ERGO Sigorta

ERGO Sigorta

Reasürans şirketi Munich Re çatısı altında faaliyet gösteren Ergo Sigorta, Avrupa'nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olarak önem kazanıyor. 30'u aşkın ülkede çalışma yapan şirket, Özellikle Almanya pazarının tüm branşlarında lider konumda bulunuyor, 46 bin çalışanı sayesinde sektörde günbegün emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. "Sigortalamak Anlamaktır" sloganı ile hareket ederek her daim müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik bir yapı kurmaya özen gösteriyor. Ürün gruplarını bireysel ve kurumsal olmak üzere 2 farklı alanda gerçekleştiriyor. Kurumsal tarafta tarım, mühendislik, nakliyat ve iş yeri türündeki sigorta paketleri sunuluyor. Bireysel grupta da araç, sağlık ve konut alanlarındaki hizmetler uygulanıyor.

Araca bağlı olan hasar durumları için trafik sigortası ve kasko seçenekleri ön plana çıkıyor. Her araç sahibi için zorunlu olan trafik sigortası, kaza esnasında 3. şahıslara ve diğer araçlara verebileceğiniz zararları güvence altına alıyor. Kazaya bağlı olarak ortaya çıkan hukuki sorumluluğunuz, sigortacı tarafından belirlenen limitler dahilinde karşılanıyor. Ölüm, sürekli sakatlık, sağlık giderleri ve maddi zararlar, poliçe kapsamına giren teminatları oluşturuyor. Sigorta hizmeti, Türkiye'nin her noktasında geçerliliğini koruyor. Ancak yurt dışında da geçerli olmasını istediğinizde Yeşil Kart uygulamasına başvurmanız gerekiyor. Yeşil Kart, anlaşmaya tabi olan ülkelerde yeniden trafik sigortası yaptırma gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Böylelikle yurt dışında aracınızla rahat bir şekilde yolculuk yapabiliyorsunuz.

Kasko sigorta, kaza esnasında trafik sigortasının aksine kendi aracınıza güvence sağlıyor. Öncelikle kendinizi ve aracınızı koruyan sigorta ile çarpma, çalınma, sel baskını ve yangın gibi farklı risk durumlarına karşı teminat yapılıyor. Üstelik ikame araç, sürücü hizmeti, tıbbi nakil, çekici kurtarma gibi ek hizmet imkanlarından da yararlanabiliyorsunuz. Özel sağlık sigortası ise olası kaza ve hastalık durumlarına karşı hazırlıklı olmanızı amaçlıyor. Ayakta-yatarak tedavi, check-up, acil yardım, seçimlik doğum, PSA kontrolü gibi sağlık hizmetleri, sunulan teminatlar arasında yer alıyor. Hastane masraflarını düşünmeden tedavi olabilmek ve geleceğe daha güvenli bakabilmek için siz de sağlık sigortası avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Ergo Sigorta kasko fiyatları, trafik sigortası fiyatları ve özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için Sigortaladım.com üzerinden teklifte bulunabilir veya 444 9 832 numaralı müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.