5 YILDIZLI DENEYİMİ KEŞFET

7/24 çekici ve hasar hizmeti Trafik/Kasko sigortasında yılda 2 kez ücretsiz çekici ve 7/24 hasar hizmeti Zor anınızda yanınızda olmak için hazırladığımız Yol Yardım Paketi hediyesi ile belirtilen tüm hizmetlerden sadece bir telefon ile 7 gün, 24 saat ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
444 9 832
>Güvenilir ortaklık yapısı Güvenilir
ortaklık yapısı
TÜV SÜD, Doğuş Grubu ve Bridgepoint güvencesiyle, her zaman doğru bilgiyi sağlama misyonu, şeffaflık ve tarafsızlık ilkesiyle hizmet veriyoruz. En güncel ve yenilikçi teknolojik altyapımız ile sizin için kendimizi sürekli geliştiriyor, tüm gücümüzle çalışıyoruz.
Güvenli bilgi paylaşımı Bilgilerin bizimle
güvende
İhtiyacın olan sigorta ürünü için en uygun teklifi, kişisel bilgilerinin korunduğundan emin olarak güvenli ödeme ile kolayca satın alabilirsin.
En çok sigorta şirketi En çok sigorta şirketi
bulunan tek platform!
sigortaladım.com, Türkiye’nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platformdur. 20’den fazla sigorta şirketinden karşılaştırma yapabilir, poliçe detaylarını inceleyebilir ve en çok merak edilen teminatları da ön planda görebilirsin.
Uygun ürün Uygun ürün, uygun fiyat,
hızlı satınalma
Teklifleri karşılaştırarak en uygun ürünü, en uygun fiyata bulabilir, kolay ve pratik şekilde hızlıca satın alabilirsin.
Stevie Awards’dan En İyi Web Sitesi dahil 2 ödül
7/24 çekici hasar hizmeti
Kasko/trafik sigortasında 7/24 çekici ve hasar hizmeti
Güvenilir ortaklık yapısı
Güvenilir ortaklık yapısı
Güvenli ödeme
Güvenli ödeme ile bilgilerin bizimle güvende
Sigorta şirketleri
En çok sigorta şirketi bulunan tek platform!
Uygun ürün,uygun fiyat, hızlı satın alma
Uygun ürün, uygun fiyat, hızlı satın alma

KASKO SİGORTASI

Bilgilerini Gir Teklifleri Karşılaştır Satın Al
01

Kimlik ve Plaka Bilgileri

Kimlik ve plaka bilgilerinizi girerek bir sonraki adıma ilerleyebilirsiniz.

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Lütfen geçerli bir {{ plateInfo.isIndividual == 2 ? 'Vergi' : 'Kimlik' }} Numarası giriniz.
Lütfen Unvanınızı giriniz.
Lütfen Adınızı giriniz.
Lütfen Soyadınızı giriniz.
TR Lütfen geçerli bir Plaka giriniz.
Lütfen geçerli bir Ruhsat Numarası giriniz.
Örnek Ruhsat Resmi

Ruhsat Seri No, ruhsat içerisinde adres bilgilerinin bulunduğu sayfanın sağ alt köşesinde yer almaktadır.

Ruhsat Seri No ve bilgilerine: E-Devlet üzerinden buraya tıklayarak erişebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi buradan öğrenebilirsiniz.
E-Devlet şifreniz yoksa bankaların online şubeleri aracılığıyla şifreniz olmasa da buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Hasarsızlık indiriminden yararlanmak için eski plakanı girebilirsin.

Lütfen geçerli bir plaka giriniz.

Aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz
02

Araç Ruhsat Bilgileri

{{ vehicleInfo.vehicleErrorMessage }} Araç bilgilerinizi girerek devam edebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen araç bilgileri aşağıdaki gibidir.
Bilgilerinizi kontrol edin, doğruysa DEVAM ET'e tıklayın.
Lütfen bir Kullanım Tarzı seçiniz.
Lütfen Marka seçiniz.
Lütfen bir model yılı seçiniz.
Aradığınız kriterlere uygun model bulunamamıştır. Lütfen yeniden deneyin. Lütfen bir model seçiniz.
03

Ruhsat Sahibi Bilgileri

Ruhsat sahibinin bilgileri aşağıdadır. Sayın Ruhsat Sahibi: {{ licenseOwner }} İkamet Adresiniz: {{ address }} Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgileri eksiktir. Lütfen doldurunuz.
Lütfen İl seçiniz.
Lütfen İlçe seçiniz.
Lütfen geçerli bir E-Posta Adresi giriniz.
Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir. Lütfen geçerli bir Telefon Numarası giriniz.
Kalan Süre: {{ remainingTime }} Lütfen Doğrulama Kodunu giriniz.
{{ insurerInfo.insurerErrorMessage }}
kasko banner

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

KASKO SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

KASKO SİGORTASI NEDİR?

Kasko sigortası kaza, çalınma, yanma gibi çeşitli başlıklar altında aracınızda olası kazaları içeren maddi güvence sunuyor. Zorunlu olmayan bu sigorta türü sıfır veya ikinci el araçlara yapılabilir.Trafik kazaları ve buna bağlı olarak gerçekleşen maddi kayıplar sadece sizden kaynaklı olmamakla birlikte kimi zaman karşı taraftan veya ortamın getirisi olarak da karşınıza çıkabilmektedir.

Kaza derecesine göre değişkenlik gösteren bu hasarlar kasko sigortanızın olmaması durumunda maddi açıdan ağır meblağlara dönüşebilmektedir. Tüik 2018 verilerine göre Türkiye’de her gün 3.368 trafik kazası olmaktadır. Bu kazaların bir kısmı ölüm veya ağır yaralanma gibi sonuçlar doğururken kalan bir kısmı ise yaralı ve araç hasarı ile atlatılmaktadır. Trafik kazalarında görülen ilk şey araç hasarı olmakla birlikte az veya çok her hasar aracın değerini yüksek ölçüde düşürebilmektedir. 2018 yılı içerisinde Türkiye’de meydana gelen 1 milyon 229 bin trafik kazası ve bunların sonucu olarak 186 bin ölüm ve 1 milyon 42 bin kişide maddi hasar olduğu gerçeği kasko sigortasının önemini göstermektedir. Öyle ki her an sahip olduğunuz riski en azından maddi olarak güvence altına alan kasko sigortaları ile aracınızı korumanız mümkündür. Her zaman kontrol edemediğiniz bu gibi çeşitli durumlarda hasarınızı minimal seviyeye indirgeyen kasko sigortası ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortası poliçede yer alan maddeler dahilinde size güvence vermektedir. Bu alanda uzman ekibiyle sigortaladım.com geçmişten günümüze çalışmalarıyla pek çok aracın güvenliğini sağlamaya devam etmektedir. Uygun fiyatları, uzman çalışanları, kolay ve istediğiniz her an ulaşabilme rahatlığı ve sorularınıza çözüm bulan profesyonelliğiyle sigorta ihtiyaçlarınızı kolayca temin edebileceğiniz bir adres haline geliyor. Kasko sigortası yaptırmak, yeniletmek için sigortaladım.com adresine başvuru yapabilir ve kazalara karşı aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigorta nedir, nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir, kapsamı nelerdir ve diğer ayrıntılar için sigortaladım.com adresine göz atabilir ve aklınızda kalan diğer sorularınız için çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Kasko sigortası genel şartları Türkiye Sigortalar Birliği’nin düzenlemesine göre 3 başlık altında toplanır. Bunlar; sigorta kapsamı, hasar ve tazminat ve çeşitli hükümleri kapsar. Kasko sigortası zorunlu olmamakla birlikte kişinin isteği doğrultusunda yapılabilir. Teminat, kapsam ve tazminatlar araç bedeli, modeli, yılı gibi çeşitli etmenler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

 • Aracın araca çarpması veya çarpışması
 • Aracın normal hız seviyesinde bir yayaya veya bir engele çarpması, devrilmesi, yuvarlanması gibi durumlar
 • Sigortalı aracın elinde olmayan sebeplerle kötü niyetli üçüncü kişiler tarafından şaşırtılması sonucunda oluşan veya oluşma ihtimali olan kazalar
 • Aracın yanması
 • Aracın bir bütün olarak veya parçalarının çalınması gibi kriterler girmektedir.

Kasko sigortası yapı bakımından 4’e ayrılır.

Bunlar dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kaskodur. Dar kasko bu maddelerin çarpma, çarpılma, yangın, çalma veya çalmaya teşebbüs gibi birkaçını içerirken, kasko hepsini içermektedir. Daha nitelikli bir kasko sigortası için ise genişletilmiş ve tam kasko seçeneklerine göz atabilirsiniz. Genişletilmiş kasko temel kriterlerin üzerine ek olarak başka riskleri de içerebilirken tam kasko araç donanım özelliklerine göre araçta bulunan teyp, televizyon, klima gibi olası tüm hasarları kapsamaktadır.

Kasko sigortası Türkiye sınırlarını içermekle birlikte yapılan ek sözleşmeler ile sınır dışında olan hasarları da telafi edebilmektedir. Tam ve genişletilmiş kaskoyu içeren ek sözleşmelerin üzerinde durduğu noktalar ise grev, lokavt bölgeleri, terör, deprem, sel, yanardağ patlaması, erozyon, fırtına gibi doğal felaketleri kapsamaktadır.

Bunun yanı sıra

 • Aracın çekilmesi esnasında oluşabilecek hasarlar
 • Sigaranın yangın haricinde sebep olabileceği hasarlar
 • Patlayıcıya izin verilen araçlarda bu maddeler sebebi ile patlama ve yangından oluşabilecek zararlar
 • Yarış ve iddia arabalarının bu amaçla hazırlık esnasında oluşabilecek riskler
 • Kaybolma, çalınma, kilit mekanizmasında üçüncü kişiler tarafından oluşabilecek zorlamadan kaynaklı hasarlar, kemirgenler
 • Paslanma gibi bakımsızlıktan kaynaklı hasarlar
 • Aracın tam veya kısmi tazminatı ödenene kadar kullanım veya gelir kaybından kaynaklı hasarlar
 • Ferdi kaza değeri hasarı
 • Sigorta kapsamında yer almayan diğer kırılmalar, arızalar, lastik problemleri de kasko sigortanıza yapabileceğiniz ek sözleşmeler ile temin edilebilir.

Tazminat dışında kalan durumlar ise genel başlıklar altında savaş, istila, ayaklanma, nükleer kaynaklı radyoaktif maddelerin verdiği hasarlar, kalitesiz benzin gibi maddi amaçlı tasarruf kaynaklı hasarlar, sürücü belgesinin olmaması durumunda olası kazalar, alkol ve bu tür uyuşturucu maddelerin kullanımında oluşabilecek kaza ve hasarlar, araca sigortalı kişi, fiillerinden sorumlu olduğu bireyler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından çalınma, kaçırılma ve buna bağlı olarak oluşabilecek hasarlar, taşıma yükünü aştığı halde yük ağırlığına bağlı olarak meydana gelebilecek hasarlar, can güvenliği gibi mecbur kalınan durumlar hariç olmak üzere buna bağlı olarak kimliğinin tespitini engellemek amacıyla olay mahallinden ayrılması gibi maddeleri kapsamaktadır.

Kasko Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Aracınıza yaptırmak istediğiniz kasko çeşidi kararını verdikten sonraki aşama gerekli belgelerin hazırlanmasıdır. Kasko poliçesinin hazırlanması için öncelikli olarak aracın trafiğe kayıtlı olduğunu gösteren belgeye yani ruhsata ihtiyaç duyulur. Bu belgenin beyanının ardında tarafların ortak noktada buluştuğu bir sözleşme hazırlanır. Kasko sigorta sözleşmesi araç sahibi ile kasko şirketi arasında yapılır. Araç sahibinin istediği kriterler doğrultusunda kasko şirketi tarafından kasko sigorta teklif aşamasına geçilir. Her iki tarafın beyanı ile kasko sigortası başlatılmış olur. Sözleşmede aksi bir durum geçmediği takdirde sigorta süresi belirtilen tarihte öğle 12.00 itibarıyla biter. Kasko poliçesinin yapılması esnasında araç markası, modeli, yaşı gibi gerekli bilgilerin tam ve doğru olduğundan emin olmak için ruhsatınızı yanınızda bulundurabilirsiniz.

Siz de kasko sigortası hakkında aklınızdaki sorular için sigortaladım.com adresine inceleyebilir ve uzman danışmanlar yardımıyla aracınıza ve bütçenize uygun sigortalar ile kasko işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kasko Sigortası Sorgulama

Kasko sigorta sorgulama dijitalleşme alanında sahip olduğu alt yapısıyla sizlere ekstra kolaylık sağlıyor. Kasko sigortalama süreci teknik uzmanlık gerektiren bir alan olmakla birlikte araç değerinin iyi belirlenmesi buna bağlı olarak gerekli prosedürlerin yürütülmesini kapsamaktadır. Sigorta değerinin doğru bir şekilde belirlenmesi her iki taraf için de avantaj olmakla bir kaza anında kayıpları minimal seviyeye indirgeyecektir. Kasko sigortası sorgulama işlemleriniz için sigortaladım.com adresinde yer alan işaret çubuğu yardımıyla ruhsat sahibinin TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası veya aracın plakası ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kasko talepleriniz için bize dilerseniz 444 98 32 numarasından ulaşabilir veya sigortaladım.com adresine göz atarak kasko sigortasına dair tüm isteklerinizi sadece birkaç tık ile kolayca halledebilirsiniz. Buna ek bir özellik olarak kasko sigortası hesaplama sistemi ile size en uygun sigorta kapsamını adresimizde bulabilirsiniz. Kasko sigortası hesaplama işlemleri sıfır ve ikinci el araçlarda yapılabilir. Buna bağlı olarak aracın yaşı, modeli, markası gibi çeşitli etmenler doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Aracınız için uygun sigorta alternatifleri için sigortaladım.com ile sadece birkaç tık uzağınızda. Dilerseniz kasko sigortası hakkında bilgi alabilir, kaskonuzun değerini öğrenebilir ve ihtiyacınız olan kasko sigortasını çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Kasko sigortası hesaplama işlemi için aracınıza ait plaka, vergi kimlik numarası gibi, ruhsat sahibi bilgileri ve araçla ilgi bilgileri girmeniz yeterlidir. Sigortaladım.com adresinde bulunan 20 üzeri sigorta şirketi içerisinden size en uygun teklifi değerlendirebilirsiniz. Eğer aracınızda herhangi bir hasar yoksa hasarsızlık indirimi seçeneği ile sigortanızı daha da uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Hasarsızlık indirimi aktarılabilir ve uzun süreli hasarsızlık durumunda %65’lere kadar indirim alma seçeneğiniz olabilmektedir. Ekstra bir avantaj olarak kaskoda aldığınız hasarsızlık indiriminin eşler arasında da aktarımı sağlanabilir. Online sigorta platformu ile sizi direkt olarak uzman kişilere ekstra bekleme süresi olmadan buluşturan sigortaladım.com ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortası seçeneğinde yer alan basit ara yüz tasarımı ile kasko sigortası ile ilgili işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kasko sigorta ekranında karşınıza çıkan sıfır, ikinci el veya poliçe yenileme ile ilgili işlerinizi halledebilirsiniz. Şahıs, şirket veya yabancı şahıs seçeneği ile kendinize uygun seçeneği işaretleyerek kapsamlı sigorta tekliflerine cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kasko Sigortası Fiyatları

Kasko sigortası araçların yoğun olarak seyir ettiği trafik koşullarında aracınızı güvence altına alarak koruyor. Olası riskleri minimum seviyeye düşürebileceğiniz kasko sigortası gerek yoğun araç trafiği gerekse yol durumu ve kullanan kişiye bağlı olarak ortaya çıkabilecek maddi risklere karşı hasar durumuna göre size herhangi bir kayıp yaşatmıyor. Kasko sigortası alanında pek çok çeşit bulunmakla birlikte buna bağlı olarak kasko sigorta fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Kasko fiyatlarına etki eden maddeler arasında bulunulan coğrafi konumun özellikleri, o şehirdeki riski durumu, araç sayısı gibi dış etmenlere bağlı olan kasko sigortası fiyatları aynı zamanda sürücünün hasar geçmişi gibi kişiye ve aracın yaşı gibi araca bağlı etmenler doğrultusunda da çeşitlenebiliyor. Aynı şekilde almış olduğunuz paket dahilinde ve kasko poliçenizin kapsadığı maddeler hususunda fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilmektedir. Sigortaladım.com ihtiyacınız olan kasko seçeneklerini sizlerle buluşturuyor. Dilerseniz sayfamız üzerinden seçeneklere göz atarak siz de kişiye özel kasko seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz coğrafi konumu göz önünde bulundurarak kazalardan ve hasar maliyetlerinden korunmak için tercih edebileceğiniz kasko seçenekleri sadece birkaç tık uzağınızda yer alıyor.

Olası kaza durumunda kasko sigortası hasar belirlenmesi ve süreçleri ise şu şekilde olmaktadır. Eğer çarpma, çarpılma gibi bir trafik kazası söz konusu ise kasko sigortalı araç sahibi sigorta şirketine durumunu en geç 5 gün içerisinde beyan etmelidir. Buna bağlı olarak hasar raporu ile incelemesini tamamlayan sigorta şirketi aracın hasar durumuna göre zararını karşılamakta veya karşılığı olan nakdi banka hesabına yatırmaktadır. Çalıntı durumunda ise bildirimin ardından 30 gün süre ile bekletilmektedir. Genişletilmiş ve tam kaskoda bu beklenilen sürede araç sahibinin beklemeden kaynaklı olarak zararı karşılanmaktadır. 30 gün içerisinde araç bulunması halinde eğer araçta hasar mevcutsa bu hasarın karşılığı ödenmektedir. Aracın bulunamama durumunda ise aracın sigorta poliçesinde yazan tutarı araç sahibinin banka hesabına yatırılmaktadır. Rutin bir gününüzde dahi karşılaşabileceğiniz bir trafik kazası veya çeşitli riskler aracınızda maddi hasarı yüksek sonuçlara neden olabilir. Kasko sigortası teminatları bir diğer deyişle sigorta kapsamı ile siz de aracınızın güvenliğini dilediğiniz ölçüde genişletebilirsiniz. Kasko sigortaları genel şartları içerisinde bulabileceğiniz hususlar doğrultusunda sigorta seçiminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz bölgeye özel riskleri de içeren noktaları sigorta poliçenize ekleyebilirsiniz. Her an verdiği güveni hissettiren marka ile siz de kazalara karşı kafanızdaki düşünceleri sigortaladım.com’un sizlere sunduğu cazip fiyat seçenekleri ile atabilirsiniz.

Sigortaladim.com yeni nesil sigortacılık anlayışı ile size ekstra zahmetsiz hizmet sunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda klasik kasko sürecini dijital ortama taşıyan marka müşterilerinin her zaman ulaşabileceği kolaylık sunuyor. Dilerseniz 444 98 32 telefon numarasıyla 7/24 ulaşabilir veya internet sayfasından da destek alabilirsiniz. Geniş yelpazede birbirinden farklı kasko sigortası seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza hitap eden sigortaladım.com müşteri odaklı konsepti ve müşteriyi anlamaya yönelik çabasıyla piyasada yer alıyor. Trafikte her an karşılaşabileceğiniz risklere karşı aracınızı koruyan marka zengin ürün yelpazesi içerisinde sahip olduğu pek çok marka ile size en uygun kasko sigorta paketini sunuyor. Bir kaskodan çok daha fazlası olmakla birlikte memnuniyetinizi önemseyen sigortaladım.com ile araç kaskonuzu sadece birkaç ile tamamlamak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Başvuru formunu doldurabilir ve seçenekler arasından kendiniz için en uygun olanını seçebilirsiniz. Sigortaladım.com her an güven veren desteğiyle sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz.

Güncel olarak modern tarzı ile ihtiyacınız olan her anınızda yanınızda olarak kişiye özel çözümleri ile kasko sigorta işlemlerinizi kolaylıkla tamamlamanın verdiği huzuru sigortaladım.com ile doyasıya yaşayabilirsiniz. Nerede olursanız olun kasko sigortanız ile aracınız güvende. Siz de aracınızın kasko sigortasını yaptırarak yollarda güvenliğinizi üst seviyeye taşıyabilir ve olası bir kaza ve ihtiyaç anında aracınızın değerini koruyabilirsiniz.

 

* Aracın karayollarında kullanılan motorlu veya motorsuz taşıtlarla çarpışmasında,
* Hareket halindeyken sigortalının yada aracı kullananın iradesi dışında arca sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması,devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması;
* Üçüncü kişilerin kötü niyetle yaptıkları hareketler
* Aracın yanması,
* Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi durumlarında oluşan hasarlar kasko sigortası ile teminat altına alınır. Bunların yanı sıra kaskonun teminat kapsamına ek teminatlar eklenebilir. Bu teminatlara örnek olarak sel ve su baskınları, deprem, terörist eylemler vb. sıralanabilir.

Aracınıza özel  kasko fiyatını öğrenebilmek için www.sigortaladim.com/kasko-sigortasi adresinden formu doldurup kasko teklifi alabilirsiniz.

TRAMER’de kaydı bulunmayan araçlar internet üzerinden sigortalanamamaktadır.Tramer kayıtlarındaki sorgulama işlemleri Sigorta Şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir. Aracı yeni satın alan kişinin kendi adına poliçe yaptırması gerekir.

Kasko sigortası sorgulamaları E-Devlet üzerinden poliçe sorgulama alanından yapılabildiği gibi poliçeyi bir aracı ile satın aldıysanız sigorta aracınız poliçe sorgulamanızı gerçekleştirebilir.

Sigorta şirketleri arasında kasko poliçesi için ayrı bir rekabet ortamı oluşmaktadır. Her bir sigorta şirketinin kasko fiyatı belirlerken kemikleşmiş sabit kriterleri vardır. Araç sahibinin yaş ortalaması, ikamet edilen adres, araç model tip, yaşı Bunların dışında sigorta şirketleri geçmişte hangi marka/model araçlar için daha az hasar ödemesi yaptı ise bu kriteri de göz önünde bulundurularak markalara özel fiyat uygulaması yapabilmektedirler.

Poliçe aşamasında aracın hasarsız olup olmadığı kontrol edilmektedir. Poliçe vadesi içinde oluşmayan hasarların tazmini mümkün değildir.

01.04.2013 tarihinde yürürlüğe giren genel şartlarda


*DAR KASKO
*KASKO
*GENİŞLETİLMİŞ KASKO
*TAM KASKO
olmak üzere ürün isimleri ve içerikleri tanımlanmıştır.Servis ve hasarda kullanılacak parça seçimi sigortalının tercihine bırakılmış, poliçe prim hesaplamasında bu seçim kriterleri de baz alınmıştır.

Dar Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarından yalnızca bir kısmı için teminatın verildiği üründür.
Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı için teminatın verildiği üründür.
Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür.
Tam Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için teminatın verildiği üründür. Kasko çeşitleri arasında en kapsamlı olanıdır.

Aracınızın anahtarının yaşanan gasp, hırsızlık veya zorlama sonucu çalınması hallerinde aracınız çalınma teinatı kapsamında değerlendirilecektir. Ancak; Anahtar üzerinde iken aracın çalınması suiistimal durumu oluşturduğu için birçok sigorta şirketinde teminat dışı bırakılmıştır.

01.04.2013 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına göre, hasar tazmininin ne şekilde yapılacağı poliçede açıkça belirtilir. Onarım yapılacak olması halinde poliçede, onarımın şirketçe belirlenecek servislerde veya sigortalı tarafından belirlenecek servislerden hangisinde yapılacağı hususu açıkça yer alır. Ayrıca hasarın tazmininde orijinal parça veya eşdeğer gibi parça seçeneklerinden hangisinin kullanılacağı belirtilir.

İhtiyari mali sorumluluk sigortası, motorlu aracın işletilmesi sırasında üçüncü şahıslara verilen zararın, trafik sigortası limitlerinin üstünde kalan kısmını poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılar. Trafik sigortasının limitlerini aşan kısmını teminat altına almaktadır.

Evet devam eder. Yeni araç satın alındığında, zeyilname ile yeni aracın poliçeye dahil edilmesi gereklidir. İki araç arasında prim farkı var ise bu fark sigortalıdan tahsil edilir.

01.04.2013 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına göre, Sigorta şirketleri aracı hasar tarihi itibariyle rayiç değerine kadar teminat altına almaktadır. Hasar durumunda eksik/aşkın sigorta uygulanmaz. Yeni genel şartlara göre, poliçe üzerinde araç sigorta bedeli belirtilmemektedir. Rayiç değer nedir? Nasıl tespit edilir? Rayiç değer için esas alınacak referansa veya rayiç değeri belirleme yöntemine poliçede yer verilir. Bu yönde bir referans belirlenmemişse veya bu belirleme somut değilse Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliğince belirlenerek ilan edilen riziko tarihi itibariyle geçerli rayiç değere ilişkin liste esas alınır.

* Kasko sigortası sahibi, hasarın gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde durumu sigorta şirketine bildirmekle yükümlüdür.
* Sigortalı sanki sigortalı değilmişçesine gerekli tüm koruma ve kurtarma önlemlerini almalı ve bu amaçla sigorta şirketi tarafından verilen talimatlara elinden geldiğince uymalıdır.
* Aracın çalınması durumunda derhal yetkili makamlara bildirimde bulunulmalıdır.
* Zararın tahmini miktarı ve zarara neden olan olay beyan şeklinde yazılı makul ve uygun bir süre içerisinde sigorta şirketine bildirilmelidir.
* Sigortalı, rücu* işlemlerinde kullanılacak bilgi ve belgeleri gecikmeden sigorta şirketine vermelidir.

* Rücu Hakkı: Sigorta şirketi sigorta bedelini ödedikten sonra hukuken sigorta ettiren kimse yerine geçer. Sigorta ettiren kimsenin oluşan zarardan dolayı üçüncü şahıslara karşı dava hakkı varsa, bu hak tazmin ettiği bedel tutarında sigorta şirketine intikal eder.

Çalınan aracın bulunması için ilgili makamların yapacakları araştırmalar 30 gün içinde sonuç vermediği takdirde, ilgili makamdan aracın bulunamadığına dair yazı alınarak, sigortacı tazminatı öder. Bu ödemeyi takiben çalınan araç bulunduğu takdirde, bu durumu sigortalı yazı ile sigortacıya derhal bildirmekle yükümlüdür; sigortalı, aldığı tazminatı iade ederek aracını geri alabilir veya aracın mülkiyetini sigortacıya devreder.

Sigorta şirketleri araç marka modelleri fabrika çıkışlı hangi özellikleri taşıyor ise teminat altına almaktadır. Aracınıza sonrasında ilave edilen aksesuar, elektronik cihaz apparat vb aksesuarlar poliçede bildirilmek şartyla hasar korumasına dahil edilebilmektedir.

Hasarlı aracı servise sigortalının belirleyeceği tüm kişiler bırakabilir.

Alkolün kazaya etkisi araştırılarak yasal sınır üzerinde olması durumunda kasko dosyasından tazminat ödemesi yapılmamaktadır.

* Herhangi bir nükleer yakıttan veya nükleer yakıtın yanması sonucu nükleer atıklardan veya bunlara atfedilen nedenlerden meydana gelen iyonlayıcı radyasyonların veya radyo-aktivite bulaşmaları ve bunların gerektirdiği askeri ve inzibati tedbirlerin neden olduğu bütün zararlar (Bu bentte geçen yanma deyimi kendi kendini idame ettiren herhangi bir nükleer ayrışım olayını da kapsayacaktır), 
* Kamu otoritesi tarafından çekilme hali hariç araçta yapılacak tasarruflar nedeniyle meydana gelen zararlar,
* Poliçede gösterilen aracın, ilgili mevzuat hükümlerine göre gerekli sürücü belgesine sahip olmayan kimseler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar,
* Aracın, uyuşturucu madde veya Karayolları Trafik Yönetmeliğinde belirlenen seviyenin üzerinde alkollü içki almış kişilerce veya aynı mevzuatta alkollü içki alamayacağı belirtilen kişilerce alkollü içki alınmak suretiyle kullanılması sırasında meydana gelen zararlar,
* Araca, sigortalı veya fiillerinden sorumlu bulunduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından kasten verilen zararlar ile sigortalının fiillerinden sorumlu olduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından sigortalı aracın kaçırılması veya çalınması nedeniyle meydana gelen zararlar,
* Aracın bir hasar veya arıza nedeniyle zorunlu olarak taşınması veya çekilmesi nedeniyle meydana gelen teminat kapsamındaki zararlar hariç olmak üzere, aracın kendi gücü ile girip çıkacağı ruhsatlı sefer yapan gemiler ve trenler dışında, kara, deniz, nehir ve havada taşınması sırasında uğrayacağı zararlar,
* Aracın ruhsatında belirtilen taşıma haddinden fazla yük ve yolcu taşıması sırasında meydana gelen ve münhasıran aracın istiap haddinin aşılmasından kaynaklanan zararlar,
* 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar.
* Zorunlu haller (tedavi veya yardım amaçlı sağlık kuruluşuna gitme, can güvenliği nedeniyle uzaklaşma vb.) hariç olmak üzere bu maddenin 5.4 ve 5.5 nolu bendlerdeki ihlaller nedeniyle, sürücünün kimliğinin tespit edilmesini engellemek için kaza yerinden ayrılması.

 

* Bir yıllık sigorta süresince meydana gelebilecek %100 rüculu hasarlarda,  en fazla 3 hasara kadar, hasarsızlık indirim hakkı kaybolmaz.
* Poliçe vadesi süresince bir kereye mahsus
olmak üzere radyo- teyp çalınması, cam, far, ayna, sinyal kırılması hasarlarından birinin gerçekleşmesi ve ilaveten en fazla bir tane %100 rüculu hasar olması, ayrıca da başka bir hasar olmaması durumunda, hasarsızlık indirimi devam eder.

* Kişisel eşya teminatı
* Yeni değer klozu
* Piyasa değer farkı
* Hasarsızlık koruma (Sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir)
* Muafiyetsiz cam teminatı
* İkame araç teminatı (2 Kaza *15 gün)
* Anahtarla çalınma teminatı
* Poliçe prim koruma

Kasko sigortası sigortalı araca gelebilecek her türlü hasara (yanma, çalınma, hırsızlık, doğal afetler veya kaza) karşı sigortalıyı koruyan bir poliçe türüdür.

Araç rayiç değeri her ay Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği tarafından yayınlanan Kasko Araç Değer Listesi baz alınarak belirlenmektedir.

Kamu otoritesi tarafından çekilmesi esnasında oluşan hasarlar teminata dahildir. Bir hasarı takiben aracın çekilmesi sırasında, araçta oluşan hasarlar teminat kapsamındadır.

Gerek hareket halinde gerekse park halinde iken, aracın bakımı yapılırken ya da araca inilip binilirken meydana gelebilecek bir kaza neticesinde araç içindeki kişilerin ölüm, sürekli sakatlık ve tedavi masraflarını temin eder.

1 Nisan 2013’ten itibaren Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre 4 farklı ürün sunulmaktadır. Bu ürünleri Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko'dur.

* Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması
* Araca sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar
* Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar
* Aracın yanması
* Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
* Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör sonucu oluşan zararlar ile bunların etkilerini azaltmak için yetkili organlar tarafından yapılan müdahalelerde oluşan zararlar
* Sel su baskını zararları
* Araçta sigara ve benzeri maddelerin teması sonucu oluşan yangın dışındaki zararlar
* Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar
* Kemirgen hayvanların araca vereceği zararlar
* Sıfır yaş araçlarda Yeni Değer Teminatı
* Hususi (özel otomobil) ve 4 kişiye kadar oturma yeri olan Kamyonet araçlarda 48 saati geçen onarımlarda ikame araç

Kişisel eşyalar teminatı, sigortalıların günlük yaşamda yanlarında bulundurdukları, ticari nitelik arz etmeyen eşyalar için geçerli bir teminattır. Her türlü mücevherat, para, kredi kartı, çek-senet ve benzeri kıymetli evrak ile cep telefonu, taşınabilir bilgisayarlar ve benzeri cihaz ve aksamlar ile tüm elektronik cihazlar teminata dahil değildir. Poliçenizin detaylarında teminat kapsamını kontrol ediniz.

Kasko sigortalarında teminatların kullanılması durumunda hasarsızlık oranı etkilenmektedir. Hasarsızlık indirimi %60 oranlarına kadar çıkabilmektedir.

Aracın kendi gücüyle girip çıkacağı, ruhsatlı ve tarifeli çalışan gemi ve trenlerde taşınması esnasında oluşan hasarlar teminata dahil olup, diğer taşımalar sırasında oluşan hasarlar kapsam dışındadır.

Eksper, sigorta kapsamında olan rizikonun gerçekleşmesi halinde, hasarın nedeni, niteliği ve boyutlarını tespit eden gerçek ya da tüzel kişidir.

Hasarsızlık indirim oranı aracınız üzerinden adınıza tanımlanan indirim oranı olmakla beraber indiriminizi eşler arasında geçişide mümkündür. Bu indirimlerin araçtan araca aktarılması sigorta şirketleri tarafından yapılabilmektedir.

Araç anahtarının çalınması ya da kaybolması durumunda, tutanak tutulması şartı ile yıllık 1500 TL limitine kadar ödeme yapılır. Bu kapsamda sigortalımız, aracının güvenliğini sağlamak için anahtar kopyalama, alarm ve taşınamayan malzemeleri (immobilizer) yeniden kodlanması, komple kilit değişiminin sağlanması gibi durumları güvence altına alır.

Mevzuata göre, araçlara ilişkin mülkiyet değişikliği noter satışı ile mümkündür. Noter satışı olmayan araç için işleten sıfatı değişmez. Her iki tarafın kendi aralarında yapmış olduğu el sözleşmesi satan kişinin sorumluluğunu kaldırmaz.

* İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede %30
* İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede %40
* Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede %50
* Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede %60

Bu oranlar şirketler arasında değişiklik gösterir, fakat genelde uygulama bu şekildedir.

Anlaşmalı servis sigorta şirketlerinin ilgili servis ile belirli sözleşme çerçevesinde cari olarak çalışmış olduğu kurum ve kuruluşlardır. Aracınız anlaşmalı serviste onarım görmesi durumunda araç sahibi kişi veya kişiler tarafından herhangi bir karşılık beklenmeksizin onarımı tamamlanmaktadır.

Anlaşmasız servis, aracınızı teminat altına alan sigorta şirketi ile hasar durumunda tercih ettiğiniz servis arasında herhangi bir sözleşme olmaması anlamına gelmektedir. Hasar bedeli araç sahibinden talep edilir. Araç sahibi ödemeyi sigorta şirketinden talep etmek için Fatura ile birlikte sigorta şirketine başvurmalıdır. Uygulamalar sigorta şirketleri arasında farklılık gösterebimekle beraber anlaşmasız servise gidilmesi durumunda sigorta şirketleri belli oranda ödeme kesintileri de uygulayabilirler.

Tüm hak ve menfaatler ile borçlar, kanuni varislere devreder. Devir için veraset ilamının ibrazı gereklidir.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.