05 Ocak 2022 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Araç Kasko Değer Hesaplama İşlemlerini Kolayca Gerçekleştirin

Araç kasko değeri nedir sorusunun cevabı kısaca aracınızın kasko fiyatını belirlemek için kullanılan araç bedelidir olarak verilebilir. Bu değer, motorlu kara taşıtlarının kasko sigortası poliçelerinin düzenlemesine yardımcı olur. Model yılı, marka ve araç tipine göre değişen kasko değerlerinin yer aldığı liste; Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak hazırlanır. Ortalama araç değerini ifade eden araç kasko değeri, sigorta şirketinin sigorta sahibine tazminat ödemesi yapması gerektiği zaman belirleyici bir rol üstlenir. Araç kasko değeri hesaplama işlemleri, gelişen teknoloji ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Dilerseniz buraya tıklayarak internet üzerinden aracınızın kasko değerini marka, model yılı ve model bilgileri ile kolayca hesaplayabilir dilerseniz 7/24 hizmetinizde olan 444 9 832 numaralı sigortaladim.com Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek uzman sigorta danışmanlarından aracınızın kasko değerini hesaplamasını talep edebilirsiniz. En çok sigorta şirketi bulunan tek platform olan sigortaladim.com ile bilgilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Aracın kasko değeri nasıl hesaplanır sorusunun ardından gerçekleştireceğiniz hesaplama işlemleri sonucunda size uygun onlarca farklı kasko teklifini kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Araç Sahipleri İçin Araç Kasko Değerinin Önemi

Kasko değer hesaplama araç sahipleri için neden önemli merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Sigorta şirketleri, araçların sahiplerine kasko sigortası için teklif yaparken bu değerleri baz almak durumundadır. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından her ay yenilenen kasko değer listesi ile bu değerler aylık olarak değişir. Bu sebeple araç sahipleri araçlarına kasko yaptırmadan önce araç kasko ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsa güncel listeye göz atmalıdır. Kasko değerlerinin önceki yıllarına ait listelerine bulmak istiyorsanız kasko değer listesi arşivinden yararlanabilirsiniz.  Araç kasko değerinin bir diğer önemi ise motorlu taşıtlar vergisinde gözler önüne serilir. Araç kasko değeri sadece sigorta poliçesi hazırlanırken baz alınmaz. Motorlu taşıtlar vergisi ödemesinde de baz alınan bir değerdir. Dolayısıyla araç sahipleri hem sigorta hem de vergi ödemeleri için bu değerin öneminin farkında olmalıdır. Olası bir kaza durumunda da araç sahipleri araç kasko değerini öğrenerek alacakları tazminat hakkında bilgi sahibi olabilir. Sigorta şirketleri, kaza durumunda araç sahiplerine ödeyeceği tazminat bedelini kasko değerini temel alarak hesaplar. Birçok alanda aktif bir role sahip olan kasko değerini kolayca hesaplayarak sigorta ve vergi işlemlerinizi bilinçli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Araç Kasko Değeri Hesaplamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko araç değeri hesaplama işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Öncelikle hesaplama işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirecek güncel bir sorgulama sayfasında olduğunuza dikkat etmelisiniz. Güncel ve sorunsuz bir hesaplama işlemi için buraya tıklayabilirsiniz. Yönlendirildiğiniz sayfada açılan formda sizden bazı bilgiler istenir. Bunlar aracınızın markası, model yılı ve modelidir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Dilerseniz seçenekler üzerine tıklayarak kendi aracınıza ait bilgileri otomatik bir şekilde forma girebilirsiniz. Bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra ‘Hesapla’ butonuna tıklayarak aracınızın kasko değerini anında öğrenebilirsiniz. Hesaplama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birkaç unsuru göz önünde bulundurarak doğru ve güncel bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirip aracınızın kasko değerini öğrendikten sonra ‘Kasko teklifi al’ butonuna tıklayarak size özel olarak hazırlanmış teklifleri inceleyebilirsiniz. Doğru hesaplama sayesinde aracınızın kasko değerine göre hazırlanan bu tekliflerin pahalı çıkmasını önlemiş olursunuz. Teklifleri inceledikten sonraki işlem ise poliçe tercihi yapmak olur. Kasko poliçenizi detaylı bir şekilde incelemeden tercih yapmanız tavsiye edilmez. İhtiyaçlarınıza uygun teminatların bulunduğu poliçeyi tercih ederek kusursuz bir kasko deneyiminin kapılarını aralayabilirsiniz. Dilerseniz poliçe tekliflerini teminat, fiyat ve limit açısından karşılaştırarak size uygun kararı kolay bir şekilde verebilirsiniz.

Sigortaladim.com ile Araç Kasko Değeri Hesaplamanın Avantajları

Güvenilir ortaklık yapısıyla sigortacılık işlemleri için vazgeçilmez adresiniz olan Sigortaladim.com, en çok sigorta şirketi bulunan tek platform olmasıyla ön plana çıkar. Aracınıza kasko yaptırmak için en uygun sigorta teklifini bulmak istiyorsanız onlarca farklı seçeneği beğenilerinize sunan bu platforma göz atabilirsiniz. Araç kasko değeri öğrenme işlemlerinizi saniyeler içerisinde gerçekleştirmenize imkan tanıyan sigortaladim.com, birçok avantajı beraberinde getirir. Motorlu taşıtlar vergisi ve sigortacılık işlemlerinde önemli bir rol oynayan araç kasko değerini güncel fiyatıyla karşınıza çıkarmasının yanı sıra kasko değerinize uygun teklifleri de sizlerle buluşturur. Aracınızın kasko değerine uygun kasko sigortası tekliflerini uzun uzun araştırmanıza gerek kalmadan farklı fiyat, marka ve limit seçenekleriyle gözler önüne serer. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun kasko tekliflerini zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde inceleyebilirsiniz. Uygun ürün, uygun fiyat ve hızlı satın alma avantajları sunan sigortaladim.com’da kaskonuzu online olarak yaptırabilirsiniz. Aracınızı olası kazalara karşı güvence altına almak istiyorsanız kaskonuzu yaptırmayı unutmayın. Aracınızın kaskosunu yaptırarak teminat kapsamında olan durumlar dahilinde maddi zararlara karşı hem aracınızı hem de bütçenizi koruma altına almış olursunuz. AKSigorta, Allianz, Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Axa Sigorta, Koru Sigorta, Türkiye Sigorta ve diğer sigorta şirketlerinin size özel tekliflerini anında öğrenebilirsiniz. Gelişmiş teknolojik alt yapısıyla bilgilerinizi her daim güvende tutan bu platformun beş yıldızlı sigortacılık deneyimini yaşamak için hemen şimdi ilk adımı atabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI