktır.

Taksiler, servis araçları, kiralık araçlar, polis araçları, itfaiye araçları vb. gibi kamu dairelerince kullanılan araçlar, eğitim amaçlı kullanılan araçlar, LPG kullanan araçlar, 3.5 tonun üzerindeki araçlar, herhangi bir yarış, ralli vb amaçla kullanılamış veya kullanılan araçlar, performans modifikasyonu yapılmış araçlar, maden sahalarında kullanılan araçlar Garanti’nin kapsamı dışındadır

İkinci El Garanti poliçesini satın aldıktan sonra 12 ay / 1 yıl süreli poliçe geçerli olacaktır. 12 aylık süre içerisinde 20.000 km tamamlanır ise 12 ayın dolması beklenmeden poliçe sona erer.

 

Arızanın 5 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde tamirde geçen 5 iş gününde azami 1 hafta süre 7 gün süre için sigorta şirketi tarafından ikame araç hizmeti verilecektir.

Poliçeler 12 ay süre ile yapılır. Yenilemesi bulunmamaktadır. Araç şartları uygunsa tekrar poliçe satın alabilirsin.

Aracıma Garanti sigortası, yukarıda ismen belirtilen kapsam dahilinde yer alan aksam ve parçaların dışında olan tüm aksam ve parçalarla beraber kapsamında belirtilen aksam ve parçaların dışında olan tüm aksam ve parçalar kapsam dışındadır. Her durumda normal aşınma, normal yıpranma, normal eskime ya da hatalı kullanma veya ihmal sonucu olarak arızalanan parçaları kapsamaz. Fonksiyon kaybı olmaksızın oluşabilecek ses vb. şikayetleri ve yaşa / kilometreye bağlı oluşabilecek doğal performans azalmaları da bu program kapsamında değerlendirilmeyecektir. Aynı zamanda, Marş motorunda kömür, Isıtma ve soğutma fan motorlarındaki ızgaralar ve her türlü çarpma – sürtme teminat dışındadır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;