MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
En Uygun Kasko Tekliflerine Göz Atın
20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

En Uygun Kasko Tekliflerine Göz Atın

Kasko sigortaları; meydana gelebilecek trafik kazaları, halk hareketi, doğal afetler vs. gibi tehlikelere karşı poliçe sahibinin hasarlarının karşılanması için bulunmaktadır. Kasko sigortası; araçta yanma, aracın çalınması veya aracın kazaya karışması gibi durumlarda meydana gelecek zararların karşılanmasını sağlamaktadır. Poliçe sahipleri dilerlerse ek teminatlar talep ederek oluşabilecek diğer risklere karşı da hak sahibinin güvence altına alınmasını sağlayabilmektedir. Kasko teklif içerikleri kişinin isteklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmekte ve bu bağlamda kişi kendisi için gerekli gördüğü teminatları belirleyebilmektedir.

Hizmetlerin hızlı bir dijital dönüşüm sirkülasyonunun içerisine girmesiyle birlikte kasko teklifi işlemleri yalnızca saniyeler içerisinde tamamlanabilmektedir. Araçlarda meydana gelebilecek hasarları koruma altına alabilecek genel ve özel şartların bulunduğu kasko sigortaları poliçelerinde teminat altına alınan şartlar, teminat dışı bırakılan durumlar, hasar ve tazminat ödemeleriyle ilgili pek çok konu başlığı bulunmaktadır.

En Kısa Sürede En Uygun Kasko Teklifini Al

Kasko sigortaları; sigortalının karşılaşabileceği bütün risklere karşı güvence sağlamayı amaçlayan bir sigorta koludur. Genel anlamda bakıldığında, kaza, yanma, çalınma veya çalınma teşebbüsü gibi endişelerin güvence altına alınmasını sağlayabilmek için belirlenen kasko sigortaları, hak sahibini koruma altına almaktadır. Kişinin isteğine bağlı olarak yaptırabileceği kasko sigortaları; sigortalının aracında meydana gelen hasarla ilgilenmektedir. Hasar, poliçede bulunan maddeler dikkate alınmak suretiyle kısmen veya tamamen karşılanabilmektedir. Sigortaladım.com dijital sigortacılık anlayışını yerleştirerek ‘kasko teklif al’ seçeneğiyle en kısa süre içerisinde sizin için en hızlı poliçenin hazırlanmasını sağlamaktadır.

Motorlu kara taşının sigortalının iradesinin dışında hasar görmesi, yanması veya çalınması gibi şartlar söz konusu olduğunda sigortalı için tazminat ödenmesi sağlanmaktadır. Kasko sigortaları her iki taraftaki aracın hasarını değil, yalnızca sigortalının aracındaki hasarını karşılamak için teminat sağlamaktadır. Trafik sigortaları yalnızca karşı taraf ve üçüncü kişileri koruma altına alırken, kasko sigortaları aracınızı ve ortaya çıkabilecek yüksek meblağlardaki hasar bedellerinin ödenmesini sağlamaktadır. Kaskolarla maliyetleri karşılamak zorunda kalmaz, teminatlarınıza bağlı olmak suretiyle kasko firmasından masraflarınızın tamamının veya bir kısmının karşılanmasını talep edebilirsiniz. Poliçe içerisinde bulunan güvenceleri genişletebilme hakkınız bulunmakta olduğu gibi, en asgari düzeydeki olanaklardan yararlanma olanağınız da bulunmaktadır.

Kasko Sigortası Tekliflerini Belirleyen Faktörler

Kasko sigortası poliçesine ek teminat maddeleri eklenerek güvenlik kapsamı genişletilebilmektedir. Poliçenize ön görebildiğiniz birtakım riskleri daha eklemek suretiyle karşı karşıya kalabileceğiniz bütün risklere karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortaları ana hatlarıyla 4 farklı teminat kapsamı bulundurmaktadır. Bunlar; dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko seçenekleridir. Dar kaskolar, kasko sigortalarında yer alan genel şartlardaki teminatları bulundururlar. Kasko sigortalarıysa, genel şartlarda bulunan ana teminat grubundaki güvencelerin tamamını sağlayan sigortalardır. Genişletilmiş kaskolarsa, kasko sigortalarının genel şartlarında bulunmakta olan ana teminat güvencelerinin hepsini içerisinde bulundururken, oluşabilecek bazı ek riskler için de teminat sağlamaktadır. Tam kaskolarsa, kasko sigortalarının genel şartlarındaki bütün maddeleri içeriğinde bulundurmakla birlikte ek risklerin tamamını da güvence altına almaktadır.

