MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Sel Baskınlarına Karşı Sigortasız Kalmayın
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Sel Baskınlarına Karşı Sigortasız Kalmayın

Sel baskını ve su taşkını gibi doğal afetler karşısında tüm yapıların koruma altına alınması için sigorta paketleri geliştirilmiştir. Sel ve su baskınları karşısında zarar gören yapıların maddi hasarları, hazırlanan sigorta paketleri sayesinde finanse edilmektedir. Özellikle yapıların tüm afetlere karşı sigortalı olması için DASK yaptırma talebinde bulunan kişiler, sigortaladim.com adresini kullanarak güvenli ve avantajlı DASK paketlerine sahip olmaktadır.

Sel sigortası ve daha birçok kategoride geliştirilen özel sigorta poliçelerinden faydalanmak için dikkat edilmesi gereken ipuçları sayesinde DASK sigortaları daha avantajlı hale getirilecektir.

DASK ile Önlem Alın

DASK sigortası yaptırma imkânı sayesinde tüm konut ve yapılar doğal afetlere karşı koruma altına alınmaktadır. DASK sigortasının avantajları ele alındığında yapıların karşılaşacağı her türlü doğal afet ve deprem sonrası ortaya çıkan maddi kayıplar, sigorta şirketleri aracılığıyla karşılanmaktadır. Konut ve yapı sahiplerinin maddi yükten kurtulmasına olanak tanıyan sigorta, yıllar içerisinde teşvik edilerek daha fazla kişinin DASK poliçesi yaptırması sağlanmıştır.

 

Dönem / Yıl DASK Poliçe Sayısı DASK Poliçesi Artış Yüzdesi DASK Prim Yüzdesi
  8.846 %6,80 %15,40
2019 9.490 %7,30 %12,40
2020 9.992 %5,30 %23,20

Kaynak: Doğal Afet Sigortaları Kurumu resmi internet sitesi www.dask.gov.tr

DASK Sigortası için Formu Doldurun

Online olarak gerçekleştirilebilen sigorta işlemleri, sigorta şirketlerinin tamamı tarafından güncel şekilde hayata geçirilmektedir. DASK yaptırmak için sigorta şirketlerine başvuru yapan kişiler, tapu ya da kira kontratı aracılığıyla istedikleri süre aralığında sigorta poliçesi oluşturabilirler. Sigorta poliçesinin online şekilde gerçekleştirilmesi için güvenilir ve kaliteli internet siteleri tercih edilmelidir. DASK sigortası başvurusu yapılmadan önce hangi kurum ya da kuruluş üzerinden işlemlerin gerçekleştirilebileceği sorgulanmalıdır.

DASK sigorta işlemleri için tercih edilen şirket ya da kanal üzerinden poliçenin gerçekleştirilmesi için başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. DASK sigortası için belirlenen poliçelerin incelenmesinin ardından doldurulan form ile işlem tamamlanmaktadır. Sigorta başvurusu için belirlenen şartlara uyum sağlayan ve poliçe içeriğini uyumlu bulan kişiler, başvuru işlemlerinin ardından sigortalı olarak değerlendirilecektir. Kişilerin DASK poliçesi yaptırma talepleri dikkate alınarak, sigorta şirketleri tarafından gerekli işlemler tamamlanacak ve yapılar adına DASK kaydı oluşturulacaktır.

İstenilen Bilgileri Forma Eksiksiz Olarak Girin

DASK başvuru işlemleri için sigorta şirketleri tarafından belirtilen başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. DASK sigorta başvurusu için belirlenen formlarda, sigortalının kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, sigortalanacak yapının kullanım bilgileri, tapu bilgileri ve adres bilgileri gibi birçok detaya yer verilmektedir. Sigorta işlemlerinde herhangi bir sorun çıkmaması adına işlemlerde kullanılan bilgilerin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Sel sigortası ve farklı kategorilerde kullanıma sunulan DASK paketlerinin başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra yapılar afetlere karşı maddi koruma altına alınacaktır.

Güvenli sigorta hizmeti sağlayan web sitemiz tarafından sunulan DASK paketleri belirlendikten sonra uygun bulunan paket için başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. DASK başvuru formu doldurulduktan ve tüm bilgiler iletildikten sonra müşteri temsilcisi tarafından en kısa sürede geri dönüşler gerçekleştirilecektir. DASK başvuruları için belirlenen sürecin sonunda tüm başvuru işlemleri tamamlanmakta ve kişiler adına dask sigorta kayıtları açılmaktadır. DASK sigortası yaptırmak zorunlu mu türündeki soruların tamamına web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Sigorta Tekliflerini Detaylı İnceleyin ve Karşılaştırın

DASK başvuru işlemlerinin ardından web sitemizle etkileşim halinde olan sigorta şirketleri tarafından özel DASK paketleri hazırlanacaktır. DASK paketlerinin sigorta şirketleri tarafından teklife dönüştürülmesinin ardından müşterilerle anında iletişime geçilir ve en ideal DASK teklifinin bulunması sağlanır. DASK paketlerinin birçok içerikle üretilmesi ve çeşitli kategorilerde kullanım imkânı sağlaması, DASK seli karşılar mı türündeki soru işaretlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Sigorta teklifleri incelendikten ve karşılaştırıldıktan sonra en ideal paket belirlenerek satın alma aşamasına geçilmelidir.

DASK paketleri için belirlenen sigorta teklifleri, birbirinden farklı niteliklere ve ayrıcalıklara sahip olacaktır. Sigorta paketlerinin içerikleri, DASK yaptırılmak istenen yapıların genel durumuna göre değişiklik gösterecektir. Firmalar tarafından özel olarak hazırlanan DASK teklif paketlerinden faydalanılarak, konutlar için ideal olan paket belirlenecektir. DASK sigortası ne işe yarar türündeki sorulara cevap olarak, tüm yapıların deprem ve doğal afetlerden korunmasını sağladığı belirtilebilir.

Gerekli Evraklarınızı Hazırlayın

Başvuru süreci içerisinde uygun bulunan dask poliçe modelinin belirlenmesinin ardından, sigorta başvuruları için evrak hazırlama sürecine geçilmesi gerekir. Başvuru sürecinde talep edilen yapı bilgileri ve sigortalıya ait kimlik bilgilerinin belgelenmesi ile birlikte DASK başvuru işlemleri sonlandırılacaktır. Yapıların deprem, sel, taşkın, yangın, tsunami ve heyelan gibi birçok doğal afetten korunması, DASK avantajları olarak nitelendirilmektedir. DASK sigortasının tüm konut, dükkan, ofis ve çeşitli yapılar için uygulanabilir olması, oluşabilecek doğal afetlerde görülen maddi kayıpların ortadan kalkmasını desteklemektedir.

DASK poliçesi için sunulan teklif modelleri incelenerek en uyumlu ve ideal sigorta türünün belirlenmesi gerekmektedir. DASK poliçesi için kullanıma sunulan sigorta türleri arasında seçim yapılırken, sigorta içeriğinin konutlara ve mevcut konumdaki bölgenin özelliklerine uyum sağlayıp sağlamadığı dikkate alınmalıdır. DASK sigortası için belirlenen prim tutarlarına bağlı olarak, afet anında ödenecek ödeneğin miktarı ve sigorta kapsamı değişiklik gösterecektir. Sigorta teklif içeriğinin poliçeyle uyum halinde olmasına dikkat edilmeli ve sigortalanacak yapıların koruma altına alınması sağlanmalıdır. DASK neleri kapsar şeklindeki sorulara dikkat edilerek, yapılar için en uyumlu sigorta teklifi seçilmelidir.

Sel Baskınlarına Karşı Rahat Bir Nefes Alın!

Sel baskını ve taşkınlara karşı, yapıların maddi hasarını ortadan kaldırmak adına DASK sigorta paketlerinden faydalanılması gerekir. Özellikle tsunami, sel ve taşkın riskinin yoğun olduğu bölgelerde yer alan yapı ve konutlar, her afet sonrası maddi kayıplarla karşı karşıya kalmaktadır. Online DASK yaptırmak için güvenli ve pratik işlem imkânı sağlayan Sigortaladim.com üzerinden DASK işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Sel ve taşkınlara karşı hazırlanan paketler incelendikten sonra başvuru formu doldurulmalı ve evraklar tamamlanmalıdır. Gerekli tüm evrakların hazırlanmasının ardından şartlar dahilinde DASK başvuru işlemleri gerçekleştirilecektir.

İLGİLİ BLOG YAZILARI