MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
İş Yeri Yangın Sigortası Nedir?
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

İş Yeri Yangın Sigortası Nedir?

İş alanı ve iş yeri ortamı ne olursa olsun, iş yerlerinde yangın meydana gelme riski her zaman bulunuyor. Elektrik kontağı, yanıcı materyallerin tutuşması, ihmal, sabotaj, terör, yıldırım çarpması, gaz patlaması ve daha birçok nedenle ortaya çıkabilen yangınlar, iş yerinin belli bir bölümünde yahut yangının kontrol altına alınamaması durumunda tüm binada hasar meydana gelmesine sebep olabiliyor. İş yeri yangın sigortası standart teminatları içerisinde, binaların dışındaki bahçıvan evi, binaya ait garaj, su deposu, kömürlük gibi eklentiler ile binaların içlerinde veya üzerlerinde bulunan her çeşit sabit tesisat, asansör ve yürüyen merdivenler, yıldırımlık, televizyon anteni gibi binayı tamamlayan parçalar ile temeller ve istinat duvarları bulunuyor. Ayrıca yangının çıktığı iş yeri ortamında bulunan taşınır mallar içerisinden yalnızca sigorta sahibine ve iş yerinin çalışanlarına ait eşyalar sigorta teminatları kapsamında sayılıyor. Standart teminatlar yalnızca doğrudan çıkan yangın sonucunda meydana gelen hasarları karşılarken, belirlenebilen ek teminatlar ile grev, terör, deprem ve benzeri olaylar sonucu çıkan yangından kaynaklanan hasarlar için de tazminat ödemesi yapılabiliyor.

"Yangın sigortası nedir?" sorusuna kısaca "Bir ortamda yangın meydana gelmesi durumunda, oraya ait eşyaların ve demirbaşların yangından görmüş olduğu hasarı karşılayacak şekilde tazminat ödemesi yapılması ve bulunan eşyalar ile belirlenen ortamın güvence altına alınması işlemi" şeklinde cevap verilebiliyor. İş yerine ait taşınır-taşınmaz tüm varlık, ekipman ve hatta stoktaki emtiaların yangın riskine karşı sigortalanmasıyla, oluşabilecek maddi kayıpların önüne geçilmesi hedeflenirken, paket poliçe halinde sunulan iş yeri paket sigortası ile yangına ek olarak deprem, yıldırım, fırtına, sel ve benzeri doğal afetlerden, hırsızlık, iş durması, kira kaybı hatta alternatif iş yeri değişikliği masraflarına kadar tüm hasarlara karşı güvence sağlanıyor. Başladığınız günden bugüne dek yoğun emek harcayarak bugünkü konumuna getirdiğiniz iş yerinizin, önüne geçilmesi her zaman mümkün görünmeyen kazalar ile bir anda ellerinizden kayıp gitmesi, yaşamış olduğunuz maddi zararların yanında manevi olarak da zarar görmenize sebep olabiliyor. Geçim kaynağınız olan iş yerinizi ve maddi manevi tüm emeklerinizi  koruma altına almak için iş yeri sigortası paketlerini inceleyerek, yangından hırsızlığa kadar çeşitli ve gerekli tüm zararlara karşı güvence sağlayabilirsiniz.

İş yeri yangın sigortası ve diğer tüm iş yeri sigortası teminatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayabilir, geçim kaynağınızı ve kıymetli emeklerinizi en uygun tekliflerle güvence altına alabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI