20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Seyahat Sağlık Sigortasında En Uygun Teklifleri Keşfedin

Yurtiçi ya da yurt dışı fark etmeksizin, tüm yolculuklarınızda sizi güvence altına almayı amaçlayan seyahat sağlık sigortası, ana teminatlarının yanında poliçenize ekletebileceğiniz geniş kapsamlı teminatlarıyla tatilinizin en güzel şekilde geçmesini amaçlar. Sigorta şirketinizin sunacağı tekliflerle siz de hemen seyahat sağlık sigorta poliçesi edinebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En güzel aktivitelerden biri olan yurt dışı seyahatleri, her ne kadar keyif verici olsa da beraberinde birçok zorluğu getirmektedir. Özellikle sağlık problemleri gibi durumlarda kişi, gerekli olan tedaviyi yurt dışında alamayabilir, alsa da bütçesini zorlayabilir. Bu nedenle çok sayıda ülke, seyahat sağlık sigortasını zorunlu kılarak kişilerin güvence altına alınmasını sağlamıştır. Hem iyi bir sağlık hizmeti almak, hem de masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanması seyahat eden kişi için oldukça rahatlatıcıdır. Sağlık ve birçok hizmetin en iyi şekilde karşılanması için seyahat sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar;

  • Seyahat sağlık sigortası kapsamı içerisinde teminatlar için 2 adet seçeneğiniz mevcuttur. Bu seçeneklerden birincisinde, toplamda 100 günlük teminat hakkınız vardır fakat seyahat başına 60 gün sınırı mevcuttur. İkinci seçeneği seçerseniz toplam süre limiti bulunmaz fakat seyahat başına 90 gün limitiniz vardır. İki seçenekte de geçerli olan durum şudur, sürelerin sonunda yurda giriş yapmanız gerekir, aksi takdirde seyahat sigortanız geçerliliğini yitirebilir. Uzun bir seyahate çıkmayı düşünen bireylerin bu kısımlara dikkat etmesi tavsiye edilir.
  • Bazı ülkelerin konsoloslukları el yazısı seyahat sigortası poliçelerini kabul etmeyebilir. Bu sebeple gitmeyi planladığınız ülkenin konsolosluğunun hangi tür belgeleri talep ettiğini iyice araştırmak faydalı olacaktır.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, yurt dışındayken sağlık sigortanızdan faydalanmanız gereken durumlarda sigorta şirketinize haber vermeniz gerektiğidir. Belirli bir süre haber verilmeden alınan sağlık hizmetlerinde sigorta şirketiniz masraflarınızı karşılamayacaktır.
  • Sigorta şirketlerinin sunduğu muafiyetli ve muafiyetsiz seyahat sigortası kavramı karşınıza çıkabilir. Muafiyetli sigortanın prim ücreti daha az olsa da sigorta şirketiniz belli başlı zararları ödemeyebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için sigorta şirketinizin sunduğu seçenekleri dikkatle değerlendirmek ve sizin için en uygun seyahat sağlık sigortası poliçesini edinmeniz tavsiye edilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Seyahat sağlık sigortası neleri kapsar sorusunun cevabı, seyahat planı yapan her bireyin merak ettiği cevaplardan bir tanesidir. Seyahatiniz boyunca geçerli olacak bu sigorta, genel olarak maddi zararların karşılanması, ölüm, sürekli sakatlık ya da kısmi sakatlık, çeşitli sağlık giderlerinin oluşturduğu maliyeti sizin yerinize ödemeyi amaçlar. Ana teminatlar her sigorta şirketi için aynı olsa da, bir de ek teminat seçenekleri mevcuttur. Bu ek teminatlar kaybolan bagajın bulunması halinde sigortalı kişiye ulaştırma giderleri, seyahatin gecikmesi ve iptali gibi seçeneklerdir. Bu şekilde dilediğiniz ek teminatı sigorta poliçenize ekleterek geniş kapsamlı bir hizmet alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır, Nasıl Yapılır?

Yurtiçi ve yurt dışı seyahatleri sırasında keyfinizin sağlık sorunlarıyla bölünmemesi ve bütçenizi zorlamaması için güvenle yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası ile bulunduğunuz ülkenin tadını çıkarabilirsiniz. Hemen sağlık sigortası yaptırmak istiyor fakat seyahat sağlık sigortası nasıl yapılır sorusunu aklınızdan çıkaramıyorsanız çözümü oldukça basittir. İlk adım olarak, gitmek istediğiniz ülkeyi, kalma süresinizi ve o ülkedeki ihtiyaçlarınızı belirlemekle başlayabilirsiniz. Daha sonra bu ihtiyaçlarınıza ve rotanıza en uygun poliçeler sunabilecek sigorta şirketleriyle iletişime geçebilir, dilediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz seyahat sağlık sigortası online olarak form doldurabilir, dilerseniz de sigorta şirketine giderek poliçenizi hazırlatabilirsiniz. Böylece seyahat sağlık sigortası nereden alınır sorusunun cevabı da özetlenmiş olur.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Seyahatinizin en güzel günlerini güvence altına alan seyahat sağlık sigortası ile hem kendinizi güvende hissedecek, hem de bütçenizi zorlamadan sağlık hizmetlerine erişebileceksiniz. Seyahat sağlık sigortası fiyat skalası gittiğiniz ülkeye, seyahat süresine, seçmiş olduğunuz poliçe ve ek teminatlara göre çeşitlilik gösterebilir. Detaylı bilgi için sigorta şirketinizle iletişim halinde olmanız tavsiye edilir. Sigortaladım.com, geniş teminat seçeneklerini bütçe dostu fiyatlarıyla birleştirerek müşterilerine eşsiz bir deneyim yaşatmayı amaçlar. Sigortaladım.com’un alanında uzman sigorta yetkilileri ile birlikte poliçenizi düzenleyebilir, ihtiyacınız dahilinde teminat ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Siz de hemen sigortaladım.com üzerinden form doldurun, seyahatinizi güvence altına alarak tatilinizin keyfini çıkarın.

İLGİLİ BLOG YAZILARI