 Kasko sigorta teklif değerlendirmesini yaparken karşı karşıya kalabileceğiniz risklerle ilgili detaylı bir analiz yapmanız gerekmektedir. Poliçede bulunan teminatların yeterli olup olmadığına karar vermeli ve bu bağlamda kasko sigortası teklif analizlerini yapmalısınız. Gereksinim duymakta olduğunuz teminatlara bağlı olmak suretiyle kasko poliçeleri hak sahibi tarafından belirlenebilmektedir. Genişletilmiş kaskolar, aracın donanımsal özellikleri dikkate alınarak araç içerisindeki teyp, televizyon, klima başta olmak üzere pek çok hasarı kapsama alanına almaktadır. Kasko sigortaları aksine bir madde bulunmadığı müddetçe Türkiye sınırlarında geçerli olmaktadır.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortaları, trafik koşullarında poliçe sahibinin aracını koruma altına almaktadır. Meydana gelebilecek riskleri en asgari seviyeye indirerek hak sahibini koruyan kasko sigortalarında hesaplamalar; trafik yoğunluğu, araç bedeli, aracın yılı ve modeli gibi parametreler dikkate alınmak suretiyle yapılmaktadır. Araç sahibinin ikamet ettiği bölgenin coğrafi unsurları, şehirdeki riskler, araç sayıları gibi faktörler de kasko sigortalarındaki fiyatlandırmaları belirleyen en önemli ölçütler arasında bulunmaktadır. Araca bağlı etmenler, sürücünün geçmiş hasarları ve poliçe sahibiyle ilgili hasar hesaplamalarında önem arz etmektedir. Kasko poliçenizin kapsama alanındaki maddeler bağlamında fiyat aralıkları değişiklik gösterebiliyor.

En uygun kasko teklif olanaklarından yararlanabilmek için sigortaladım.com ile sağlanan dijital hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bir kaza söz konusu olduğunda hasar sahibinin söz konusu kazayı en geç 5 gün içerisinde sigorta şirketine bildirmesi gerekmektedir. Bu bağlamda sigorta tarafından hasar raporu incelenmekte ve araçtaki hasar durumuna bağlı olarak zarar karşılanmaktadır. Hasarın karşılığı olan maddi karşılık poliçe sahibinin hesabına transfer edilmektedir. Kasko sigortaları sıfır ve ikinci el araçlar için yaptırılabilmekle birlikte hesaplamalarda bu ölçüt de dikkate alınmaktadır. Sigortaladım.com en uygun kasko teklifleri vadederek, uzun süreli hasarsızlık halleri oluştuğunda yüzde 65’lere kadar indirim alma seçeneği sunmaktadır.

Kasko Sigortasında Kişiye Özel Seçenekler

Kasko sigortaları, karayolunda gidiş hakkı bulunan motorlu ve motorsuz taşıtları içeren ve kaza durumlarında poliçe sahibini koruyan bir sigorta koludur. Bazı durumlarda karşı tarafın hasarlarının karşılanmasını da sağlayan kaskolar çeşitli servis seçenekleriyle öne çıkmaktadır. İsteğe bağlı olarak kişinin yaptırabileceği kasko sigortaları dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere 4’e ayrılmaktadırlar. Dar kaskolar, kaskolarda bulunan genel şartların bir kısmını içermekteyken,  kaskolar ana teminatların tamamını içermektedir. Bu ana teminatlar ise; çarpma, çarpılma, yangın, çalma veya çalmaya teşebbüs şeklindedir. Genişletilmiş kaskolar temel teminatların yanı sıra bazı ek teminatları da kapsamaktayken, tam kaskolar ise genel ve ek teminatların tamamını içermektedir. Tam kasko teminatları içerisinde televizyon veya klima gibi hasarlar da bulunabilmektedir. Sahip olduğu çeşitlilikle en uygun kasko teklifi alabilme olanağı tanıyan kasko sigortaları, kişiye özel seçenekler vadetmektedir. Kullanıcılar kendileri için gerekli gördükleri teminatları içerisinde bulunduran kaskolar tercih ederek prim ödemelerini azaltabilirler. Uygun koşullarla kasko sigorta teklif alma işlemi için bu adımları takip etmek yeterli olacaktır.

Kasko Yaptırmak İçin Araç Ruhsatı Şart

Kasko sigortaları için söz konusu alternatifler arasından seçim yaptıktan sonra gerekli belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Kasko sigortası teklif alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte aracın ruhsatı gerekmektedir. Bu belgede bulunan bilgilerin doğrulanmasıyla birlikte firma ve poliçe sahibi arasında mutabakata varılarak sözleşme tamamlanır. Sigortaladım.com aracılığıyla dijital hizmet olanaklarıyla ‘’kasko sigorta teklif al’’ seçeneğiyle kendiniz için en uygun kasko olanaklarından faydalanabilmeniz mümkündür. Tarafların beyanıyla oldukça kısa bir süre içerisinde kasko sigortanızı başlatabilmenizi sağlayan sigortaladım.com, daima güvende hissetmenizi sağlıyor.

Modern hizmet anlayışıyla oldukça kısa bir süre içerisinde aracınızı olası kaza, çarpılma, yanma veya doğal afet risklerine karşı teminat altına alabilirsiniz. İsteklerinize bağlı olarak poliçenizi şekillendirebilmenizi mümkün kılan ve kişiye özel indirim seçenekleri vadeden sigortaladım.com pek çok kolaylığı beraberinde getiriyor. Geniş bir ürün yelpazesi içerisinden seçim yapabilme olanağı sayesinde bütçenize uygun bir şekilde kasko sigortanızı yapabilirsiniz. Sigortaladım.com, alanında uzman kadrosuyla müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için hizmet vermektedir. Aklınıza takılan soruların yanıtını dilediğiniz zaman öğrenebilir, sizin için en uygun poliçenin hazırlanmasını talimatını verebilirsiniz. Kişiye özel çözümler vadeden ve ihtiyaç duyduğunuz her an birkaç tuşlamayla yanınızda olan sigortaladım.com ile arkanıza yaslanabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI